Сюжетні композиції з рослинних форм. створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу
Урок 9–10

Тема. Сюжетні композиції з рослинних форм. створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу

Мета: продовжувати формувати інтерес до роботи з природними ма-теріалами; вчити учнів зберігати природні форми в ході виготовлення ви-робу; розвивати вміння підбирати матеріал відповідної форми і кольору для поєднання у виробі; виховувати художній смак та охайність у роботі з природним матеріалом.

Обладнання: засушені листки різних форм, клей ПВА, пензлі, картон світлих тонів, зразки виробів.

ХІД УРОКУ

І. організація класу

Учитель

Золоті листочки в повітрі кружляють,

Їм не хочеться на землю лягати...

Діти в класі за парти сідають,

Їм все треба і вміти, і знати.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

III. Мотивація навчальної діяльності

1. Відгадування загадки.

Довгі вуха, куций хвіст,

Невеличкий сам на зріст.

На городі побував,

Там капусту куштував.

Довгі лапи: скік та скік.

Ми погнались, а він втік. (Зайчик)

2. Уявна подорож казкою «Колобок».

• Кого першого у лісі зустрів Колобок?

• А хто був другим? Третім? Четвертим?

• Отже, у своїй майстерні «Природа і фантазія» ми будемо виготовляти казкового персонажа із казки «Колобок» — зайчика.

3. Хвилинка природознавства.

• Діти, а що цікавого ви знаєте про цю лісову тварину — зайця? (Відповіді дітей.)

• Які казки про зайчика вам відомі?

• Як ви гадаєте, чи справедливим є вислів «втіка, немов заєць»? Чому?

• Послухайте вірш В. Бутрім «Зайці».

В полі, в лісі проживають,

А хаток своїх не мають

Довговухі стрибунці.

Сірі й білі є зайці.

Зимня шубка в них густіша,

Навіть в сірого — світліша,

Зовсім біла в біляка —

Гарна, тепла і м’яка!

Взимку від лисиць тікають,

Їстоньки собі шукають:

Обгризають верболіз,

Кору кленів і беріз.

IV. Планування наступних дій, відбір матеріалів та інструментів

1. Робота з підручником (С. 9).

2. Повторення правил роботи з ножицями.

3. Відбір листочків горобини різних форм і розмірів для силуета зайчика, для лап, хвостика, вух — короткі листочки видовженої форми.

4. Підбір гілочок туї для кущів (навколо фігури зайчика).

V. Фізкультхвилинка

Сірий зайчик сів і жде,

Спритно вушками пряде.

Зимно зайчику сидіти,

Треба трошки пострибати.

Скік-скок, скік-скок, скік-скок,

Пострибавши — відпочити.

VI. Практична діяльність учнів

Виготовлення зайчика за технологічною карткою.

VII. аналіз учнівських робіт

VIII. Підсумок уроку

• Чого навчалися на уроці?

• Що розповідатимете про цей урок удома?

IX. Прибирання робочого місця

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 2889 | Рейтинг: 0.0/0
В гостях у Ганнусі
П. Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»
Узагальнюючий урок із теми «Пластика форм». Виготовлення подарунка до зимових...
Бджілка мала, та й та працює
Інформація. Як людина сприймає інформацію
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]