💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Круглі числа. Задачі з буквеними даними

Тема: Круглі числа. Задачі з буквеними даними

Мета: вказати на можливість застосування способу округлення чисел під час виконання усних обчислень; вчити розв’язати задачі з буквеними даними та знаходити периметр ділянки за її планом.

Обладнання: картки для усної лічби, креслення задачі.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Пояснити розв’язання задачі № 362.

• Записати на дошці обчислення з іменованими числами із вправи № 363.

3. Усні обчислення

• Робота за картками Картка 1

Л

54 --- 32 = Ш 52 + 19 = Ш 48 : 6 = Щ4557 = Ш

48 --- 36 = Ш 28 + 28 = Ш 53 --- 24 = Щ6483 = □□

54 --- 27 = Ш 33 + 45 = Ш 4 • 4 = Ш2793 = □□

З лісу полетіло 8 птахів, а прилетіло --- в 5 разів більше. На скільки більше птахів прилетіло в ліс, ніж полетіло з нього?

Картка 2

ґ\

42 68740 0 2 0 012 502582 4324

— + —

1 2 5 9 21 2 5 1 2 32 3 6 6 2 33 2 8 1 5 8

□□□□□ □□□□□□ □□□□□□ □□□□□□

Щоб прикрасити вікна до осіннього балу, використали 4 444 кленових листочків, дубових — на 3 333 менше, а березових — на 1 111 більше, ніж кленових і дубових разом. Скільки березових листочків використали для оздоблення вікон?

• Завдання для опитування.

— На дві сукні потрібно 5 м тканини. Скільки суконь можна пошити з 20 м тканини?

— Обчислити: 10 ц 2 кг + 3 ц 5 кг, 1 кг 250 г — 367 г, 1 т — 2 ц 45 кг.

— Поєднати приклади з однаковими відповідями.

22 • 4

36 : 272 : 626 • 3

Ч У

--►

78 : 3

90 : 5

 6 • 3

54 : 3

2 • 13

72 : 4

8 • 11

60 : 5

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча вправа

Розбити числа на дві групи. Пояснити свій вибір.

2 300, 234, 45 211, 4 500, 5 060, 5 069, 6 002, 90 090, 20 000.

2. Пояснення вчителя

— Числа, що закінчуються на 0, називають круглими.

— Числа 500, 10, 100, 3000, 34 070 — круглі числа.

3. Робота із завданням № 364, 365

4. Робота з таблицею множення

Знайти у відповідях таблиць множення чисел 4, 5, 6 круглі числа.

5. Фізкультхвилинка

6. Округлення чисел

— Іноді для зручності обчислень користуються способом округлення. Наприклад: 34 ~ 30, 56 ~ 60.

Якщо остання цифра більша за 5 — число округлюється в сторону зменшення: 24 -► 20, 33 -► 30, 72 -► 70. Якщо остання цифра більше 5, то число округлюють у порядку зростання: 76 -► 80, 98 -► 100, 46 -► 50.

7. Практична робота

Округлити числа: 48, 199, 341, 301, 459, 37, 88.

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Обчислення прикладів № 367 з коментуванням

2. Робота за кресленням завдання № 368

Обчислення периметра кожної ділянки. Слід згадати правило знаходження периметра прямокутника.

3. Розв’язання задачі № 366 за схемою (на дошці)

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 370, 371.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (05.05.2015)
Переглядів: 1672 | Рейтинг: 0.0/0
Істинні та хибні висловлення
Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок...
«Бременські музиканти» (німецька народна казка). Продовження
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 19
Смішинки-веселинки. М. Хоросницька «Матусин заповіт», «Дві душі», «Обіцянка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]