Урок 30 Тема. Що виготовляють або вирощують там, де ти живеш. Як хліб на стіл прийшов. Вшанування хлібаМета: Сприяти накопиченню досвіду особистісного ставлення учнів до системи цінностей українського суспільства; дати учням уявлення про заняття дорослих у місті чи селі, де вони живуть; розповісти, як з’явився хліб на столі; сприяти розвитку спостережливості, мислення, активності; виховувати гуманну, творчу, соціальне активну особистість, яка здатна дбайливо ставитися до хліба, шанувати працю, трудівників. На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні матеріали видавництва «Ранок»: демонстраційний матеріал «Природа України». ХІД УРОКУ 1. Вправа «Погода». — Тепло чи холодно надворі? — Яке небо? — Чи є дощ? 2. Робота за підручником (С. 79). Учні розглядають малюнки, складають речення. — Які машини зображено на першому малюнку? — Що робить комбайн? — Що робить вантажівка? — Звідки на поле прийшов комбайн і вантажівка? — Де їх виготовили? — Що ви бачите на другому малюнку? — Де це відбувається? — Для чого потрібні трактори? — Чи є у нашому місті автомобільний завод? Тракторний завод? Учні відгадують загадку про комбайн і підсумовують, що комбайн на полі зерно молотить, жне і косить. Запропонуйте учням розглянути третій і четвертий малюнки, назвати предмети харчування і побуту. — Що виготовлено в місті? З чого? — На якому підприємстві? — Що вирощено в селі? — Що виготовляють там, де ви живете? — Що вирощують там, де ви живете? 3. Робота у зошиті з друкованою основою (С. 58—59). Завдання 1 Учні розглядають малюнки, називають свійських тварин, розповідають, для чого люди їх розводять, що дають кури, свині, корови, вівці, закреслюють зайві предмети. Завдання 2 Учні відгадують загадки, розповідають, що вирощують на городах, полях і в садах там, де вони живуть. Завдання 3 Діти розглядають малюнки, називають, які фабрики і заводи зображені, що на них виготовляють, які з них є там, де вони живуть. 4. Робота із загадкою. Хвалить його кожен, Любить його кожен. І дня ми прожити Без нього не можем. (Хліб) Фізкультхвилинка ДОЩИК Жовте листя опада. (Повільні горизонтальні рухи обох рук.) З хмарки падає вода. (Імітація падіння води.) Дощик, ти нас не чіпай (імітація відштовхування дощу) І скоріше висихай! Від дощу сховаємось — (біг на місці) В піжмурки пограємось. (Руками затулити голову.) 5. Робота за підручником (С. 80—81). Учитель читає текст, вміщений у підручнику, учні розглядають малюнки. — Чи може людина обійтися без хліба? — Як хліб прийшов на стіл, який шлях він здолав? — Що робив трактор? — Коли трактор оре землю? — Коли засівають її? — Що робив комбайн? — Коли комбайн збирає урожай? — Що робили вантажівки? — Де мелють зерно? — На якому заводі випікають хліб? — Як називають професію людей, які вирощують хліб? — Хто пече хліб? 6. Робота в групах. Із допомогою малюнків скласти розповідь «Як хліб на стіл прийшов». Далі учитель зачитує, як вшановують українці хліб. — Чому хліб — це достаток? — Як із давніх-давен шанували хліб? — Як про нього говорили і говорять? — Чим зустрічають в Україні почесних гостей? — Які хлібобулочні вироби зображено? — Які з них ми вживаємо щодня? — Які — на свята? — Чи печуть хліб у вашій сім’ї? — Хто це робить? — Який хліб полюбляють у вашій родині? — Який полюбляєте ви? — Як шанують хліб у вашій родині? — Як ви ставитеся до нього? Учні відгадують загадку про хліб і пояснюють, коли саме хліб б’ють ціпками, а коли — ріжуть. — Поясніть народну мудрість: «Як вродить жито, то будемо жити». 7. Підсумок уроку. — Що виготовляють в місті? — Що вирощують в селі? — Що виготовляють там, де ви живете? — Що вирощують там, де ви живете? — Як хліб прийшов до нас на стіл? — Чому люди шанують хліб? — Як називають тих, хто вирощує хліб? — Як бережуть хліб у вашій родині? — Які загадки і прислів’я про хліб ви запам’ятали? На уроці також можна використати такі завдання. • Творча вправа «Дума про хліб». Кожен по черзі говорить будь-яке слово, яке у нього асоціюється з хлібом, наприклад: смачний, хрусткий, свіжий, ароматний теплий, пахучий, ситний, м’який, бутерброд тощо. Все, що говорять діти, записати на дошці. Потім учні складають розповідь про те, який хліб вони найбільше люблять і чому. • Загадки. 1) Літом служить, а зимою зуби сушить. (Борона) 2) Ходить пані на майдані, Куди гляне — трава в’яне. (Коса косить.) 3) Якщо вчасно засівати, Нивку вправно доглядати, Восени лишень встигай Весь зібрати... (урожай). 4) Й навесні, і восени Доглядає він лани, Щоб дорослі й малюки Їли хліб і пиріжки. (Хлібороб) 5) Кінь сталевий, вівса не просить, а оре й косить. (Трактор) 6) Що за хліб такий святковий На рушник вмостився новий? (Коровай) 7) І пухкенька, і смачна. Із пшениченьки вона. Зі здобного тіста, Проситься, щоб з’їсти. (Пампушка) 8) М’яли, били і місили, І качали, і ліпили. Залишили підрости, Щоб рогалики спекти. (Тісто) • Тест. Зафарбуйте кружечок біля правильної відповіді. Хліб своєю появою зобов’язаний людям таких професій: □ тракторист □ водій □ перукар □ муляр □ комбайнер □ пекар □ лікар □ столяр • Прислів’я і порівняння. Як посієш, так пожнеш. Яка пшениця, така й паляниця. Хто літом працює до поту, зимою поїсть в охоту. Хто літом спеки боїться, той зимою не має чим гріться. Пшениця колоситься — життя веселиться. Землю поважай — вона дасть урожай. Як мілко орати, краще випрягати. Глибше орати — більше хліба мати. Хто навесні не хоче орати, той буде взимку голодний спати. Без труда нема плода. Хліб — усьому голова. Хліб, мов сонце. Хліб, неначе золото. Степ, як море. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 2540 | |
Вода в природі. Властивості води. Як дбати про чистоту водоймищ |
Охорона рослин |
Розв'язування прикладів і задач на додавання й віднімання круглих десяткі... |
Перевірка віднімання додаванням. Додавання двоцифрових чисел з переходом чере... |
Загальний випадок віднімання двоцифрових чисел. Розв’язання задач |
Всього коментарів: 0 | |