Підсумковий урок за І семестр

Урок № 16

Тема: Підсумковий урок за І семестр     

Мета уроку:

  • закріпити знання учнів з теми «Інформація»;
  • використання палітри кольорів панелі інструментів програми «Paint»;
  • розвивати спостережливість, пам'ять, мову;
  • виховувати любов до природи .

Обладнання: програма «Paint».

Хід уроку

І. Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.

Діти, ми з вами знаходимось у комп’ютерному кабінеті. Скажіть, чи дотримувались учні правил техніки безпеки, прийшовши на урок інформатики у комп’ютерний клас?

1.      Спостережлива вчителька на уроці інформатики виявила, що неуважний учень жує жуйку і запропонувала йому з нею розстатися. Неуважний учень розстався з жуйкою і приліпив її до розетки.

  • Які правила техніки безпеки він порушив?

2.      Перед уроком інформатики в учнів 5 класу була фізкультура. Спортивну форму і м’яч вони принесли з собою на урок інформатики.

  • Чи порушили вони правила техніки безпеки? Якщо так, то які?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Робота над запитаннями.

  • Яку тему ми вивчали на минулому уроці? (Як людина сприймає інформацію).

Фронтальна перевірка.

  • За допомогою яких органів чуття людина сприймає інформацію?
  • За допомогою яких органів чуття ми отримуємо інформацію з комп’ютера?
  • Якою бува інформація?

Розминка.

Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі для допитливих.

  • У зайців, які гралися на галявині, було 18 вух. 4 зайці побігли в ліс. Скільки зайців залишилось на галявині?
  • Кришка стола має чотири кути. Один з них відрізали. Скільки кутів стало?
  • Над річкою літало 5 метеликів, 2 ластівки, 4 чайки. Скільки птахів літало над річкою?

ІІІ. Завдання на урок

  • Сьогодні на уроці ви спробуєте самостійно вирішати ребуси та кросворди, а під час роботи за комп’ютером ви  будемо малювати  новорічний малюночок.

1. Розв’язання ребусів та кросвордів.                                        

1.   Замерзла вода.

2.   Транспорт, яким користувалися чумаки.

3.   Звук, який жаба вважає найкращим у світі.

2. Фізкультхвилинка.

Вітер очерет гойдає

І додолу нагинає.

Вліво, вправо нахилив

Й знову, й знову закрутив.

Раптом тихо жук підліз,

Потягнувся на весь зріст,

Свій почистив язичок

Й закрутився у вальсок.

ІV. Робота за комп’ютером.

1. Бесіда.

Програма «Paint». Запуск програми (повторити)

  • Діти, скажіть, на якій відстані слід сидіти від екрана монітора?

Сьогодні ви будете малювати новорічний малюночок. Що можна на ньому розташувати?

2.  Практична робота учнів

Учні створюють  малюнок.

3. Релаксація.

Ваші очі втомились, тому виконаємо кілька вправ для очей.

  1. Повільно поводіть очима зліва направо і справа наліво по 3 рази.
  2. Повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки по 3 рази.

V. Закріплення знань учнів.

Підсумок уроку.

  • Що ми робили на сьогоднішньому уроці?
  • Як можна намалювати ялинку?
  • Що вам сподобалось на цьому уроці?

VІ. Домашнє завдання.

Виконати завдання «Для розумників і розумниць»

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (28.09.2013)
Переглядів: 2045 | Рейтинг: 0.0/0
Л. Забашта «Берізонька», Л. Костенко «Перекинута шпаківня». І. Сенченко «Жаль...
Ліплення з пластиліну. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування д...
Висівання пророщеного насіння у відкритий ґрунт
Конструювання із сірникових коробок. Човник
Я. Щоголів «Зимовий ранок». М. Рильський «Зима». Леся Українка «Сніг з морозо...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]