💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Розпізнавання слів — назв предметів за питаннями хто? що?

УРОК № 42

Тема: Розпізнавання слів — назв предметів за питаннями хто? що?

Мета: Учити розпізнавати слова-назви предметів за питаннями хто? що?; закріплювати знання про слова-назви предметів; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов і шану до хліба.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте слова, що відповідають на питання хто? Що вони означають?

— Прочитайте слова, що відповідають на питання що? Що вони означають?

III. Каліграфічна хвилинка

X Хл хліб хлібороб комбайн На полях комбайни збирають хліб.

— Назвіть слова в реченні, які означають назви предметів.

— Поділіть слово комбайни на склади.

IV. Засвоєння знань про слова — назви предметів

1. Відгадування загадки. Вправа 190, с. 89.

— Прочитайте і відгадайте загадку.

— Перевірте за першими буквами рядків, чи правильно ви назвали відгадку.

— На яке питання відповідає слово хліб?

2. Розвиток зв 'язного мовлення.

— Розкажіть, як вирощують хліб. Які роботи виконують на полях? Які етапи потрібно пройти, перш ніж зерно стане хлібом?

3. Бесіда про значення хліба.

— Хліб завжди був найдорожчим скарбом для людини. Вшановуючи його, хлібину клали на вишитий рушник. Хлібом-сіллю на рушнику зустрічали дорогих гостей.

Хліборобство — велика наука. Виникла ця наука ще в прадавні часи.

Первісна людина вживала в їжу дике колосся. З часом люди зрозуміли, що зернятка можна сіяти. Відтоді передають люди вміння ростити хліб. Зараз навчилися захищати його від шкідників і стихійного лиха, вирощувати пшеницю, яка не боїться ні морозів, ні засухи.

— Прочитайте прислів'я про хліб. Як ви їх розумієте?

Лежачи на печі, не скуштуєш калачі.

Як нема дощу в час, то не буде хліба в нас. Хліб — всьому голова.

4. Виконання вправи 191, с. 89.

— А чи знаєте ви, які вироби виготовляють з борошна?

— Розгляньте малюнки і назвіть кулінарні вироби. На які питання відповідають ці слова?

— Випишіть з поданих слів назви виробів з борошна.

— А які вироби з борошна печуть ваші мами й бабусі?

5. Самостійна робота. Виконання вправи 192, с. 90.

Перевірка виконання.

V. Фізкультхвилинка

Ой, росло у полі жито,

Добрим дощиком полите.

Жито стигло, достигало,

Колосочками кивало.

А ти, Киве, не кивай,

А на вулицю тікай!

VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота в парах. Вправа 193, с. 90.

— Запишіть речення за зразком.

— На яке питання відповідають слова, що ви вставляли? Що вони означають?

2. Повторення правила на с. 91.

3. Коментоване письмо.

Виконання вправи 194, с. 91.

— Прочитайте. До кожного слова ставте питання. Записуйте лише слова — назви предметів.

VII. Підсумок уроку

— Про які слова ми говорили на уроці?

— Що ви запам'ятали?

VIII. Домашнє завдання Вправа 195, с. 91.

— Спишіть вірш. Усно поставте питання до виділених слів.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 3797 | Рейтинг: 0.0/0
Створення пейзажу. Послідовність дій під час створення пейзажу. Ескіз виробу....
Щоб бути здоровим і все встигати робити
Шестиногі сусіди. Добирання заголовка до тексту
Вітальна листівка до Дня перемоги
Твої руки. Чутливість шкіри
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]