💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Методика загартування; засвоєння елементарних правил приймання повітряних і сонячних ванн
УРОК 11

Тема. Методика загартування; засвоєння елементарних правил приймання повітряних і сонячних ванн

Мета: пояснити учням значення загартовування для здоров'я; вчити дітей наводити приклади чинників загартовування; вивчити з учнями елементарні правила приймання повітряних і сонячних ванн; виховувати прагнення використовувати різні чинники загар- товування у повсякденному житті.

ХіД УРОКУ

Проблемне запитання

Учитель. Кажуть, щоб мати міцне здоров'я, не боятися засту­ди і хвороб, треба загартовуватися. Так це чи ні? Доведіть.

Вивчення вірша

Щоб здоровим бути й дужим, Загартовуйся, мій друже! Взимку, влітку, цілий рік, Щоб прожити вік без лік!

(О. Чеботарьов)

Робота за підручником (С. 35)

Учитель. Сонце, повітря і вода допоможуть вам загартувати- ся. Намагайтеся якомога більше бувати на свіжому повітрі. Корисно ходити босоніж по підлозі, траві, піску, дрібних камінцях. Це зміц- нює ступні ніг, запобігає застуді.

Розгляньте малюнки. Складіть за ними речення. (Тарасик за- гартовується.)

Як він загартовується?

Коли він це робить? (Тарасик обливається прохолодною во­дою. Це він робить влітку вранці. Це запобігає застуді.)

Що робить Даринка?

Чому дівчинка не взута?

Чому корисно ходити босоніж?

Де можна ходити босоніж?

Висновок: ходити босоніж можна лише там, де чисто.

Запам'ятай!

Загартована дитина:

добре росте;

не хворіє на застуду;

має гарний настрій.

4. Фізкультхвилинка

ПОДОРОЖ ДО ЛІСУ

Петрик йшов, йшов, йшов І суницю знайшов. З'їв (показати) і далі пішов. Петрик йшов, йшов, йшов (Ходіння на місці.) (Нахилитися вперед.)

(Виконаннярухів за текстом.)

І горішок знайшов. Підняв і далі пішов. Петрик йшов, йшов, йшов І грибочок знайшов, Поклав у корзинку Й додому пішов.

5. Робота із загадкою

Між берегів Текла, текла. Мороз зміцнів — Під скло лягла. (Річка)

Хто з вас відпочивав біля річки?

Чи вмієте ви плавати? пірнати?

Розгляньте верхній малюнок на с. 36. Як діти загартовують- ся влітку?

У чител ь. Купання й плавання у водоймах влітку дають добрі результати.

Де плавають діти?

Що вони роблять у воді?

Як діти захищають голову від сонечка?

Під чиїм наглядом діти перебувають у воді?

Поради: приймайте сонячні ванни між 9 і 11 год та після 16 год. Краще це робити біля водойм. Голову прикривайте головним убо­ром.

Розгляньте нижній малюнок.

Яка це пора року?

Що роблять діти?

Чи загартовуються вони?

Чи перегрівають себе діти теплим одягом? Чи змерзли вони? Чому?

Висновок: прогулянки, ігри на свіжому повітрі в будь-яку пору року загартовують організм. Одягайтеся відповідно до погоди. За- гартовуйтеся разом з батьками.

7. Робота в зошиті (С. 22-23)

№ 1. Розгляньте малюнки. (Свіже повітря із відчиненої кватир- ки, сонце, фрукти, сніг, стрибала, роса на траві, рушник, мило, душ)

— Виберіть ті предмети, які допоможуть вам загартовуватися. Зафарбуйте їх.

№ 2. Розгляньте малюнки. Що робить дитина? Складіть речення.

Орієнтовні відповіді

Хлопчик плаває у морі.

Хлопчик обливається прохолодною водою.

Хлопчик обтирається вологим рушником.

Хлопчик приймає сонячні ванни.

Висновок: сонце, повітря, вода допомагають загартовуватися. — А як загартовуєтесь ви?

Орієнтовні відповіді

Петрик з мамою і татом займаються бігом навіть взимку.

Юрасик і Маринка йдуть босяка з татом на річку.

Діти з вихователькою загоряють на березі моря.

Діти катаються на катку.

Позначте синім квадратиком, як загартовуються взимку, а жовтим — улітку.

Висновок: загартовуватися потрібно систематично в будь-яку пору року.

8. Робота за підручником (С. 37)

Розгляньте малюнки. Назвіть їх. Виберіть одяг і взуття для зими і для літа.

Обговорення змісту вірша Т. Лисенко.

Що болить у зайчика?

Чому зайчик захворів?

Як мама лікувала зайчика?

Розгляньте малюнки. Як виглядає здоровий зайчик?

Як виглядає хворий зайчик?

№ 3. Розгляньте малюнки. Складіть речення про те, як загарто- вуються дорослі і діти.

Висновок: прислухайтеся до порад старших. Вдягайтеся за по­годою.
Робота з прислів'ям

Прочитайте прислів'я. Наведіть власні приклади, щоб довес­ти правильність твердження.

Сонце, повітря, вода — найкращі друзі.

Підсумок уроку

Для чого потрібно загартовуватися?

Які правила загартовування ви запам'ятали?

Як ви загартовуєтеся водою?

Як потрібно поводитися на воді?

Як ви загартовуєтеся сонцем?

Які правила перебування на сонці ви запам'ятали?

Як ви загартовуєтеся повітрям?

В які пори року треба загартовуватися?

Де можна ходити босоніж?

Як ви загартовуєтеся влітку? взимку? восени? навесні?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (02.08.2013)
Переглядів: 3301 | Рейтинг: 0.0/0
Брати наші менші. Робота з деформованими текстами
Культура спілкування. Словник мовленнєвого етикету
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
Роль харчування для здоров'я. Адекватне якісне харчування
Як людина пізнає світ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]