Робота з прикладними програмами в режимі навчання і контролю знань. «Незрозуміла інформація». Обробка текстової інформації

Урок №9

Тема: Робота з прикладними програмами в режимі навчання і контролю знань.

Практична робота № 9. «Незрозуміла інформація». Обробка текстової інформації.

Мета:

  • повторити вивчений матеріал;
  • підготувати учнів до контрольної роботи;
  • розвивати увагу;
  • виховувати наполегливість.

Обладнання програмне забезпечення: картки до гри «Обчислювальна машина»

Вимоги до учнів: знати поняття «інформація», види інформації, засоби передавання й отримання інформації, способи подання числової інформації.

Хід уроку

  1. Організаційний момент (1 хв)
  2. Актуалізація опорних знань

1) Розминка (3 хв)

Дайте відповіді на запитання:

- У якої риби є вуса? (сом)

- Якого птаха називають лісовим лікарем? (дятла)

- Назвіть останній місяць літніх канікул. (серпень)

- Як називають людину, яка взимку плаває у річці? (морж)

- Їх носять люди, у яких поганий зір (окуляри)

- Якщо місяців дванадцять, як назвати їх усіх разом? (рік)

2) Перевірка домашнього завдання (3 хв)

3) Повторення правил техніки безпеки (3 хв)

Допоможіть Незнайкові визначити, чи правильно він повів себе на уроці:

  • Незнайці набридло слухати вчителя і він вийшов з класу.
  • Незнайко дуже любить працювати з комп’ютером, тому він не отримавши дозволу у вчителя швидко побіг малювати на комп’ютері.
  1. Узагальнення знань

1) Гра «Обчислювальна машина» (5 хв)

Учні об’єднуються по чотири і отримують картки із завданням. Командам необхідно визначити, який знак (+, -, *, /) необхідно поставити між числами, щоб отримати числа, записані на окремих картках.

2 варіант

25

+

31

=

56

34

-

17

=

17

45

:

5

=

9

14

-

8

=

6

4

х

7

=

28

Відповідь:

1 варіант

12

:

4

=

3

17

+

5

=

22

33

-

24

=

9

16

+

45

=

61

8

х

4

=

32

2) Фізкультхвилинка (1 хв)

Відчинились двері – рип.

З-за порогу зайчик – стриб!

Хто тут є? Що тут є?

Хто в будиночку живе?

Із кімнати чутно: Цить!

Тут хазяїном – ведмідь!

Я на гостя не чекав!

Швидко зайчик пострибав.

  1. Робота із зошитом (15  хв.)

Завдання 1.

Відповідь: 2

Завдання 2.

II, III, V, VI, (VIII, IX, XI, XII)

I, IV, VII, (X, XII, XVI, XIX)

Завдання 3.

Відповідь: вухо – колонка, ніс – квітка, око - телевізор

Завдання 4.

Наф-Наф, Нуф-Нуф, Ніф-Ніф

Найтовстіший: 10001101, 01001001, 10010100, 10001101, 01001001, 10010100

Найхудіший: 10001101, 10000000, 10010100, 10001101, 10000000, 10010100

Завдання 5.

Відповідь: п’ять, ● ●● ●●

  1. Пояснення домашнього завдання (1 хв)
  2. Підсумок уроку (3 хв)

Учитель зачитує незрозумілу інформацію. Учні повинні змінити лише одну літеру так, щоб інформація стала зрозумілою.

Рік пішов гуляти в сад.

Не дійшов, бо повз назад. (рак)

 

Лисичка знає назубок

Смачненьку казку «Колосок» («Колобок»)

 

Соловей затьохкав влітку,

Як побачив гарну клітку. (квітку)

 

Кинула шишку на мене зозуля.

У мене на лобі з’явилася куля. (гуля)

 

Наш Данилко лісоруб,

Він спиляв старезний чуб. (дуб)

 

Охав автобус, віз пасажирів:

Учених пташок, дресированих звірів… (їхав)



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (12.10.2014)
Переглядів: 960 | Рейтинг: 0.0/0
Робота з картоном. Настінні сувеніри
Свійські тварини рідного краю
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Властивості паперу. Способи рвання паперу. Послідовність дій під час виготовл...
Способи згинання паперу
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]