Тема: Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Перевірка ділення множенням Мета: удосконалювати вміння учнів виконувати письмове ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові; перевіряти ділення множенням і розв’язувати ускладнені задачі на спосіб поступового зведення до одиниці. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця для задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні обчислення • Знайти (лічба за картками). ( А. м ї ГЛ-.4 м і . 5 год - доби -3- року • Перевірити дію ділення множенням. 84 : 6 = 14; 96 : 8 = 14; 92 : 23 = 3; 102 : 17 = 6. • Периметр прямокутника 44 см, площа — 72 см2. Знайти довжину його сторін. Яка відповідь правильна? (9 см і 10см, 24см і 3 см, 1 см і 21 см, 4 см і 18 см, 20 см і 2 см, 16 см і 6 см) • Розглянути таблицю (№ 555), виконати завдання за нею. II. Розвиток математичних умінь учнів 1. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові за вправою № 557 (перший приклад — прокоментувати й записати на дошці, другий — прокоментувати без запису на дошці, решту прикладів розв’язати самостійно) 2. Творча робота: складання задач за виразом а : 4 3. Фронтальне розв’язання задачі № 554 складанням виразу 60 : (108 : 9 : 4) або 60 : (108 : 4 : 9) 4. Фізкультхвилинка 5. Самостійна робота за варіантами Розв’язати приклади № 557 (І варіант — І і ІІ приклади, ІІ варіант — ІІІ і IV приклади). 6. Розв’язання задачі № 558 за рівнями • Високий рівень знань — шляхом складання виразу: 248 + 248 : 2 + (248 : 2 - 84) = 412; • достатній рівень знань — розв’язання записати по діях з поясненням; • решта учнів — за планом: 1) Скільки центнерів буряків зібрали з ділянки? 2) Скільки центнерів моркви зібрали з ділянки? 3) Скільки всього центнерів овочів зібрали з ділянки? III. Підсумки уроку IV. Домашнє завдання № 560, 561. Джерело: noindex | |
|
| |
| Переглядів: 2112 | |
| Вступне заняття. Значення праці в житті людини. Організація робочого місця |
| А. Костецький «Батьківщина», М. Чернявський «Рідний край», В. Сухомлинський «... |
| Як побачити казку |
| Розширення уявлень про декоративне прикрашання форм геометричними елементами.... |
| Число і цифра 3. Порівняння чисел у межах 3. Написання цифри 3. Порівняння до... |
| Всього коментарів: 0 | |