💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Відмінювання прикметників у множині. (Вправи 1—4.)

Тема: Відмінювання прикметників у множині. (Вправи 1—4.)

Мета: Ознайомити учнів з особливостями відмінювання прикметників у множині; виробляти навички правопису закінчень прикметників у називному відмінку множини. Виховувати любов до живої природи, дбайливе ставлення до неї.

Обладнання: Малюнки-розмальовки: чорнобривці, калина, соняшник. Кольорові ілюстрації квітів: волошки, сокирки, безсмертника, медуниці, звіробою, материнки.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку.

II. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

1. Фронтальне опитування.

— З чого складається наше мовлення? (З речень.)

— З чого складаються речення? (Зі слів.)

— На скільки частин мови поділено всі олова української мови? (На 10 частин мови.)

— Яку частину мови ми зараз вивчаємо? (Прикметник.)

— Яка частина мови називається прикметником?

— Яку роль відіграють прикметники у нашому мовленні? (Вживання прикметників робить наше мовлення багатшим, милозвучнішим, емоційно насиченим.)

— Як змінюються прикметники? (За числами, відмінками, а в однині — і за родами.)

III. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Колективне виконання вправи 1.

а) Ознайомлення і виконання першого завдання вправи.

— Спишіть подані сполучення прикметників з іменниками у стовпчик, поставте їх у множині і запишіть через риску.

Гордий прапор - горді прапори, мирна угода — мирні угоди, дружня зустріч — дружні зустрічі, складна задача — складні задачі прикра помилка — прикрій помилки.

— Виділіть закінчення прикметників у множині. Який висновок можна зробити про закінчення прикметників у називному відмінку множини?

2. Опрацювання правила (с.3), яке є логічним висновком виконаної вправи 1.

Висновок. Слід звернути увагу, що всі без винятку прикметники у називному відмінку множини мають закінчення - і, тому варто не забувати, що у вимові треба пом'якшувати кінцеві приголосні перед звуком - і. Це стосується всіх приголосних звуків (у тому числі шиплячих і губних).

3. Тренувальна вправа (усно) на закріплення вивченого правила.

— Названий прикметник поставте у множині, доберіть відповідний за змістом іменник, назвіть утворене словосполучення.

дорогий — дорогі діти слабкий — сухий — хижий — козачий — мудріший — голубий — скупий — сміливий -

4. Вибіркове списування (за вправою 2).

а) Читання тексту вправи, визначення його головної думки.

б) Словникова робота. Граціозні — витончені, стрункі.

в) Самостійне вибіркове списування за завданням 2 вправи 2.

Інформація. На планеті росте понад 200 видів калини. В Україні найпоширеніші 2 види — калина звичайна і цілолиста.

г) Перевірка виконаної вправи 2 (зачитування прикметників з пропущеними закінченнями).

Фізкультхвилинка.

IV. Каліграфічна хвилинка.

кі сі ті ні хі ві

— Підберіть і запишіть прикметники у множині, які закінчуватимуться буквосполученнями каліграфічної хвилинки.

Маленькі, золоті, зелені, тихі, казкові і т.д.

— Які почуття виникають під час читання таких слів? (Радісні.)

V. Закріплення вивченого матеріалу.

— Такі ж веселі світлі почуття викликає і зміст наступної вправи.

1. Самостійна робота (за вправою 3).

а) Словникова робота (розгляд кольорових ілюстрацій квітів, згаданих у вправі: волошки, сокирки, безсмертник, медуниця, звіробій, материнка).

б) Письмове виконання вправи 3.

(Можна запропонувати дівчаткам опрацювати перші два речення, а хлопчикам — 3-є, 4-е, і 5-е речення. Так буде опрацьована вся вправа.)

в) Розбір за будовою прикметника.

г) Перевірка виконання вправи.

VI. Домашнє завдання з інструктажем. (С.5, правило; вправа 4.)

VII. Підсумок уроку.

Навчальна гра «Продовж речення».

— На сьогоднішньому уроці ми продовжили вивчати частину мови... (прикметник).

— Прикметники змінюються за... (числами, родами).

— Усі прикметники в називному відмінку множини мають... (закінчення —і). Наведіть приклади.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (25.08.2015)
Переглядів: 3203 | Рейтинг: 0.0/0
Контрольна робота № 8
Твої руки. пограймося
Дикорослі рослини рідного краю
Рослини, їх будова. Практична робота. Вивчення будови рослин
В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]