💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Лічба предметів у межах 20. Порівняння чисел. Вправи на знаходження невідомого доданка. Розв'язування задач. Побудова відрізків

УРОК 56

Тема: Лічба предметів у межах 20. Порівняння чисел. Вправи на знаходження невідомого доданка. Розв'язування задач. Побудова відрізків

Мета: вчити утворювати числа із двох доданків, один з яких 10; формувати вміння лічити та порівнювати числа в межах 20, знаходити невідомий доданок, розв'язувати задачі на визначення віку, уміння будувати відрізки; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Гра «Ланцюжок»

— Продовжте лічбу: від 2 до 12; від 4 до 15; від 13 до 3.

 2 Математичний диктант

 • Число 3 збільшити на 3, отриманий результат збільшити на 2.

 • Від 8 відняти 3, а потім отриманий результат збільшити на 2.

 • До 2 додати двічі по 4.

 • Від 9 відняти двічі по 3.

 • Записати число, яке стоїть перед числом 11.

 • Записати число, яке йде за числом 16.

 • Задумане число збільшили на 10 й одержали 10. Яке число задумали?

Самоперевірка робіт

 3 Складання, розв'язування і запис у зошит прикладів на додавання і віднімання із заданою парою чисел

1 ряд: 5 і 2 2 ряд: 6 і 4 3ряд: 7 і 0

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Робота за таблицею

Лічба учнями білих і синіх кружечків. Читання й розв’язування прикладів виду: 10 + 1; 10 + 2 і т. д.

 2 Порівняння чисел

10 □ 1112 □1517□1013 □ 13

● Фізкультхвилинка

 Щось не хочеться сидіти,

 Треба трохи відпочити.

 Руки вгору, руки вниз,

 До сусіда посміхнись.

 Руки вгору, руки в боки І зроби чотири кроки.

 Вище руки підніміть,

 Краще спинку ви прогніть І спокійно руки опустіть.

 Розведіть їх в сторони,

 Плесніть кілька раз Й за роботу. Все гаразд!

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Розв'язування прикладів на знаходження невідомого доданка на основі знань про склад числа

Наприклад: 6 — це 4 і 2. Отже, у порожню клітинку пишу 4. Одержую приклад 4 + 2 = 6.

□ + 7 = 10 8+ □ = 95 + □= 7□+ 4 = 6

 2 Робота з геометричним матеріалом

— Накресліть відрізок завдовжки 13 см.

— Як накреслити другий відрізок, якщо він на 4 см коротший? (13 - 4)

— Але ми не вміємо віднімати від тринадцяти чотири. Тоді від кінця першого відрізка відрахуємо ліворуч 4 см і поставимо на відрізку точку. Навпроти неї двома клітинками нижче поставимо ще точку. Це буде кінець другого відрізка. (Учні позначають початок відрізка і з’єднують дві точки.)

— Виміряйте довжину другого відрізка і підпишіть.

● Пальчикова гімнастика

Ми ділили апельсин,

Багато нас, а він — один.

Ця часточка — для їжака,

Ця часточка — для чижа,

Ця часточка — для кошенят,

Ця часточка — для каченят,

Ця часточка — для бобра,

А для вовка — кожура!

3 Самостійна робота (за варіантами)

Варіант 1

В Андрія 7 солдатиків, а в Сашка на 4 солдатики менше. Скільки солдатиків у Сашка?

Варіант 2

В Андрія 7 солдатиків, а в Сашка — 3. Скільки солдатиків у обох хлопчиків?

 4 Задачі на кмітливість

 • Ігор сумніший за Женю. Женя сумніший за Вову. Хто сумніший за всіх? (Ігор)

 • У велоперегонах брали участь ведмедики — Тимко, Дружок і Вогник. На фініші Тимко виявився не останнім, а Вогник дістався до фінішу раніше Тимка. У якому порядку ведмедики закінчили велогонку? (Вогник — 1, Тимко — 2, Дружок — 3)

 5 Гра «Магазин»

У магазині є зошити, лінійки, олівці, ручки. Зошит коштує 18 к., лінійка 13 к., ручка 17 к., олівець 12 к. У вас є монети: 10 к., 2 к., 5 к., 1 к.

Які монети ви візьмете, щоб купити кожний із цих предметів?

 (Ліва рука в кулачку, права її обхоплює.)

 (Правою рукою по черзі розтискаємо пальці на лівій руці.)

 (Струшуємо обидві кисті рук.)

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Назвіть наступне число до числа 10.

— Назвіть попереднє число до числа 13.

— Скільки місяців у році?

— Назвіть перший місяць року.

— Назвіть дванадцятий місяць року.

— Яке завдання сподобалося на уроці?

— Оцінивши свої знання, поставте себе на відповідну сходинку п’єдесталу.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 3149 | Рейтинг: 0.0/0
В. Осєєва «Сини». В. Сухомлинський «Сьома дочка»
Інструменти і приладдя для роботи з тканиною
Л. Забашта «Берізонька», Л. Костенко «Перекинута шпаківня». І. Сенченко «Жаль...
Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна пі...
Методика загартування; засвоєння елементарних правил приймання повітряних і с...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]