Тема: Аналіз контрольної роботи. Поняття про числівник як частину мови. Спостереження за функціональною роллю числівників у мовленні Мета: ознайомити учнів з новою частиною мови — числівником, дати початкове поняття про числівник, його функцію в мовленні, вчити застосовувати знання про числівник на практиці і правильно вживати у мовленні; розвивати інтерес до вивчення природи; виховувати самостійність у навчанні. Обладнання: орфографічні словнички, малюнок футболіста, ети-мологічні словники. ХІД УРОКУ I. Аналіз уроку II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання — Згадайте, які частини мови ви знаєте. Заповніть схему. Діти записують іменник, прикметник, дієслово, прийменник, сполучник. — Хочете дізнатися, які ще існують частини мови? III. Оголошення теми і мети уроку — Сьогодні ми познайомимось із новою частиною мови. IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу 1. Гра «Знайди та поясни» — Знайдіть відомі вам частини мови. Дивлюсь, гра, зимовий, у, і, вісім, під, але, другий. — Які слова викликали у вас утруднення? — Чому? — Ці слова — нова частина мови — числівник. 2. Пошукова робота — Давайте спробуємо дати характеристику словам вісім і другий за планом (вчитель відкриває план, записаний на дошці). 1) Що позначає слово? 2) На які питання відповідає? 3) З якою частиною мови пов’язується? 4) Яким членом речення буває? Результати роботи вчитель фіксує на дошці. Як висновок — правило на С. 10. Звернути увагу дітей на те, що числівники бувають порядкові й кількісні. 3. Колективне коментоване виконання вправи 13 — З яким числівником ви зустрілися? 4. Робота зі словниковим словом — Хто це? (Вчитель вивішує на дошці малюнок футболіста.) — Подумайте, чому написання слів футбол, футболіст нам пропонують запам’ятати? — Хто зуміє пояснити цю орфограму? Спробуйте звернутися до етимологічного словника або згадайте свої уроки англійської мови. — Пропишіть каліграфічно рядок слів футбол і футболіст, підкреслюючи орфограму. — Занесіть ці слова у словнички. V. Закріплення та систематизація знань 1. Диференційоване завдання Сильні учні виконують вправу 14, розподіляючи слова у дві групи. Учні з недостатньою підготовкою готують вправу 16. Завдання 13 (3) — колективно. — У чому різниця між кількісними і порядковими числівниками? 2. Самостійна робота із вправою 17 Дівчата — непарні речення; хлопці — парні речення. Додаткове завдання — Знайдіть і назвіть тільки кількісні числівники. 3. Розвиток зв’язного мовлення (за вправою 18) VI. Підсумок уроку 1. Гра «Хто швидше?» (за вправою 12) Вчитель читає завдання, а учні вказують на потрібний годинник. — Прочитайте зазначений час іншим способом. 2. Бесіда — З якою частиною мови ми познайомились? — Що ви можете розповісти про числівники? 3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання VII. Домашнє завдання Правило на С. 10, І варіант — вправа 19; ІІ варіант — вправа 14; повторити словникові слова. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1062 | |
В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка» В. Нестайко «Руденький» |
Вирощування рослин у закритому ґрунті. Відбір повноцінного насіння (коренів) ... |
Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень... |
Червона книга. Червонокнижні рослини рідного краю |
«Вовк і кіт» (латинська народна казка). «Що ти знаєш і що вмієш?» |
Всього коментарів: 0 | |