Письмове додавання і віднімання двоцифрових і трицифрових чисел (з переходом через розряд)

Письмове додавання і віднімання двоцифрових і трицифрових чисел (з переходом через розряд). Прості та складені задачі на визначення тривалості події, часу початку і часу закінчення події

Мета: формувати вміння додавати й віднімати двоцифрові і трицифрові числа (з переходом через розряд), розв'язувати задачі на визначення тривалості події, часу початку і часу закінчення події; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

Завдання 464 (с. 75)

— Прокоментуйте віднімання прикладів першого і другого стовпчиків. Завдання 465 (с. 75)

— Яку задачу склали за коротким записом?

— Зачитайте розв’язання задачі.

Розв’язання

1)270 +330=600

2)600 - 299 = 301

2. Гра «Чарівний ланцюжок» (с. 75, завдання 466)

— Розв’яжіть чарівний ланцюжок.

— Скільки важить лебідь? (13 кг)

3. Фронтальне опитування

— Обчисліть з коментуванням (с. 76, завдання 467).

534 + 146 = 680450 + 255 = 705

635 - 75 = 560840 - 721 = 119

872 - 264 = 608900 - 629 = 271

986 - 648 = 338417 + 83 =500

— Розв’яжіть самостійно задачу, записуючи обчислення у стовпчик (с. 76, завдання 469).

124

+89

213 (с.)

Відповідь: у цій книзі 213 сторінок.

Перевірка виконаної роботи.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні ми будемо вчитися письмово додавати і віднімати дво- і три-цифрові числа з переходом через розряд, продовжимо роботу над задачами.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Кращий математик» (с. 76, завдання 468)

— Розставте правильно знаки дій: « + » і «-», щоб визволити з полону Плюса Плюсовича та Мінуса Мінусовича.

456 + 158 + 97 = 711 204 - 89 + 195 = 310 682 - 127 - 368 = 187 160 + 97 - 130 = 127

2. Розв'язування простих та складених задач на визначення тривалості події, часу початку і часу закінчення події

1) Завдання 470 (с. 76) (усно).

16 год 20 хв + 1 год 10 хв = 17 год 30 хв

2) Завдання 471 (с. 76).

— За який час віслюк перевіз вантаж з одного гірського села в інше?

— Скільки часу витратив віслюк на зупинки?

— Яким є головне питання задачі?

— Яка дія допоможе нам розв’язати цю задачу?

— Запишіть вираз до задачі.

4 год - 65 хв = ?

Учитель пояснює учням, що так обчислити вираз неможливо.

— Пригадаймо:

1 год = 60 хв, отже, 65 хв = 1 год 5 хв 4 год = 3 год 60 хв 3 год 60 хв - 1 год 5 хв = 2 год 55 хв

Відповідь: 2 год 55 хв витратив би на дорогу віслюк, рухаючись без зупинки.

Фізкультхвилинка

3) Завдання 472 (с. 76).

— Коли закінчився урок?

— Яка тривалість уроку?

— Коли розпочався урок?

Розв’язання:

9 год 5 хв - 45 хв = 8 год 65 хв - 45 хв = 8 год 20 хв Відповідь: урок розпочався о 8 год 20 хв.

3. Самостійна робота (с. 76, завдання 474)

1-й ряд розв’язує 1-ше рівняння (х = 327);

2-й ряд розв’язує 2-ге рівняння (у = 683);

3-й ряд розв’язує 3-тє рівняння (г = 590).

4. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»

(с. 76, завдання 473)

Відповідь: яблука на березах не ростуть.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Як знайти невідомий доданок?

— Як знайти невідоме зменшуване?

— Як знайти невідомий від’ємник?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 76, завдання 475.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (21.12.2015)
Переглядів: 2683 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 21
Ліплення. композиція «Будиночок равлика»
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Закріплення додавання...
Г. Демченко «Калинка». Загадки
Чим ми бачимо. Чим ми чуємо
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]