💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Робота з папером. Іграшки зі складеного аркуша

Урок 19

Тема. Робота з папером. Іграшки зі складеного аркуша

Мета: навчити конструювати іграшки з паперового складеного аркуша; удосконалювати навички розмічання виробів із паперу; закріпити знання правил роботи із ножицями та клеєм; розвивати увагу, окомір, логічне мислення; виховувати любов до тварин, інтерес до роботи.

Обладнання: демонстраційний матеріал — зразки іграшок зі складеного паперового аркуша; малюнки диких тварин; для індивідуального користування — зразки іграшок зі складеного аркуша паперу (Ведмедик, Лоша, Тигр); ігри «Ланцюжок»; роздатковий матеріал «Назви тварин».

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ . Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ви навчитеся робити іграшки зі складеного паперового аркуша. А кого будете робити, ви дізнаєтеся, коли виконаєте завдання та вправи.

ІІІ. Робота над темою уроку

На дошці вчитель пише слово тварини.

— Скажіть, на які дві групи можна поділити тварин? (Діти відповідають: дикі та свійські тварини.)

Робота в парах.

— Перед вами — «Плутанка». Художник сховав 12 тварин, знайдіть їх.

(Рис. 24)

— Кожна тварина полюбляє щось смачненьке.

Гра «Лабіринт».

Нагодуйте кожну тварину! (Рис. 25)

Рис. 25

— Хто що любить поїсти? (Учні розповідають.)

— Розкажіть, що ще їсть ведмідь.

— Що робить ведмідь восени?

— Послухайте віршик.

Ось ведмедиця іде,

Ведмежат купать веде.

А вони лякаються,

А вони пручаються.

— Не хочемо!

Нам купатися — біда!

Дуже мокрая вода!

Плавати не вміємо,

Замерзнем, захворіємо!

Ой, страшно ж як!

— Про кого йшла мова у віршику?

(Учні відповідають: про ведмежат.)

— На уроці ми будемо виготовляти отаке ведмежатко.

(Учитель демонструє зразок виробу.)

ІV. Аналіз зразка виробу

— Подивіться на цього ведмедика.

— Із чого він виготовлений?

— Якого кольору папір потрібно нам узяти?

— З яких деталей складається іграшка? (Тулуб, голова)

Тулуб ви зробите самі, а голову та мордочку — за шаблонами.

Учитель готує шаблони: мордочка, коло — для голови.

V. Інструктаж

— Послідовність виготовлення ведмедика зі складеного паперового аркуша повинна бути такою. (Рис. 26)

1. Виріжте із коричневого паперу прямокутник. Складіть його навпіл. Виріжте тулуб за малюнком (1 деталь).

2. За шаблоном зробіть голову (2 деталі).

3. За шаблоном зробіть мордочку та голову (2 деталі).

4. Склейте мордочку та голову (по 2 деталі).

5. Наклейте голову до тулуба.

6. Наклейте ніс, очі, вуха.

(Учитель з учнями повторюють правила роботи з ножицями та клеєм.)

VІ. Практична робота

Учні виготовляють іграшки. Учитель стежить за послідовністю роботи.

Фізкультхвилинка

Ведмежатка всі гуляють,

Чеберяють, чеберяють,

Лапки вгору піднімають

І долоньками плескають.

Присідають і стрибають,

Дружно спинку вигинають,

Чеберяють, чеберяють.

Вдвох звірятоньки навпроти

Чеберяють до суботи,

Чеберяйте до суботи,

А ми сядем за роботу.

Діти продовжують роботу.

Рис. 26

VІІ . Підсумок уроку

Учитель перевіряє виготовлені іграшки. Відбирає найкращі на виставку робіт.

— Ви зробили дуже гарних ведмежат!

70

140

Тулуб (1 деталь)

70

Голова (2 деталі)

R 20

Мордочка (2 деталі)

20

20

Знаєте, де живуть тварини?

Гра «Виправте речення».

• У барлогу спить смугастий тигр.

• Білка залізла у велику нору.

• Лисиця сховалась на дереві у дуплі.

• Верблюд ліг спати у кубло.

• Ведмідь залетів на високу скелю.

(Діти виправляють помилки.)

— Так куди підуть наші ведмежата?

VІІ . Прибирання робочих місць

— На наступний урок ви повинні принести кольоровий папір, аркуш з альбому, олівець, ножиці, клей.

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (21.09.2013)
Переглядів: 2291 | Рейтинг: 0.0/0
Робота з тканиною. Ручні шви. Шов «уперед голку». Шов «ручна строчка»
Закріплення навичок роботи з мишею
Дерева, кущі, трав'янисті рослини
Стібки і шви. ручні стібки. Шов «уперед голку» та його застосування
Природні та рукотворні об'єкти (тіла)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]