Текст. Тема, заголовок, будова тексту, абзац. Типи текстів. Робота в текстовому редакторі WordPad. Запис тексту на диск. Будова тексту

Урок № 18

Тема: Текст. Тема, заголовок, будова тексту, абзац. Типи текстів. Робота в текстовому редакторі WordPad. Запис тексту на диск. Будова тексту

Мета уроку:

  • удосконалювати вміння обробляти текст та встановлювати абзаци;
  • виховувати дбайливе ставлення до устаткування кабінету;
  • розвивати пам'ять та пізнавальну цікавість..

Обладнання: програма «WordPad».

Хід уроку

І. Організація класу до уроку. Техніка безпеки.

Учень забігши до кабінету інформатики, ввімкнув комп’ютер собі і сусіду і, не знаючи чим треба буде займатися на уроці, почав підряд натискувати всі клавіші.

  • Чи порушив він правила техніки безпеки? Які?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Бесіда.

  • Які слова зашифровані в ребусах? (Десять, свисток)
  • У скільки разів збільшилося число? (У 11 разів)

Розминка.

Розгадай ребуси

(Ростов, бензин, грудень, снігур, пиріг)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Хто такий редактор?
  • Що виконує програма «Текстовий редактор»? (Створює і обробляє тексти)
  • Як називається текстовий редактор, з яким ми працювали на минулому уроці? (WordPad)

Уявіть, що кожен з вас – редактор. Виправте текст (розставити абзаци).

А мухи його не слухають і роблять свою справу. Тут Ганс розсердився, взяв ганчірку і як вдарить по мухах! Так сім штук і вбив.

- Мухи, - каже їм кравець, хто вас сюди кликав? Чого ви моє варення їсте?

Кравець Ганс відрізав шматок хліба, намастив його варенням і став шити плащ. А в кімнаті було повно мух. Почули мухи, що варення пахне, і полетіли на хліб.

  • Це уривок з якої казки? Хто її автор?  («Хоробрий кравчик», Г.Х. Андерсена)

Молодці, ви добре виконали завдання. Тема нашого уроку «Будова тексту».

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна бесіда

  • Нагадайте мені, будь ласка, що таке текст.
  • З яких частин складається?
  • Чим відрізняється мета тексту від теми? Що таке абзац?

2. Робота з підручником, с. 36.

Перевірте правильність ваших відповідей за статтею підручника на ст. 36. (Самостійне читання)

  • Що таке тема? Мета? Абзац?
  • Сьогодні ми будемо вчитися встановлювати абзац у текстовому редакторі.

3. Фізкультхвилинка.

Тупоти, ведмедику,

Плескай у долоні.

Посміхнись, присідай зі мною.

Руки вгору, вперед і вниз,

Присядь і піднімись.

V. Робота з програмою «WordPad»

Запуск програми ПУСК—ПРОГРАМЫ—СТАНДАРТНЫЕ— WordPad.

  • На минулих уроках ми вчились вводити інформацію в пам'ять комп’ютера. Назвіть ланцюжок команд введення. (Файл—Сохранить как— Мои документы друкуємо назву документу — Сохранить.)

Сьогодні ми скористаємося пам’яттю комп’ютера і відтворимо збережений текст в редакторі WordPad

Для цього знайдіть на панелі інструментів зліва кнопку (вчитель демонструє її учням), підведіть вказівник миші, клацніть лівою кнопкою. Вона відкриє вікно Открытие документа.  Переконайтесь, що папка називається Мои документы.

Переведіть вказівник миші на рядок 17 (це назва файлу, під яким ми зберегли наш текст) і двічі натисніть ліву кнопку.

Далі пояснення йде за текстом підручника стор. 37.

Після виконання роботи зберегти текст.

Релаксація.

Уявити перед собою колесо велосипеда, яке обертається та, помітивши на ньому певну точку, слідкувати за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, потім в інший. Повторити трічі.

VІ. Узагальнення результатів уроку.

Підведення підсумків.

  • З яких части складається текст?
  • Як відокремити одну частину тексту від іншої?
  • Як встановити абзац в текстовому редакторі?

VІІ. Домашнє завдання.

Розв’язати логічні завдання на с. 37.



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (12.10.2014)
Переглядів: 1487 | Рейтинг: 0.0/0
Російська народна казка «Лисичка»
Г. Демченко «Калинка». Загадки
Урок-повторення. У комп’ютерному класі
Жива і нежива природа
Ліплення з пластиліну. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування д...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]