Тема: Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині, вчити правильно утворювати й використовувати у мовленні форми іменників у місцевому відмінку множини з прийменниками; розвивати мовлення дітей, розширювати активний словник учнів; виховувати інтерес до географічних досліджень. Обладнання: малюнки із зображенням трамваю і тролейбусу; картки із словниковими словами, індивідуальні словники. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Робота зі вправою 185 2. Хвилинка чистопису Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. — До чого закликає нас Т. Г. Шевченко? — Якої частини мови немає у цьому вірші? II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання — А як можна знайомитись із надбанням і досвідом різних народів? — Розгадайте кросворд — і дізнаєтесь відповідь. 1П Л А Н З А Г О Л О В О К 3 Р О Д О В и Й 4 О П и С 5 О Р У Д Н и Й 6 К О Р І Н Ь 7 І НЕ Н Е Р 1. При переказі тексту стане в пригоді. 2. Знаючи тему тексту, його можна дібрати. 3. Відмінок, який має питання кого? чого? 4. Один із типів тексту. 5. Відмінок, який має питання ким? чим? 6. Частина слова, яка ховає в собі лексичне значення слова. 7. Словникове слово, що називає людину з вищою технічною освітою. III. Оголошення теми і мети уроку — Сьогодні будемо подорожувати світом, познайомимось із багатьма цікавинками природи, а також з особливостями форми іменників у місцевому відмінку множини. IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу 1.Пошукова діяльність у парах (за вправою 186) — Про що ви дізналися з цього тексту? — А що ви можете розповісти про закінчення іменників множини у місцевому відмінку? — Звірте спостереження із правилом. Чи правильні ваші висновки? — Зверніть увагу на відмінності форм місцевого відмінка у російській та українській мовах. 2.Самостійна робота (за вправою 188) Перевірка фронтально. — А що цікавого розповів вам цей текст? — Який це тип тексту? V. Закріплення та систематизація знань 1. Творча робота (за вправою 187) 2. Робота із словниковими словами — А які види транспорту ви ще знаєте? — А що це? (Вчитель закріплює малюнки трамвая і тролейбуса.) — А хто з вас знає, як правильно записати ці слова? — Зверніть увагу на написання слів на С. 94. Як ви думаєте, де в цих словах «пастки»? — Запишіть слова у словничок, підкресліть орфограми. — Складіть і запишіть речення із цими словами, поставивши їх у місцевому відмінку множини. — Що треба пам’ятати про правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини? 3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання VI. Підсумок уроку Гра «Кращий мовознавець» (командні змагання) Провести за запитаннями і завданнями для повторення на С. 94. — Ці запитання допоможуть вам підготуватися до контрольної роботи за темою «Іменник». VII. Домашнє завдання С. 93, правило; вправа 189. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1312 | |
Як росте і розвивається людина. Практична робота «Визначення росту і маси тіл... |
Іменна книжка тварин |
Поняття «оригамі» як виду художньої роботи з папером. «Журавлик» |
Що таке культурна спадщина. Правила поводження у громадських місцях. Правила ... |
Контрольна робота № 2 |
Всього коментарів: 0 | |