💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хмара на коня»

УРОК 89

Думаєш, що дива далеко, а вони тут, поруч, — тільки придивись.

Тема. Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хмара на коня»

Мета: розширювати і поглиблювати уявлення дітей про цікаве та незвичайне у природі, розвивати навички виразного читання, спостережливість, фантазію, зв'язок мовлення; виховувати любов до природи.

Обладнання: картки-блискавки зі словами.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

Мовна розминка.

1) Вправи на розвиток фонематичного сприймання. Діти слухають «ланцюжки» слів, визначають спільний звук кожної групи слів.

Сніг, сміх, слід, сніг — [с].

Вість, гвинт, весна, виє, вітер — [в].

Ключ, кліщ, кліть, ключ — [л], [л].

2) Читання скоромовки.

Взимку вітер вовком виє,

Всіх лякає сніговієм.

Ти не вій, не вій, Вітриську,

До весни вже зовсім близько.

II. Мотивація навчальної діяльності

Відгадування загадок.

1. Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. {Вітер).

2. Цвіте синьо, лист зелений

Квітник закрашає,

Хоч мороз усе побив —

Його не займає. (Барвінок).

3. Білосніжна вата

Плине нижче хати,

А чим хата нижче,

То і дощик ближче. (Хмара).

У ч и т е л ь .

— Що з названих відгадок належить до неживої, а що — до живої природи?

— Які квіти ви знаєте?

— Чи бачили ви, як розпускається пуп'янок квітки?

— А чи доводилось вам бачити вітер? Куди пливуть хмари?

— Сьогодні ми прочитаємо вірші, у яких поети спробували дати відповіді на ці запитання.

III. Опрацювання нового матеріалу

1. Робота з текстом.

Опрацювання вірша Д. Пав личка «Квітка».

1) Виразне читання вірша вчителем.

— За чим спостерігав автор?

— Чим був дуже здивований?

2) Словникова робота.

3) Повторне читання вірша вголос «ланцюжком».

Бесіда.

— З ким порівнюється квітка?

— Що для автора є найбільшим дивом? Чому?

— Які порівняння передають диво народження квітки?

— Що так довго чекав автор?

— Коли сталось диво — і квітка розцвіла?

— Яке питання хвилює автора? Спробуйте дати на нього відповідь.

2. Вправи на розвиток техніки читання.

1) Читання в парах «буксиром».

найбільше диво махне мені

не побачиш ти

а відвернись

стоїть собі

нині відкривається

дивлюсь годинами

2) Читання по рядочку «ланцюжком».

3) Виразне читання вірша учнями

3. Мовно-логічне завдання.

Назвати слова у тій послідовності, щоб з пуп'янка утворилась квітка.

Не було

відкривається

будується

розв'язується

стоїть

думає

4. Завдання учням.

Робота над віршем В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?»

1) Робота над заголовком. Бесіда.

— Чим цікава назва вірша? Чи можете ви відповісти на запитання?

— Послухайте, які поради дає автор?

2) Читання вірша вчителем.

— Яка порада сподобалась тобі найбільше?

3) Словникова робота.

У ч и т е л ь .

— Як летить вітер?

— Так і ви повинні миттєво прочитати слова на картках-блискавках: літає, грає, здіймає, бере, розчинить, ліг, спочине, не знаємо.

4) Мовчазне читання вірша учнями. Бесіда.

— Що незвичайного ви дізнались з вірша?

— Яким уявляє автор собі вітер?

5. Вправи з читання.

1) Вчитель показує ще раз на картку, де записано слово, а діти читають речення, в якому воно вжите.

2) Читання «Незнайком».

3) Виразне читання вірша учнями.

6. Робота в зошитах (с. 60-61, завдання 1, 2, 3, 4).

7. Самостійна робота.

Робота над віршем В. Лучука «Сіла хмарка на коня».

Самостійне читання вірша учнями. Відповіді на питання.

— Куди їхала хмара?

— Хто їй збив коня?

— А хто може бути конем у хмари?

— Хто її ганяв по небі?

IV. Підбиття підсумків уроку

1. Вправи з читання.

Робота над виразністю читання. Прочитати вірш ще раз, звертаючи увагу на розділові знаки.

2. Робота в зошитах (с. 61, завдання 1,2).

V. Домашнє завдання

I група. Читати виразно вірші.

II група. Скласти казку про могутню родину діда Вітрюгана, його дітей Вітра, Вітриська і онучка Вітерця. Які пригоди могли статись із наймолодшим членом сім'ї?

III група. Скласти казку про табун білогривих хмар, запряжених промінцями сонця. У казці описати, куди хмари летять, чого шукають, кого наздоганяють, від кого втікають.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 1944 | Рейтинг: 0.0/0
Комбінована аплікація. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої ап...
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Практична робота: удосконалення навички догляду за порожниною рота, руками та...
Розповідь Мудрунчика або інформаційні процеси
А. М'ястківський «Веселочка». Є. Горева «Кольоровий віршик». Г. Тарасенко...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]