Хай дитина знає кожна — жартувать з вогнем не можна!
Тема. Хай дитина знає кожна — жартувать з вогнем не можна!
Мета. Розширити уявлення учнів про причини виникнення пожежі; спонукати учнів до виконання правил протипожежної безпеки; вчити передбачати наслідки своїх дій;
формувати вміння та навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома під час відсутності батьків; виховувати бережне ставлення до свого життя та життя оточуючих.
Обладнання. Конверти із завданням, прапорці, картки, ілюстрації по темі.

Хід заняття
І. Організація учнів до заняття
-Добрий день, мої любі діти!
У нас сьогодні ніби свято,
гостей зібралося багато.
Ану ж на них ви подивіться
І гарненько усміхніться.
До гостей всі привітались
-ДОБРИЙ ДЕНЬ!
А тепер зручно сідаєм.
ІІ. Повідомлення теми та мети заняття.
-Сьогодні у нас у гімназії день цивільного захисту. І ,незважаючи на серйозність цього заходу, я хочу вас запросити в гості до казки. Бо не даремно кажуть:” Казка вчить, як на світі жить».
Мелодія «У гостях у казки»
По дорозі бігла мишка
І несла в торбинці книжку,
А в торбинці — казочки,
Ті, що люблять малюки.
Одна казка загубилась,
До гімназії прикотилась,
Вранці я її знайшла,
Вам, малята, принесла.
(З екрана телевізора видно тітоньку Сову).
Тітонька Сова
-Добрий день, мої любі діти.
Сьогодні я розкажу вам казку про пригоди маленьких лисенят.
У зеленому лісочку, за гарнесеньким горбочком жили з мамою двоє лисенят.
Ось яка історія з ними трапилася.
Мама Лисиця.
-Діти, я йду у справах, а ви залишаєтеся вдома самі. Будь ласка, поводьте себе чемно, не бийтеся одне з одним, адже ви – сім`я. А найголовніше – не беріть до рук сірників.(Виходить)
Перше лисеня.
-Так, битися не будемо, ми ж сім`я, ми любимо одне одного. Ми пограємося, порозмовляємо і так дочекаємося мами.
Друге лисеня.
-А може потанцюємо?
Перше лисеня
-Давай.
(Починають танцювати)
Друге лисеня.
-Набридло. Давай пограємося.
Перше лисеня
-А чим?
Друге лисеня.
-Зараз знайдемо. (Шукає і знаходить сірники) Ось!
Перше лисеня
-Але ж мама говорила… Ніяк не можу зрозуміти, чому мама весь час говорить, що не треба брати сірники? Вони не важкі, підняти їх легко. Коштують вони недорого, завжди можна купити інші. Яка від них може бути загроза?
Друге лисеня.
-Я мрію розпалити багаття у лісі. Це так романтично – сидіти біля вогню, дивитися, як іскри стрибають у різні боки. Ти вже пішов спати, а спалахи від вогнища все ще перебігають по деревах.
Перше лисеня
-Давай візьмемо кілька сірників! Їх багато, мама не помітить.
Друге лисеня.
- Давайте! Чудова думка! Як ти добре придумав! (Беруть сірники і хочуть запалити).
Тітонька Сова
-Не послухалися мами лисенята, взяли сірники до рук і зустрілися з дівчиною на ім’я Пожежа
(З’являється Пожежа – дівчинка в червоному одязі).
Мелодія пожежі
Пожежа
Привіт усім, хто любить сірники,
Хто вогнища розводить залюбки,
Хто із вогню усім несе біду,
Даю я неабиякий урок:
Горить хай все – від миру до ниток!
То ж слухайте уважно, діти,
Як правильно пожежу розпалити.
Спочатку ви по хаті побродіть.
Понишпоріть і сірники знайдіть.
І час не гайте – розведіть вогонь,
І не гасіть його. Боже боронь!
Хай дим пожежі всі довкіль побачить,
Бо ви, герой, а це – велика вдача.
І як герой, сховайтесь тишком-нишком
Подалі від вогню, хоча б під ліжко…
(Ховає лисенят під ліжко)
Тітонька Сова
-Трагічно б закінчилася ця казка, якби не повернулася мама Лисиця.
Мама Лисиця.
- Що це? Дим? Вогонь? Пожежа! (Дістає телефон, викликає пожежників).
Пожежа! Адреса: Лісова галявина, будинок лисиць!
Пожежник.
-О стій, злодюго, відьмо, стій!
Ти так навчать дітей не смій.
(Виносить з будинку лисенят)
Лисенята.
- Мамо, вибач!
Мама Лисиця.
-Чому ви заховалися під ліжко?
Якщо почули запах диму або побачили вогонь, треба негайно вибігти із будинку і покликати дорослих або зателефонувати на номер 101.
Друге лисеня.
- Мамо, ми ніколи не будемо брати сірники!
Перше лисеня.
- А номер телефону пожежників ми запам`ятали міцно-міцно!
Мама Лисиця.
-А як телефонувати пожежникам?
Лисенята (хором).
-Номер 101!
Пожежник
-Лисенята , а ви хіба не вчили в лісовій школі, к потрібно поводитися з сірниками та що робити під час пожежі.?
Перше лисеня
-Можливо ми тоді проспали.
Друге лисеня
-А може неуважно слухали.
Перше лисеня
-Що ж нам тепер робити? А якщо ми тепер не знаємо щось дуже важливе. А мама не завжди зможе прийти нам на допомогу.
Пожежник
-Не турбуйтесь. Я вас зараз відведу у чудову гімназію , де навчаються хоч і маленькі та розумні учні. Вони вам допоможуть.
Мама лисиця
-Йдіть до школи та навчайтесь. Адже від ваших знань може залежати ваше життя.

Тітонька Сова
-Так наші лисенята потрапили на урок «Хай дитина знає кожна — жартувать з вогнем не можна!» у 2-А клас.
Вчитель
-Доброго дня, лисенята! Чула я про вашу біду. Недаремно шановний пожежник привів вас до нашого класу! Саме сьогодні ми з дітками повторюємо, коли вогонь нам друг, коли ворог . Щоб кожна дитина знала — жартувать з вогнем не можна. Тож проходьте, сідайте , активно слухайте та приймайте участь у нашій роботі.
ІІІ. Робота над темою заняття
Для подальшої роботи нам потрібно об’єднатися у групи.
Для цього ви повинні відгадати загадки.
1. Сидять у коробці
Укупочці хлопці.
Хто хоче світити —
Готові служити.
Не чіпайте, діти,
Їх на забавки,
Бо можна згоріти.
Що це?… (Сірники.)
2.Скільки б не їв, ніколи ситий не буде. (Вогонь)
3.Без крил, без рук, без ніг,
А вгору піднімається. (Дим)
4.Хвостом воду бере,
Хвостом випускає
Як вогонь розбушувався
Його поливає. ( Пожежна машина)
5.Лишає він страшні сліди,
Усе він пожирає.
А як даси йому води –
Відразу помирає! (Вогонь)
(Діти, які відгадали загадки , роздають учням фішки, об’єднавши їх у групи. Кожна група отримує завдання.)
Завдання 1 групі (Група дітей із зеленими фішками)
Розповісти про причини пожеж , використовуючи ілюстрації.
Завдання 2 групі (Група дітей із червоними фішками )
Вибрати пожежонебезпечні предмети , розповісти про безпечне поводження з ними.
Завдання 3 групі (Група дітей із синіми фішками )
Встановити послідовність дій під час пожежі.
Завдання 4 групі (Група дітей із жовтими фішками )
Показати як правильно викликати пожежну службу.
Завдання 5 групі (Група дітей з білими фішками)
Утворити прислів’я і пояснити їх значення.
Сірник маленький, жартувати з ним не варто.
З вогнем погані жарти – в сірниках вогонь.
Від іскри до пожежі – а біда велика.
Сірники не тронь – один крок.
Робота в групах.
Виступ груп.


- Ви великі молодці. Сьогодні показали свої знання і я думаю лисенята багато чого у вас навчилися. А наостанок пропоную пограти у гру.
Гра «Так чи ні»
Якщо ви згодні з твердженням , то на картці «Світлофорик» показуєте зелений колір, а якщо ні, то –червоний.
1.Кидайте запалені сірники в приміщеннях.
2.Використовуйте всі засоби для гасіння вогню.
3.Якщо розпочалася пожежа потрібно подавати сигнал тривоги.
4.Використовуйте петарди і феєрверки вдома.
5 Залишайте вогонь без нагляду.
6 Не панікуйте.
7 Можна гратися із сірниками
8.Пожежну службу викликай за номером 102!
9. Не можна сушити білизну над газом.
10 Увімкни електроприлади і йди до школи.
11 Сірники дітям – не іграшка.
12 Ялинку прикрасимо бенгальськими вогнями.
13 Під час пожежі заховаюсь під ліжко.
IV. Підсумок заняття.
-Лисенята, я бачу ви активно працювали сьогодні, багато дізналися корисного. Тож можете розказати про це і своїм друзям. А ще наші діти виготовили напам'ять ось такі пам’ятки . І, якщо ви щось забудете, можете їх перечитати і згадати наше заняття.

Я думаю, що ви вже не будете гратися сірниками.

Пісня на мелодію пісні Шаїнського «Голубий вагон».
1.
Сірники не можна брать у руки вам,
Бо пожежі можна наробить.
«Сірники,- ти думаєшь,- чудова гра»!-
А навкруг уже усе горить!
Приспів:
Сірники, сірники –
Пам`ятай, пам`ятай,-
Сірники – то не гра,
Ти не забувай!
А якщо бачишь дим,
Сильний дим і вогонь,
«101», «101» -
Номер набирай!
2.
Ми вогню подякуєм за те, що він
Варить їжу, зігріває нас.
Він для нас як добрий і могутній джин,
І у темряві дороговказ.
Приспів.

3.
То ж давайте ми не будем забувать,
Що вогонь – і ворог нам, і друг.
Правила безпеки всім виконувать,
Щоб пожежі зникли всі навкруг!
Приспів.
Учень
Хай почують нашу пісню
І дорослі, і малі,
Хай пожежі не палають
На рідній землі!
-Наше заняття підходить до завершення. Хочу побажати всім вам, щоб вогонь завжди був для вас другом і ніколи –ворогом. Бережіть від вогню своє життя, життя інших людей, дім, в якому ви живете, і школу, в якій навчаєтесь!

Література:
Матеріал до заняття взято з інтернет - ресурсу.
Категорія: Позакласні заходи | Додав: 50975 (15.09.2017)
Переглядів: 2059 | Рейтинг: 0.0/0
Цінність життя і здоров'я людини. Повага до себе та інших людей. Особливо...
Чим розпізнаємо запах і смак
Ліна Костенко «Баба Віхола» і «Пряля»
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint
Мовні цікавинки. Народні прислів'я і загадки. Д. Білоус «Загадка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]