Дорога від дому до школи

Урок №25

Тема: Дорога від дому до школи

Мета уроку: повторити правила дорожнього руху; закріпити вміння правильно переходити вулицю; повторити призначення дорожніх знаків; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість; виховувати бережливе ставлення до свого життя та до життя інших.

Обладнання: програма "Дорога до школи ", таблиця з дорожніми знаками.

Хід уроку

І.   Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.

Діти, давайте пригадаємо правила поведінки у комп'ютерному класі. (Діти розповідають правила техніки безпеки).

Перевірка домашнього завдання.

         Яким було ваше домашнє завдання? (Виконати завдання "Для
розумників і розумниць" на сторінці 51).

         Скільки ягід слід покласти у порожню тарілку?

        Як знайти найлегшу монету одним зважуванням?
Доповніть речення:

        Малюнок можна створити у програмі... .

        Щоб перейти до друкування тексту біля малюнка, треба натиснути
літеру "А" на ....

        Щоб виділити місце для тексту біля малюнка, треба ....

Розминка.

Діти, сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати задачі на розвиток уваги, бо для виконання завдань на уроці нам треба бути дуже уважними. Задачі для допитливих.

1.                                            Лікар Айболить дав хворому бегемоту 8 таблеток, щоб
той приймав їх по 2 рази на день. Через 2 дні у
бегемота залишилось 5 таблеток. Чи виконав бегемот
призначення лікаря?

2.                                            У двох їжачків було 7 яблук. Чи може в одного з них
бути на 6 яблук більше, ніж у другого?

3.                                            Розстав у кімнаті 5 стільців так, щоб вздовж кожної з
чотирьох стін стояло по 2 стільці.

4.                                            Одна білочка назбирала 9 сироїжок і 6 маслюків і
поділилася з другою - дала їй 8 грибів. Яке найменше

число сироїжок могла одержати друга білочка?

5.           У кімнаті були стільці на трьох і чотирьох ніжках.

Скільки було і яких стільців, якщо всього ніжок 10?

III.  Актуалізація опорних знань.

          На якій вулиці ви живете?

          Яку дорогу переходите, коли йдете до школи?

          Де треба переходити вулицю?

          Які дорожні знаки ви знаєте? (Використовуємо таблицю).

          Яке значення має світлофор на дорогах?

Повідомлення теми і мети уроку.

А зараз, діти, відгадайте таку загадку: То пряма, то рівна, то крута, Поведе тебе по всіх світах. Починається з порога Безкінечна ця ... (Дорога).

Отже, тема сьогоднішнього уроку пов'язана зі словом "дорога". А ще - з правилами дорожнього руху. Називається вона "Дорога від дому до школи". Сьогодні на уроці ми будемо повторювати правила дорожнього руху.

IV.  Вивчення нового матеріалу.

1.           Робота з підручником.(Сторінка 52-53.)

Розгляд малюнка у підручнику.

Діти, уважно роздивіться малюнок у підручнику. (Діти самостійно розглядають малюнок.)

Сьогодні в школі конкурс пішохода. Ганнуся знає правила переходу і дорожні знаки. Знає також місця, де не можна гратись, кататися на велосипедах, скейтах. Вона бере участь у конкурсі. Відповідає на запитання тесту.

Спробуй і ти. Це дуже просто. Прослухай запитання і вибери правильний варіант відповіді.

2.           Тестове завдання.

4.           Яка частина вулиці призначена для пішохода?

          дорога;

          тротуар;

          велосипедна доріжка.

5.           Як пішоходи повинні ходити по тротуару?

          дотримуватись середини;

          з лівої сторони;

          з правої сторони.

4.           На який сигнал світлофора можна переходити вулицю?

         червоний;

         жовтий;

         зелений.

5.           Якщо на дорозі немає "зебри", то дорогу треба
переходити:

         в будь-якому місці;

         через підземний перехід;

         почекати, поки на дорозі не буде транспорту, і перебігти дорогу.

3.           Фізкультхвилинка.
Гра "Світлофор".

А зараз проведемо гру на уважність. Називається вона "Світлофор".

Спочатку розділимося на дві команди.

Правила гри: Коли вчитель показує жовтий колір, діти тупають ногами. На червоний колір - тиша, а на зелений - плескати в долоні. В кожній команді учень, що допустив помилку, сідає. Та команда, що допустить найменше помилок — виграє.

V.   Робота за комп'ютером.

1.           Програма" Дорога до школи ".

Повторення правила техніки безпеки при роботі з комп'ютером

(обговорення ситуації).

Учень вирішив показати свої знання однокласниці. Почав відокремлювати монітор і клавіатуру від поламаного комп 'ютера.

     Які правила техніки безпеки він порушив?
Правила роботи з програмою.

Знайди безпечний шлях від дому до школи і проведи хлопчика цим шляхом. Переходь вулицю тільки на пішохідному переході. Будь уважним перед світлофором. Переходь вулицю тільки на зелений сигнал.

Щоб вказати хлопчику, куди йти, скористайся клавішами зі стрілками на клавіатурі.

4.                                             Практична робота учнів.

5.                                             Релаксація.

 

4.                                            Повільно переміщувати погляд вгору-вниз, потім
навпаки. Повторити 3 рази.

5.                                            Швидко поморгати, закрити очі і посидіти спокійно,
повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.

VI. Узагальнення знань учнів.

Підсумок уроку.

       На який сигнал світлофора треба переходити вулицю?

       Якщо на дорозі немає світлофора і "зебри", де ти перейдеш вулицю?

       Яка частина вулиці призначена для пішоходів?

       На якій стороні тротуару треба ходити?

VII.   Домашнє завдання.

Виконайте завдання "Для розумників і розумниць" з підручника на сторінці 53.

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (28.09.2013)
Переглядів: 6883 | Рейтинг: 0.0/0
Н. Забіла «Вовк і козенята», М. Підгірянка «Безконечні казочки»
Елементарне поняття про будову людської фігури, її складових частин. Практичн...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 22
Охорона тварин
Незвичайний стадіон
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]