Складання груп слів із пропонованим лексичним значенням (слова, що позначають осіб, які працюють у школі; предмети, що знаходяться у класі

Урок 33

 Тема: Складання груп слів із пропонованим лексичним значенням (слова, що позначають осіб, які працюють у школі; предмети, що знаходяться у класі; почуття учня, який добре виконав роботу і т. ін.). Навчальний діалог

 Мета: закріплювати знання учнів про іменник як частину мови; учити ставити питання, розподіляти слова на групи за значенням, розрізняти іменники, які відповідають на питання хто? і що?; розвивати мовлення; виховувати уважність,

I. Організаційний момент

Дзвоник всім нам дав наказ:

— До роботи, другий клас!

II. Актуалізація опорних знань

— Послухайте вірш і згадайте, що таке іменник.

який співець, поет, письменник Уперше слово вигадав — іменник?

Іменник. Він узяв собі на плечі Велике діло — називати речі, —

Ім’я, найменування, і наймення: робота. Біль. І радість. І натхнення.

— яку роботу виконує іменник?

— На які питання він відповідає?

III. Сприймання й усвідомлення нових знань

 1 Каліграфічна хвилинка

— Запишіть звукову схему цього слова.

— Доберіть слова, близькі за значенням, до слова портфель. (сумка, ранець)

 2 Робота над загадкою

 • Великий будинок у місті стоїть,

 Та завжди, як вулик бджолиний, шумить. як чаша, він повен знаннями, ласкавий будинок цей з нами. (Школа)

— На яке питання відповідає слово школа?

Вправа «Мікрофон»

— Навіщо діти ходять до школи?

— Відгадайте ще одну загадку!

 • На базарі їх не купиш,

 На дорозі не знайдеш,

 І не зважиш на терезах,

 І ціни не підбереш. (Знання)

— Хто ж допомагає вам здобувати такий дорогоцінний скарб — знання?

— Послухайте ще одну загадку.

 • Він нам, як мама, дорогий.

 Він хоче нас навчити любити край чудовий свій.

 Це мудрий наш. (учитель).

 3 Колективне складання і записування ланцюжка слів, які означають назви людей, що допомагають учням здобувати знання

Директор, учитель, прибиральниця, лікар, бібліотекар, кухар.

— На які питання відповідають ці слова?

Фізкультхвилинка

 Пострибаєм, як зайчата,

 Політаєм, як пташата,

 Потанцюємо ще трішки:

 Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову!

 4 Гра «Подивися навкруги»

— Подивіться навкруги, назвіть якомога більше предметів, що знаходяться у класі.

— Молодці! Ви чудово впоралися з завданням. я задоволена вашою роботою.

Вправа «Мікрофон»

— які почуття ви відчуваєте, добре виконавши роботу?

 5 Навчальний діалог

— Складіть діалог на тему: «У бібліотеці». Використовуйте ввічливі слова, слова-звертання. Дотримуйтеся правил спілкування.

— як записатися у бібліотеку?

— Мені потрібна книга...

— У вас є казки ... ?

— Мені, будь ласка, книги із загадками, бажано з ілюстраціями.

— Коли потрібно повернути книгу?

IV. Підсумок уроку

— чого навчалися на сьогоднішньому уроці?

— Що найбільше запам’яталося?

— які завдання викликали труднощі?

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1978 | Рейтинг: 0.0/0
В гостях у Ганнусі
Загадка — цікава розумова задача. Л. Глібов «Котилася тарілочка», «Хто доня?»
РІДНІ СЕРЦЮ МЕЛОДІЇ
Таблиця віднімання числа 6. Попереднє ознайомлення із задачами на знаходження...
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]