Тема: Вживання іменників без прийменників і з прийменниками Мета: вдосконалювати вміння відмінювати іменники у множині; розвивати вміння правильно вживати прийменники з іменниками в різних відмінках; виховувати інтерес до історії України. Обладнання: картки індивідуального опитування. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Робота із вправою 180 2. Картки індивідуального опитування Картка 1 Спиши текст, ставлячи іменники, що в дужках, у множині. Визнач відмінок іменників. Наші (предок) будували (замок), щоб боронити рідну хемлю. На горі вони ставили міцні (будівля), оточуючи їх кам’яним муром. На мурах були сторожові (вежа). Добре відомі (замок) у Києві, Львові, Чернігові. (Замок) треба берегти. Картка 2 Запиши словосполучення, поставивши іменники в родовий відмінок множини. З одним із словосполучень склади й запиши речення. Багато (вишня);кілька (прізвище); немає (знання);багато (соловей); кілька (вікно);чимало (заповідь); багато (озеро); побачили (суддя); не чув (розповідь); п’ять (століття). Картка 3 Постав іменник в орудному відмінку множини. Склади речення з вибраним словосполученням. Підкресли у ньому головні й другорядні члени речення. II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання Гра «Знавці» Запишіть іменники, поставивши у множині. Біля озера, від променя, до школи, через дорогу, по вулиці, за лісом, по дорозі. — Визначте відмінки іменників. — Що спільного у всіх іменників? (Всі вони мають при собі прийменники.) III. Оголошення теми і мети уроку — Сьогодні поспостерігаємо за вживанням прийменників під час відмінювання іменників у множині. IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу 1. Бесіда — Що ви можете розповісти про прийменники? (Належать до службових частин мови, не називають предметів, ознак, дій і станів, не мають коренів та інших частин слів, виражають тільки синтаксичні функції — поєднують слова, не є самостійними членами речення.) — Наведіть приклади прийменників. — Що ви можете розповісти про правопис прийменників? 2. Робота з підручником (вправа 182) — Прочитайте текст із вправи 182. До якого типу текстів він належить? — Що нового дізналися із цього тексту? — Поміркуйте, чи в кожному відмінку можливе використання прийменників. — Подивіться на зоровий диктант, який ми сьогодні написали. Він підкаже вам правильну відповідь. — Звірте свої спостереження із правилом на С. 91. — Чи правильні висновки ви зробили? V. Закріплення та систематизація знань 1.Колективне коментоване виконання вправи 182 — Якого виду цей текст? За високими (гора); чудовими (килим); за глибокими (море); рідними (край). 2. Коментар до домашнього завдання 3. Самостійна робота із вправою 184 VI. Підсумок уроку — Зберіть прислів’я. Від, Батьківщину, ворогів, бережи. — Чого навчає нас це прислів’я? — Знайдіть у ньому іменник у множині. Що ви можете про нього розповісти? — В якому відмінку іменники завжди вживаються без прийменників? — У якому відмінку іменники вживаються тільки з прийменниками? Наведіть приклади. — А що ви можете сказати про інші відмінки? VII. Домашнє завдання Правило на С. 91; вправа 185; повторити словникові слова. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1455 | |
Живий куточок |
Заготівля і зберігання природного матеріалу. |
СЛОВА — НАЗВИ ЗВІРІВ (У ЗООПАРКУ) |
Народні традиції і здоров’я |
Письмова нумерація чисел першої сотні. Читання та записування чисел у нумерац... |
Всього коментарів: 0 | |