💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Доброта, щирість

Тема: Доброта, щирість.

Мета: уточнити, розширити уявлення  учнів про  доброту, щирість та проти лежні їм поняття «зло» й «хитрість»; виховувати добрі, щирі стосунки між дітьми у колективі.

Обладнання: іграшковий (або намальований) гномик,  малюнок квітки, кольорові олівці.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Заслуховування розповідей дітей про щедрість своїх друзів, рідних, приятелів.

2. Пантоміма «Подарунок».

(Діти вільно пересуваються класом, при зустрічі щось «дарують одне одному»: розігрують пантоміму.)

— Чий дарунок сподобався найбільше?

— Які труднощі були під час гри?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 1. Заслуховування казки з подальшим обговоренням.

Нічні метелики Всі спали, і тільки Соловей співав...

— Для кого ти стараєшся?— запитав у Солов'я Метелик.—

Адже тебе ніхто не чує.

— А ти? Я співаю для тебе! — відповів Соловей.

З того часу і стали з'являтися нічні метелики.

(В. Хмельницький)

— Яким ви уявляєте Солов'я?

— Чи можна його назвати добрим?

— Що таке добро?

— Яку людину називають доброю? (Ту, що співчуває, дивлячись на чуже горе, радіє чужим успіхам.)

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Тема сьогоднішнього уроку «Доброта, щирість». Ви глибше зрозумієте, що означають ці поняття, якими мають бути добрі і щирі люди.

V. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ Й ОСМИСЛЕННЯ МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 43).

— Прочитаймо пояснення, що таке добро, доброта. Що радять вам запам'ятати автори підручника? (На добро люди відповідають добром. Той, хто робить щось добре, не повинен чекати на винагороду за це.)

— Прочитаймо вірш Івана Драча. У яких рядках — головна думка?

2. Читання учителем оповідання В. Осєєвої «Ні за те і ні за це».

Костик зробив шпаківню і покликав Вовчика.

— Подивись, який пташиний дім я зробив.

— Ой, який! Зовсім справленій! З ґаночком! Знаєш що, Костику,— несміливо сказав Вовчик,— зроби і мені такий. А я тобі за це планер зроблю.

— Згода,— сказав Костик.— Тільки давай не за те і не за це, а просто так: ти мені зробиш планер, а я тобі шпаківню.

3. Бесіда за змістом оповідання.

— Чи сподобались вам хлопці? Чому?

— Чи можна сказати, що хлопці добрі?

— Які слова-синоніми молена дібрати до слова «добрі»? (Гарні, хороші, славні, приємні, порядні.)

4. Робота за підручником.

* Читання оповідання «По щирості» Ю. Федьковича (с. 43)

з подальшим обговоренням.

— Чому автор називає Василька не добрим, а хитрим?

— Яке слово у тексті протилежне за значенням до слова «хитрість»?

— Доберіть до слова «щирий» синоніми. (Сердечний, душевний, відвертий.)

5. Фізкультпауза.

6. Продовження роботи за підручником.

 Самостійне читання казки «Добро і зло» (с. 43) з подальшим

обговоренням.

— У чому особливість добра? (На зло відповідає добром.)

— Що ви дізнались про зло?

— Мені завжди шкода злих людей. Як ви думаєте, чому?  '

7. Дидактична гра «Продовж речення».

«Ніхто не має права: ображати, карати, принижувати...» «Кожен має право: захистити, допомогти, поділитися...»

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ МАТЕРІАЛУ

Ознайомлення з «Правилами доброти».

Гномик із Країни Ввічливість потрапив до Королівства Доброти. Там він вивчив правила доброти і передав їх нам. Познайомтеся з ними, будь ласка.

1) Допомагати слабким, хворим, тим, хто в біді.

2) Вибачати помилки іншим.

3) Не заздрити.

4) Співчувати іншим.

5) Бути щедрим.

Додайте свої правила. (Наприклад: на зло не відповідати злом; радіти не тільки своїм успіхам, але й чужим; не кривдити нікого; турбуватися про своїх рідних, близьких, друзів тощо.)

Цікавинка для допитливих.

Негативні риси характеру, недобрі вчинки руйнують внутрішні органи людини: нервування, неспокій — серце, злість — печінку, заздрість — нирки. А душевна пустота дає цілу низку хвороб, у той час як теплі, добрі слова допомагають людині, дають їй душевну силу, надію, впевненість. Бо «енергія слова» має великий вплив на здоров'я людини. Немає в космосі більшої енергії за енергію думки. То ж не забувайте про добрі слова і добрі вчинки.

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

Ми знову звернемось до квітки. Наступні дві пелюстки — це добро і зло. Якого вони кольору? Зафарбуйте. А щирість і хитрість? Чи можна їх позначити однаковими кольорами?

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Знати визначення, що таке «добро», «доброта», розрізняти поняття «щирість», «хитрість».

2. Прочитати казку «Вовк та кіт» (с. 44—45), дібрати прислів'я про доброту і щирість.

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (10.01.2015)
Переглядів: 2309 | Рейтинг: 0.0/0
Різноманітність форм навколишнього світу. Прості геометричні форми: площинні ...
Поводження з незнайомими людьми у під'їзді, на вулиці
Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6
Народні традиції і здоров'я
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. В гостях у Ганнусі
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]