💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Аналіз контрольної роботи. Додавання і віднімання числа 1 (170 + 1; 187- 1). Попереднє і наступне числа у натуральному ряді

Аналіз контрольної роботи. Додавання і віднімання числа 1 (170 + 1; 187- 1). Попереднє і наступне числа у натуральному ряді. Істинні і хибні числові рівності і нерівності. Задачі на дві дії першого ступеня

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над помилками; ознайомити учнів з додаванням і відніманням числа 1 у межах 1000; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на дві дії першого ступеня, розрізняти істинні та хибні числові рівності й нерівності; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; виховувати любов до математики.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Аналіз контрольної роботи

1) Оголошення результатів виконаної роботи.

2) Колективна робота над типовими помилками.

3) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

2. Усна лічба. Гра «Я вмію швидко обчислювати»

400 + 80 + 5600+ 50+ 8300+ 40 + 7

700 + 10 + 4200+ 30+ 2 800 + 60 + 3

— Скільки сотень в числах 360; 707; 800?

— Скільки всього десятків у числах 745; 430; 80; 102? (74 дес.; 43 дес.; 8 дес.; 10 дес.)

3. «Веселі задачі»

• Свинки жолуді збирали,• 8 зошитів у Люсі,

В 6 тарілок вже розклали:Більше вчетверо в Марусі.

9 жолудів на кожній,Порахуйте зразу,

Сьома поки що порожня.Скільки буде разом?

Скільки в сьому покладуть, Якщо 60 зберуть?

Відповідь: 60 - 9 ■ 6 = 6 (ж.)

 Відповідь: 8 ■ 4 + 8 = 40 (з.)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми розглянемо випадки додавання і віднімання числа 1, повторимо знання про попереднє і наступне числа, продовжимо роботу над задачами.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 42)

— Яке число отримаємо при відніманні числа 1 від будь-якого числа?

— Яке число отримаємо при додаванні числа 1 до будь-якого числа?

2. Колективна робота за таблицями (с. 42, завдання 260)

— Складіть вирази та обчисліть їх значення.

Міркуйте так:

Я знаю, що «додати» 1 означає назвати наступне число. Після числа 110 йде число 111. Отже, якщо до числа 110 додати 1, то вийде 111.

Я знаю, що «відняти» 1 означає назвати попереднє число. Числу 116 передує число 115. Отже, якщо від числа 116 відняти 1, то вийде 115.

3. Самостійна робота (с. 42, завдання 261)

4. Порівняння числових виразів (с. 42, завдання 262)

Учні виконують завдання з коментуванням біля дошки.

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (с. 42, завдання 264)

— Прочитайте задачу.

— Хто жив на острові? Що вони збирали?

— Скільки горіхів зібрав папуга Кеша?

— Скільки горіхів зібрав папуга Кузя?

— Яке головне запитання задачі?

— Запишіть коротку умову до задачі.

— Чи можемо відразу дізнатися, скільки горіхів зібрали папуги разом?

— Чому?

— Як дізнатися, скільки горіхів зібрав папуга Кузя?

— Запишіть розв’язання задачі.

Сильніші учні виконують розв’язання самостійно, решта за допомогою вчителя.

Розв’язання

 1) 99 + 1 = 100 (г.) — зібрав папуга Кузя

 2) 100 + 99 = 199 (г.)

Відповідь: 199 горіхів зібрали птахи разом.

2. Робота над істинними рівностями (с. 42, завдання 263)

— Уставте такі числа, щоб рівності і нерівності стали істинними.

3. Робота над задачею (с. 43, завдання 265)

— Прочитайте задачу. Про кого ви дізналися з неї?

— Скільки зелених папуг приручив Робінзон Крузо? А скільки білих?

— Скільки всього птахів приручив Робінзон Крузо?

— Скільки птахів він навчив говорити?

— Скільки приручених птахів ще не вміють говорити?

— Як ви про це дізналися?

— Запишіть розв’язання задачі виразом.

Розв’язання

(50 + 50) - 1 = 99 (п.)

Перевірка виконаної роботи.

4. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»

(с. 43, завдання 266)

Відповідь: у сім’ї 1 дідусь, 1 син, 1 онук.

5. Гра «Хто швидше?». Робота в парах (с. 42, завдання 259)

 • 135; 153; 315; 351; 513; 531.

 • 642;624;462;426;264;246.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що повторили на уроці?

— Чого навчилися?

— Які завдання найбільше сподобалися? Чому?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Категорія: Математика | Додав: SYLER (08.12.2015)
Переглядів: 1596 | Рейтинг: 0.0/0
«Мій рідний край, моя земля велика-превелика...». Встановлення меж речень. Ро...
«Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком
Саморобна дидактична гра «сад і город»
Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна пі...
Вступне заняття. Значення праці в житті людини. Організація робочого місця
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]