💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Уявлення про складне речення. Побудова складного речення. Узагальнення знань і вмінь з розділу «Речення»

Тема: Уявлення про складне речення. Побудова складного речення. Узагальнення знань і вмінь з розділу «Речення»

Мета: розширити уявлення про речення, познайомити із складними реченнями, показати їх відмінність від речень з однорідними членами, розповісти про розділові знаки у складних реченнях, вчити утворювати складне речення; розвивати спостережливість, вміння аналізувати, порівнювати й робити висновки на основі спостережень; виховувати уважність і наполегливість.

Обладнання: картки «Прості речення», «Речення з однорідними членами», «Складне речення».

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Вчитель вивішує на дошці картки «Просте речення», «Речення з однорідними членами», «Складне речення».

— Про які речення ви можете розповісти?

— А з якими з них ви не знайомі?

— А чи хотіли б познайомитись?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми познайомимось із складним реченням. Які питання виникають у вас?

(Вчитель записує на дошці.)

Наприклад:

1. Яке речення називається складним?

2. Чим воно відрізняється від простого речення й речення з однорідними членами?

3. Чи є в ньому розділові знаки?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Самостійна робота із вправою 91

I варіант — 1 речення; II варіант — 2 речення; III варіант — 3 речння.

Визначити граматичну основу та скласти схему речення.

2. Пошукова робота

Результати роботи із вправою 91 обговорити у групах і представити на дошці у вигляді схеми речення.

I варіант

що? -о- що=цобили?

ІІ

як?що?

І

яку?

II варіант

що? -<-------► що)2обить?

які?які?де?де?де?

III варіант

що_ЕобЖіь? -О- що?, що?, -О- що_Еобшь?

І

як?

— Візьміть з дошки картку, на якій, на ваш погляд, записаний вид вашого речення.

— Яку картку отримали учні третього варіанта?

— Чим це речення відрізняється від попередніх?

— Спробуйте зробити висновок. Яке речення називається складним? (Вчитель допомагає й уточнює.)

— Порівняйте свій висновок з правилом на С. 45.

— Що ви можете сказати про розділові знаки у складному реченні?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Колективне виконання вправи 93

2. Робота в парах (вправа 94)

3. Пояснювальний диктант

Записавши речення, поясніть розділові знаки.

Восени у їжаків мало їжі. Поховалися в землю черв’яки, зникли ящірки. Важко знайти гадюк і жаб.

Цілий день працює їжачок. Вдень і вночі тягне у нору сухе листя, мох. Настане зима, і їжачок солодко засне у гніздечку.

VI. Підсумок уроку

1. Записати на аркушах, чого сьогодні навчилися, і здати рахунковій комісії.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

3. Оголошення результатів роботи рахункової комісії

VII. Домашнє завдання

С. 45, правило; вправа 95; підготуватися до контрольної роботи.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (18.06.2015)
Переглядів: 1530 | Рейтинг: 0.0/0
Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Задачі на збільше...
Дикорослі рослини рідного краю
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
Складання таблиці ділення на 4. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення...
Щоб бути здоровим і все встигати робити
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]