💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Наголос

Урок 81

 Тема: Наголос

 Мета: учити учнів вимовляти слова таким чином, щоб чітко було чути наголошений звук (не розтягуючи слово по складах); розвивати пам'ять та увагу; виховувати любов до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Починаємо урок,

Бо почули ми дзвінок.

Він за парти кличе нас.

До роботи, другий клас!

II. Актуалізація опорних знань

 1 Хвилинка каліграфії

оо ой йо ом ор ов он ол ом ох о зс»лгг^оліве іь

ой, яка чудова українська мова!

— Поділіть слова на склади для переносу.

— Запишіть звукову модель слова олень.

— чому в кінці речення стоїть знак оклику?

— Назвіть послідовно звуки і букви у слові яка.

 2 Словникова робота

— Прочитати слова. які голосні пропущено? Запишіть слова. Підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

ч тв р м д ль г р й ш ф р

— Скільки складів у кожному слові?

— який склад у кожному слові наголошений? як його розпізнати?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Тема нашого уроку — «Наголос».

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Пояснення вчителя

— Наголос — це виділення одного зі складів за допомогою посилення голосу.

У слові один склад вимовляється з більшою силою голосу. Цей склад називається наголошеним. решта складів у слові — ненаго-

лошені.

На письмі наголос позначається так: неї голос.

 2 Первинне закріплення

 1)Прочитайте луною за вчителем, виділяючи голосом наголошений склад в таких словах: кішка, собака, папуга, рибка.

 2)Прочитайте слова кожної групи, виділяючи голосом наголошений голосний.

ліс, лісовий, лісник, лісок. липень, липа, липовий, липка. Вода, водичка, водяний, водний.

— як називаються слова кожної групи?

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й Систематизація отриманих знань

 1 Вибіркове списування

— Прочитайте вірш уголос.

Вовк ведмедя розбудив:

Вже весна, вставай, іди!

Виліз велетень з барлога —

Вовк втікає в ліс від нього.

— Випишіть виділені слова. Поставте знак наголосу.

 2 Гра «За абеткою»

— Запишіть слова в алфавітному порядку. Поставте наголос. Малина, абрикос, трава, сидить, росте, сонце.

 3 Робота в групах

— Зі слів кожного рядка складіть речення і запишіть. Над словами поставте наголос.

 1) ліс, у, весна, прийшла;

 2) одяглися, у, дерева, вбрання, зелене;

 3) над, бджоли, гудуть, квітами.

 4 Робота в парах

— Прочитайте акровірш. Запишіть слово-відгадку. Поставте наголос. Запишіть звукову модель слова.

Віє, віє, повіває І всюди він гуляє. то холодний, то колючий,

Енергійний, хоч куди!

Раді йому вітряки.

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Що таке наголос?

— який склад називається наголошеним?

— чи може бути в слові два наголошені склади?

— як називаються склади, на які не падає наголос?

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1894 | Рейтинг: 0.0/0
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Де ти живеш. Що дає місто — селу, село — місту
Вступне заняття
Російська народна казка «Лисичка»
Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поня...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]