💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

«Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком

Урок 16

Тема. «Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком

Мета. Вчити складати текст-розповідь за питаннями і зраз­ком; розвивати мовлення, увагу, мислення, пам'ять, творчу уяву; виховувати прагнення піклуватися про свій клас, охайність, дисциплінованість.

Матеріали і обладнання. Малюнки школи, класу; квіти, які ростуть у класі; меблі.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

            Вчитель пропонує учням прочитати тему уроку і подумати, про що буде йти мова на уроці, сформулювати завдання уроку.

            - З чим порівнюється школа? Чому?

            - Сьогодні на уроці ми будемо будувати текст за питаннями і зразком.

 

III. Основна частина уроку.

1. Робота в зошиті.

 

Завдання 1. Розгляньте малюнок. Прочитайте текст до цього малюнка. Доберіть заголовок.

            У нашій школі вчилися ще наші батьки. їй багато років.

            Школа потопає в зелених насадженнях. Влітку і навесні все навколо зеленіє, а восени вкривається золотом.

            У класах дуже чисто. На підвіконні стоять принесені учнями квіти. Ми любимо займатися спортом у великій спортивній залі.

            Усі діти до школи йдуть з радістю.

 

Порівняйте дібрані заголовки, виберіть кращий.

 

Завдання 2. Розгляньте малюнок. Дайте відповіді на запитання.

  1. Які у класі меблі? Що в них знаходиться?
  2. Що висить на стінах?
  3. Хто відповідає за чистоту у класі?
  4. Які квіти ростуть у класі? Хто за ними доглядає?
  5. Чому тобі подобається навчатися в такому класі?

 

Фізкультхвилинка

                                               На-на-на! На-на-на!

                                               Цікавішої справи, ніж навчання, нема.

                                               Але ми стомились трішки,

                                               Хай спочинуть ручки-ніжки.

                                               Ми стомились вже сидіти,

                                               Хочем трішки походити,

                                               Зазирнути у віконце,

                                               Потягнутися до сонця,

                                               Посміхнутись нашим квітам,

                                               Що навчають нас радіти,

                                               Наче м'ячик пострибати -

                                               Й знову будем працювати.

 

Завдання 3. Складіть розповідь про свій клас. Доберіть заголо­вок. Запишіть текст.

 

2. Слухання складених дітьми розповідей.

(Двоє-троє учнів читають свої тексти).

Вчитель пропонує назвати з текстів слова з орфограмами, по­яснити їх написання.

 

IV. Підсумок уроку.

Чия розповідь вам найбільше сподобалась? Чому?

Чого ви навчались на уроці?

 

V. Домашнє завдання.

Складіть розповідь про шкільну спортивну залу.



Джерело: noindex
Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (28.09.2013)
Переглядів: 2291 | Рейтинг: 0.0/0
Дикорослі та культурні рослини
Комбінована аплікація. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої ап...
«Ой весна, весна...», «Вийди, вийди, сонечко» (українські народні співанки). ...
А. М'ястківський «Неня». Д. Білоус «Звертання»
А. М'ястківський «Веселочка». Є. Горева «Кольоровий віршик». Г. Тарасенко...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]