💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Повітря. Збережемо чистим повітря

УРОК 8

Тема. Повітря. Збережемо чистим повітря

Мета: формувати уміння чітко, правильно, точно висловлювати свої думки; формувати уявлення про джерела забруднення повітря та шляхи збереження його чистоти; продовжити формувати вміння порівнювати, робити висновки, застосовувати знання у новій ситуації; виховувати прагнення охороняти чистоту повітря з метою збереження власного здоров’я і навколишньої природи.

Форма проведення уроку: гра «Що? Де? Коли?».

Обладнання: 1. Парти розставлені так, щоб діти зайняли місця відповідно своєї команди.

2. На столику: колесо із стрілкою, що вказує на певне питання, завдання.

3. Для кожної команди: назва команди, прапорець, ручки, чисті аркуші паперу.

4. У вчителя-ведучого: 3 конверти по 5 завдань у кожному, дерев’яний молоток, годинник з сигналом, картки з яскравими малюнками.

5. Магнітофон, аудіокасета з піснею «Одна», мелодії вальсу.

Оформлення дошки: 1. Тема уроку. 2. Правила гри «Що? Де? Коли?».

Повинні знати

— властивості і склад повітря;

— як повітря проводить тепло;

— про цінність повітря для всього живого.

Повинні вміти

— довести будь-яку властивість повітря;

— спостерігати і робити висновки;

— бачити і милуватись красою;

— слухати і зрозуміло висловлювати свої думки;

— працювати в групах.

На переносній дошці: пісенька про сонечко.

ХІД УРОКУ

I. Розминка

1. Ви прокидаєтесь уранці і починається новий день. А чи відомо вам, коли прокидається все навколо? Звичайно, коли сходить Сонце.

Спробуємо розбудити Сонечко піснею:

Вийди, вийди, Сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвір’ячко!

На красиві квіточки,

На нашії діточки.

Тут вони граються,

Тебе дожидаються.

Сонечко посміхнулося і все навкруги ожило. Посміхніться привітно один до одного.

2. Учитель починає, а учні закінчують: «Хто чим славиться?» (Використовуються яскраві малюнки на окремих картках).

Соловейко — ... (піснею).

Джерельце — ... (чистою, прохолодною водою). Колос — ... (зерном).

Сонце — ... (теплом).

Квітка — ... (красою, ніжним запахом).

II. Підсумки спостереження за місяць

Учні чергової групи, використовуючи «Календар погоди» та «Природа і ми», повідомляють і відмічають:

— яким був жовтень: ясним, похмурим чи хмарним; сухим чи дощовим; якою була найвища і найнижча температура;

— повідомляють, хто найбільше знайшов цікави-нок, і яка з них найцікавіша; хто допоміг будь-кому живому;

— прогностик повідомляє про прикмети жовтня.

Учні в цей час відмічають результати спостереження у своїх щоденниках.

1. Поетична хвилинка.

Кличуть нас ліси, поля, сади Розбирати осені плоди.

Із дерев спадає листя жовте,

То землею ходить місяць. (жовтень).

Подивись: на видноколі мов змінилися ліси.

Хто це їх у жовтий колір так барвисто прикрасив?

Ось край річки — жовті клени і берези золоті,

Ялинки лише зелені залишились в самоті.

І пишаються дерева золотим своїм вбранням.

— Це якийсь маляр, напевно, догодити хоче нам.

А маляр цей — місяць Жовтень: у відерцях чарівних Жовту фарбу перебовтав і розбризкує по них.

(Н. Забіла)

III. Повідомлення теми і мети уроку

1. Слово вчителя.

Тема нашого уроку «Повітря. Збережемо повітря чистим». Дізнаємось, як і чому повітря треба зберігати чистим. Закріпимо знання про властивості і склад повітря, бо ці знання для вас важливі. Цей урок допоможе вам зрозуміти, як важливо знати природу, берегти і примножувати її багатства, бо природа — це наше життя.

Учіться бачити та помічати, милуватись та берегти все прекрасне, що оточує вас.

2. Робота в парах.

Поміркуйте удвох і повідомте мені, що ви Повинні знати і чому навчитись на цьому уроці.

(Учитель заповнює таблицю пунктами, що визначили учні; якщо треба — підказує їм).

IV. Гра «Що? Де? Коли?»

1.Ознайомлення з планом роботи.

«Що? Де? Коли?» — це турнір знавців, у нашому випадку — знавців природи.

Будуть змагатися знавці 5 команд.

Команди, займіть свої місця.

Теми

1)Що ви знаєте про повітря?

2) Властивості і склад повітря.

3) Збережемо повітря чистим.

Завдання вкладаються у колесо зі стрілкою. На яке питання вкаже стрілка, на те і готує відповідь команда.

Вставте питання в колесо.

Учні ознайомлюються з правилами гри (на дошці).

Правила гри «Що? Де? Коли?»

1) Працюєте в групах — командах спокійно, вислуховуючи один одного, відповідає капітан команди.

2) Капітани команд по черзі одержують завдання, запитання.

3) На обговорення запитання дається 1 хвилина.

4) Право відповіді дістає та команда, яка першою підняла прапорець.

5) За правильну, чітко сформульовану відповідь команда нагороджується призом.

6) Окремо сидять члени журі: троє учнів 5-го класу; в них: аркуші паперу, список членів кожної команди, ручки, призи (блокноти, олівці, 2 книги).

2.1 етап гри.

Отже, гра починається. На колесі перші 5 завдань:

1. Чому без повітря неможливе життя на Землі?

2. Де знаходиться повітря?

3. Що таке атмосфера?

4. Як можна довести, що повітря займає місце?

5. Доведи, що повітря — газоподібне тіло.

Капітан першої команди крутить колесо. І так по

черзі кожна команда вибирає собі питання. По сигналу учні починають готуватись.

Після 3 хвилин підготовки ведучий подає сигнал молоточком. (Відповідають у тій послідовності, в якій піднімали прапорці).

Члени команди домовляються між собою: як будуть відповідати — чи хто один, чи вся команда, розділивши між собою відповіді.

3. Музична пауза.

Звучить пісня у виконанні Софії Ротару «Одна».

4. II етап гри.

На колесі наступні 5 завдань на тему «Властивості і склад повітря».

1. Доведіть, що повітря прозоре, безбарвне, не має запаху.

2. Чому птахи настовбурчують пір’я під час морозів?

3. Що роблять селяни, щоб зберегти посіви озимих від морозів? Чому?

4. Звідки в повітря потрапляє кисень, вуглекислий газ?

5. Чому під час кожної перерви слід провітрювати класну кімнату?

Після 3 хвилин підготовки вислуховуються відповіді кожної команди.

5. Поетична хвилинка.

Представники від кожної команди декламують вірші на тему «Природа».

6. III етап гри.

На колесі наступні 5 питань на тему «Збережемо повітря чистим».

1. Яке повітря корисне для здоров’я? Чому?

2. Які речовини забруднюють повітря?

3. Як треба дбати про чистоту повітря?

4. Чому рослини є незамінними помічниками людини в очищенні повітря?

5. Що, на вашу думку, треба робити, щоб у нашій місцевості було чисте повітря?

V. Фізкультхвилинка

Звучить вальс. Учні танцюють.

VI. Підсумки гри

Гра закінчилась. Члени журі називають знавців теми «Повітря», враховуючи якість висловлювання, уміння працювати в групі, доповнення до відповідей опонентів.

VII. Домашнє завдання

Прочитайте статтю у підручнику на с. 90—91. Намалюйте екологічну стежину з огляду на майбутнє, коли навколо буде чисте повітря, люди будуть турботливі, навколо — рослини.

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (13.11.2014)
Переглядів: 3572 | Рейтинг: 0.0/0
Із папером, і з картоном працювати ми майстри!
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Декоративна аплікація
Практична робота: обговорення поведінки відомих літературних героїв (або геро...
Вимірювання довжини відрізків у сантиметрах та дециметрах і сантиметрах. Побу...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]