💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Залежні слова при однорідних членах речення. (Вправи 83-86.)

Тема: Залежні слова при однорідних членах речення. (Вправи 83-86.)

Мета: Виробляти вміння визначати однорідні члени речення із залежними від них словами, поширювати речення однорідними членами.

Обладнання: Ілюстрації для складання речень з однорідними членами.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 82.)

— Охарактеризуйте перше і останнє речення за алгоритмом (додаток 3).

— Поясніть написання слів ПІР'ЇНКУ, КІГТІВ.

— Які члени речення називаються однорідними? Наведіть приклади.

ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

а) ззааллеежжнніі слова

б) Складання і написання слів з використанням запропонованих букв.

Залежні, слова, зал, ніжна.

в) Ознайомлення з правилом про залежні слова при однорідних членах речення.

Залежні слова не однорідні, бо зв'язані з різними словами.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Колективне виконання вправи 83.

а) Встановлення зв'язку між словами в реченнях за допомогою пар слів.

Учителька розповідала нам про далекі походи, цікаві зустрічі, захоплюючі пригоди.

Учителька (що робила?) розповідала; розповідала (кому?) нам; розповідала (про що?) про походи; походи (які?) далекі; розповідала (про що?) про зустрічі; зустрічі (які?) цікаві; розповідала (про що?) про пригоди; пригоди (які?) захоплюючі.

б) Розгляд зв'язку між словами за допомогою схеми (підручник, с. 41).

в) Головне і залежне слово в словосполученні.

Питання в словосполученні ставиться від головного до залежного слова.

2. Коментоване списування із завданнями (за вправою 84).

Фізкультхвилинка.

3. Самостійна робота із фронтальною перевіркою (за вправою 85).

4. Творче завдання.

Складіть і запишіть речення за моделлю, записаною на дошці, підкресліть в них граматичну основу речення.

I в.

Хто?, хто?, хто?, хто?, що роблять?, де?

II в.

Хто?, що роблять?, що роблять?, що роблять, де?

— Якщо можливо, підберіть до однорідних членів залежні слова. Прочитайте утворені речення.

V. Підсумок уроку.

— Що нового ви дізналися про однорідні члени речення?

— Складіть речення з однорідними членами за ілюстраціями, почепленими на дошці.

— Поширте це речення залежними словами.

— Чи є однорідними залежні слова, які вживаються при однорідних членах?

VI. Домашнє завдання з інструктажем. Вправа 86, с. 41 — правило.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (05.08.2015)
Переглядів: 2819 | Рейтинг: 0.0/0
Два уроки поспіль. У царстві рослин
Ґрунт. Значення ґрунту для живої природи і господарської діяльності людини
«Осінь спати захотіла, землю листом застелила...». Побудова речень різних тип...
Осінь. Рослини восени. Охорона здоров'я восени
М. Підгірянка «Загадка». О. Сенатович «Бігли діти повз ялинку...». Т. Коломіє...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]