💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

О. Буцень «Чи е зима?». Загадки

УРОК 76

Не боїмося погроз, не злякає нас мороз.

Тема. О. Буцень «Чи е зима?». Загадки

Мета: розширити знання учнів про особливості зимівлі окремих тварин; удосконалювати техніку читання прозових творів, насичених діалогами; виробляти навички чіткої й виразної вимови, інтонаційної передачі настрою дійових осіб; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати спостережливість.

Обладнання: складові таблиці 1, 3; малюнки черепахи, сороки, запис казки.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Орфоепічні вправи.

1) Робота із скоромовкою.

У чотирьох черепах по чотири черепашеняти.

У ч и т е л ь .

— Який звук повторюється?

— Згадайте, як правильно вимовляти звук [ч]?

(Звук [ч] вимовляється завжди твердо).

2) Чистомовка.

че-че-че, че-че-че влітку сонечко пече.

чу-чу-чу — всім спечу по калачу,

чі-чі-чі — не лежи на печі.

3) Розчитування за складовими таблицями (рядок складів із буквою «че», рядок складів зі сполученням «вч»).

II. Опрацювання нового матеріалу

1. Робота з текстом.

Опрацювання казки О. Буценя «Чи є зима?»

1) Бесіда.

— Прочитайте з дошки заголовок казки, яку ми будемо сьогодні читати.

— Про що свідчить, запитання?

— Прослухайте запис казки і дайте відповідь на запитання твору.

— Які тварини ще могли б поставити таке запитання? (Ведмеді, борсуки, їжак)

2) Словникова робота.

а) Читання пірамідок слів.

краї зима сніг

вгору земля вчора

сорока втечеш звісно

недарма плетуха корінці

черепаха забігла сніданок

б) Тлумачення нових слів.

Звісно — звичайно;

плетуха — та, що говорить нісенітниці;

почалапала — поповзла, ледве переставляючи лапи;

надибала — знайшла;

дошкуляє — завдає неприємностей, заважає;

2. Вправи з читання.

1) Читання казки учням вголос «ланцюжком»

І частини казки. Бесіда.

— Про яку пору року йдеться в казці?

— Що розбудило черепаху?

2) Вибіркове читання. Бесіда.

— Прочитайте опис ранку.

— Як черепаха надибала сніданок?

— Прочитайте виділені слова.

— Перекажіть зміст І частини.

— Який заголовок можете дати цій частині?

3) Робота над II частиною. Учитель звертає увагу на побудову частини: діалог черепахи з сорокою.

— Як треба читати слова черепахи? (Повільно, недовірливо).

— А слова сороки? (Поспіхом, голосно).

— Слова автора читаються трохи тихіше, виділяються паузами.

4) Читання II частини в особах.

— Яку новину принесла сорока?

— Що схвилювало пташку?

— Чому черепаха не вірила, що настане зима?

— Як вона пояснювала це сороці?

— Чому сорока розсердилась?

— Який заголовок можна дати другій частині?

5) Читання II частини казки.

— Поставте запитання один одному за змістом другої частини.

— Доберіть заголовок до III частини.

6) Вправи на розвиток читацьких навичок.

На дошці написано кілька речень із тексту, які не розділені на окремі слова. Школярі прочитують їх скоромовкою.

Доброгоранкучерепахо!

Вжебагатопташоутек лові дзими.

Минулогорокуянавласніочібачила сніг.

У ч и т е л ь .

— Чиї це слова?

— Чому слова сороки треба читати скоромовкою?

(Бо сорока непосидюча, глузує з черепахи, вважає себе всезнайкою).

3. Розвиток зв'язного мовлення.

1) Відгадування загадок.

1. З відкритим дзьобом, білобока, плетуха. Пташка ця — ... (Сорока) 2. Хто повзе й за собою хатку везе? (Черепаха).

2) Скласти розповіді на основі казки: І група — про черепаху, II група — про сороку.

4. Робота в зошитах (с. 54—55).

III. Підбиття підсумків уроку

Тестування.

На дошці записано речення й кілька варіантів

пояснень. Учні вибирають правильне.

Черепаха не бачила зими, бо вона:

а) зимує в теплих краях;

б) взимку спить;

в) ще мало прожила.

IV. Домашнє завдання

1) Читати і переказувати казку: І група — 1 частину; II група — 2 частину; III група — 3 частину.

2) Намалювати малюнки до опрацьованого твору.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 3089 | Рейтинг: 0.0/0
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
«Колючий клубочок прибіг у садочок». Побудова текстів за поданим початком
Колір як засіб створення образу. Практична робота «В гостях у казкового персо...
Безпека на відпочинку
Ґрунт. Значення ґрунту для живої природи і господарської діяльності людини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]