Як розмножуються рослини?

Тема 20. Як розмножуються рослини?

Мета: повторити знання учнів про будову рослини; ознайомити зі способами розмноження рослин; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до життя рослин.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

— Розкажіть, що ви вже знаєте про рослини?

— Наведіть приклади однорічних та багаторічних рослин, які гарно цвітуть. Розкажіть, як за ними доглядати.

— Поміркуйте, чи бувають у рослин «діти*?

— Де ви спостерігали, що у рослин є «діти*? Розкажіть.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, якими способами розмножуються рослини.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручникам [є.50-51)

— Роздивіться малюнок на с. 50 і розкажіть, яку будову мають квіткові рослини. Як вирощують пшеницю? Які органи волошки забув намалювати художник?

— Відгадайте загадку.

 ■ Одне кинеш — цілу жменю візьмеш. (Зерно)

— Сойка Синьокрила поцікавилася: «Що таке живець? Як розмножувати рослини живцями?»

— Живець — це відрізана від рослини ділянка стебла або листка, яка має здатність укорінюватися. Живці бувають листковими та стебловими.

— Розгляньте малюнки на с. 51 та дізнайтеся, як розмножуються пелан-гонія (герань) і сансев’єра.

— Поміркуйте: чому сансев’єру називають ще щучим хвостом, а пеларгонію — калачиком7

Підсумок. Рослини розмножуються насінням, стебловими і листковими живцями.

2. ФІзкульх в клинка

V. Узагальнення й систематизація знань

Вікторина

— Відгадайте загадану рослину, назвіть способи її розмноження.

 ■ Червона, солодка, пахуча, росте низька, до землі близько. (Суниця)

 • Стоїть при дорозі на одній нозі, голова мала, а в ній — тьма. (Мак)

 ■ Весною зеленіла,

Влітку загоріла,

Восени наділа

Червоні корали. (Горобина)

 ■ Квітка ця на сонце схожа,

На олію вона гожа,

 Жовті пелюсточки має,

 їх до сонця повертає. (Соняшник)

 ■ Там, де в яр Травиця збігла.

 Красувалась Куля біла.

 Налетів

 Жартун-вітрисько,

 Щось травиці Пошушукав...

 1 знялося з кулі Триста Спілих Білих

 Парашутів. (Кульбаба)

• Сидить панна у світлиці молода, червонолиця.

 Хто до неї завітає — вітамінами вгощає. (Морква)

 VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

 — Що нове про рослини ви дізналися на уроці?

 — Наведіть приклади рослин, що розмножуються коренем.

 — Наведіть приклади рослин, що розмножуються стеблом.

 — Наведіть приклади рослин, що розмножуються насінням.

 VII. Домашнє завдання

 С. 50-51.

 — Запропонуйте своїм рідним розмножити ваші улюблені кімнатні рослини. Підкажіть їм, як це можна зробити.

ДОДАТОК ДО ЗУСТРІЧІ 43 Гра «Підкресли потрібне»

 — Підкресліть природні явища, характерні для весни.

 ■ З’явилися бруньки на деревах;

 ■ ведмідь спить у барлозі;

 ■ білка запасає їжу;

 ■ з’явилися комахи;

 ■ тане сніг;

 ■ мороз;

 ■ жарко;

 ■ льодохід;

 ■ опадає листя;

 ■ листопад;

 ■ йдуть дощі;

 ■ метуть заметілі;

 ■ яскравіше світить сонце;

 ■ дзюрчать струмки;

 ■ сонце світить, але не гріє;

 ■ прохолодно;

 • земля вкрита снігом.

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 3707 | Рейтинг: 0.0/0
Київ — столиця України
Звуковий аналіз вимовлених слів
Коротка форма пояснення письмового додавання. Творча робота над задачею
Різання паперу ножицями по прямій лінії. Способи нанесення зображення на папі...
Усвідомлення вибору положення аркуша паперу залежно від форми об’єкта зображе...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]