💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій

Урок 54

Тема. Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій. Побудова прямого кута на папері у клітинку

Мета: вправляти учнів у додаванні й відніманні двоцифрових чисел без переходу через десяток; проводити підготовчу роботу до розв’язання задач на знаходження невідомого від’ємника; формувати практичне вміння будувати прямий кут на папері в клітинку.

Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень на дошці записує скорочений запис задачі № 406.

2) Другий учень зачитує розв’язання задачі.

— Як записати задачу за допомогою виразу?

3) Зачитати відповіді прикладів на дві дії.

2. До нас завітав Вчений і пропонує порівняти приклади.

23 + 45 16 + 53

88 – 44 90 – 50

40 + 23 65 – 4

42 + 12 50 + 4

60 – 30 25 + 10

76 – 5 70 + 1

3. Усні обчислення

1) Виконання завдання № 408.

2) Виконання завдання № 409.

3) Виконання завдання № 410.

4) Гра «Допоможи Буратіно пройти лабіринт».

5) Математичний диктант.

• Знайти суму чисел 33 і 35;

• 97 зменшити на 49;

• 30 збільшити на суму чисел 22 і 40;

• доданок 45, доданок 32, знайти суму;

• знайти різницю чисел 87 і 36;

• різницю чисел 77 і 45 збільшити на 10.

II. Повторення й закріплення вивченого

1. Самостійна робота

1) Розв’язати задачу за скороченим записом.

Лінійка — 42 к.

Зошит — 30 к.

Гумка — ?

} 92 к.

2) Обчислити.

45 + 43

28 – 14

67 – 45

11 + 70

78 – (21 + 43)

40 + 23 + 12

4 + 34 + 20

55 – 50 + 32

2. Перевірка роботи

3. Фізкультхвилинка

4. Розв’язання задачі № 411

На дошці — скорочений запис задачі.

Купейних — 12 в.

Плацкартних — ? в.

}17 в. на ? більше

— Що треба знайти спочатку?

— Яку треба виконати дію?

— Як відповісти на головне запитання задачі?

Після аналізу діти записують розв’язання задачі самостійно.

5. Взаємоперевірка роботи

6. Цікаві задачі

• У вовка 42 зуби, у ведмедя — стільки ж, а в їжачка — на 6 зубів менше, ніж у лисиці. Скільки зубів у їжачка, якщо у лисиці їх стільки ж, як у ведмедя?

• Бегемот з’їдає за добу 40 кг трави, а корова може з’їсти стільки трави, скільки два бегемоти. Скільки трави за добу з’їдає корова?

7. Гра-естафета

Беруть участь діти трьох рядів.

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 75 № 412, № 413.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1844 | Рейтинг: 0.0/0
Підсумковий урок за І семестр
Екскурсія у сад (парк, сквер, ліс). Правила поведінки у природі
Догляд за кімнатними рослинами
Узагальнюючий урок із теми «Пластика форм». Виготовлення подарунка до зимових...
Текстильні матеріали. Плетіння «косичка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]