Додавання і віднімання вивчених видів. Задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків

Додавання і віднімання вивчених видів. Задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків

Мета: узагальнити і систематизувати вміння учнів розв'язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 61, завдання 389)

— Чому дорівнює ширина майданчика?

(32 - 9 ■ 2) : 2 = 7 (м)

2. Усна лічба. Гра «Чарівний ланцюжок» (с. 61, завдання 391)

— Розв’яжіть чарівний ланцюжок.

— На якій глибині живе морський скат? (790 м)

3. Хвилинка каліграфії (с. 61)

4. Математичний диктант

 • Знайдіть суму чисел 230 и 520.

 • Знайдіть різницю чисел 700 и 120.

 • На скільки число 800 більше, ніж 500?

 • На скільки число 250 менше, ніж 450?

 • Зменшуване 120, від’ємник 40. Знайдіть різницю.

 • Число 480 зменшити на 60.

 • Число 150 збільшити на 70.

 • Розставте числа в порядку зростання: 800; 254; 496; 521; 245; 701; 209.

 • Розставте числа в порядку спадання: 157; 201; 107; 571; 701; 102; 517. Відповіді:

750; 580; 300; 200; 80; 420; 220.

209;245;254;496;521;701;800.

701; 571; 517; 201; 157; 107; 102.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми закріпимо вивчений матеріал, вдосконалимо свої вміння і навички обчислень.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розв'язування задачі за планом (с. 62, завдання 392)

Аналіз умови задачі за запитаннями вчителя. Складання плану до задачі.

— Скільки всього дерев? (230)

— Скільки дерев залишиться посадити після посадки на одному боці дороги? (230 - 140 = 90 (д.))

— Скільки дерев залишиться у вантажівці після висадки на другому боці дороги?(30)

— Скільки дерев посадили на іншому боці дороги? (90 - 30 = 60 (д.))

— Розв’яжіть задачу самостійно за складеним планом.

Перевірка виконаної роботи. (Відповідь: 60 дерев.)

2. Усні обчислення (с. 62, завдання 394)

— Чим цікава ця задача?

(300 - 280 = 20 (яєць))

3. Робота над задачею (с. 62, завдання 393)

— Чому дорівнює маса самця орангутанга?

— Чому дорівнює маса самки?

— Яким є запитання задачі?

— Як порівняти два числа?

— Виконайте обчислення і запишіть у зошити. (250 - 80 = 170 (кг))

4. Творча робота над задачею

— Складіть обернену задачу, в якій можна знайти масу самця орангутанга. (Маса самки 80 кг, це на 170 кг менше, ніж маса самця орангутанга. Чому дорівнює маса самця орангутанга?)

Фізкультхвилинка

5. самостійна робота (с. 62, завдання 396)

— Знайдіть значення виразів.

730 - 320 + 200 = 610 360+ 270 - 440= 190

810 + 130 - 250 = 690980-630 + 260 = 610

6. Робота над задачею (с. 62, завдання 395)

— Складіть задачу за коротким записом.

— Розв’яжіть задачу з поясненням.

Розв’язання

1) 970 - 750 = 220 (п.) — індиків;

2) 970 - 310 = 660 (п.) — курей;

3) 310 - 220 = 90 (п.) — гусей.

Відповідь: 660 курей; 90 гусей; 220 індиків.

7. Робота в групах. «Магічні квадрати» (с. 67, завдання 390)

— Заповніть магічні квадрати.

300 350 100

50250 450

400 150 200

66 26 34

10 42 74

50 58 18

V. підсумок УРОКУ

— Що повторили на уроці?

— Які завдання на уроці були найскладнішими?

— Які завдання вам сподобалися? Чому?

VI. домашнє завдання

С. 62, завдання 399.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (15.12.2015)
Переглядів: 3222 | Рейтинг: 0.0/0
Запитання до природи. Чому підстрибує м'яч?
Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Мовні цікавинки. Народні прислів'я і загадки. Д. Білоус «Загадка»
Культурні рослини рідного краю
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 12, 13
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]