💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Периметр чотирикутника. Розв'язування задач за даним планом

УРОК 102

Тема: Периметр чотирикутника. Розв'язування задач за даним планом

Мета: вчити учнів знаходити периметр чотирикутника; вдосконалювати обчислювальні навички, формувати вміння пояснювати задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення учнів, уміння аналізувати; формувати потребу розв'язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички роботи в парі і групі; виховувати навчальну активність.

У кожної пари — набір одноколірних геометричних фігур (з цупкого паперу).

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 Стій, друже, зупинись, Ти на місці не крутись. Пролунав дзвінок, Починаємо УРОК.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Гра «Розклади фігури» (робота в парах)

 17 О О Сі 0

 Слід об’єднати фігури у дві групи. У першій мають бути фігури, що не мають кутів, у другій — фігури, що мають кути. Виграють пари учнів, які не припустилися жодної помилки.

 — Які фігури не є многокутниками? Поясніть свій вибір.

 2 Хвилинка каліграфії' із завданням

 — Хтось заляпав плямами числа в прикладах. Допоможіть відновити числа!

 □ + 5 = 14□ + 7 = 12

 □ + 8 = 16□ -9 = 5

 □ - 5 = 6 □- 8 = 4

 Учні самостійно розв’язують і записують тільки пропущені числа. Під час перевірки числа відкриваються. Діти пояснюють, як знайшли ці числа.

 3 Гра «Чарівне колесо»

 — Для того щоб завести двигун цього чарівного колеса, треба швидко і правильно розташувати в ньому числа. (Сума чисел, розташованих на будь-якій прямій лінії, дорівнює 9.)

1

6

 4 Гра «Виручай»

Учні кожного ряду отримують по картці. У першого учня в ряду завдання записане повністю, а в решти учнів замість першого числа — «віконечко». Його зміст учень дізнається тільки тоді, коли його товариш, що сидить попереду, повідомить йому відповідь у своєму завданні. У такій грі всі мають бути дуже уважними, оскільки помилка одного учасника псує роботу всіх.

 10 + 5 = □11 - 2 = □ 12- 5 = □

 - 7 = □ +4=□ +6=□

 + 4 = □- 6 = □ - 8 = □

 - 6 = □ +5=□ + 6 =□

 + 7 = □- 3 = □ - 2 = □

 - 8 = □ +8=□ +7 =□

III. Вивчення нового матеріалу

 ● Ознайомлення з периметром чотирикутника

 — Як називаються ці геометричні фігури?

 1 — незамкнена ламана;

 2 — замкнена ламана, многокутник, чотирикутник. — Що зображене? (Многокутники)

— Назвіть кожен многокутник і покажіть його межі.

Учні виходять до дошки й указкою показують межі кожного многокутника. Ведуть по сторонах многокутника так, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнену ламану.

— Що є межею многокутника? (Замкнена ламана)

— Як знайти довжину ламаної? (Виміряти ланки і скласти довжини.)

Висновок. Сума довжин сторін чотирикутника — це периметр чотирикутника.

IV. Розвиток математичних знань

1 Тестування

1) Перший доданок 4, другий 7. Чому дорівнює сума?

а) 3; б) 10;в) 11.

2) Зменшуване 13, від’ємник 7. Чому дорівнює різниця?

а) 6; б) 7; в) 20.

3) На скільки 8 більше, ніж 2?

а) На 4; б) на 6; в) на 10.

4) 1 дм 6 см --- скільки сантиметрів?

а) 5; б) 16;в) 20.

5) 1 дес. 4 од. --- яке це число?

а) 5; б) 14;в) 41.

Перевірка.

 2 Розв'язування задач за даним планом

У кота Леопольда було 12 тістечок. Він дав мишенятам 3 і 5 тістечок. Скільки тістечок залишилося у леопольда?

План розв’язування

1) Скільки тістечок дав Леопольд мишенятам?

2) Скільки тістечок залишилося у Леопольда?

 3 Офтальмологічна пауза

 • Пообертайте очима то в один, то в інший бік по декілька секунд.

 • Подивіться на кінчик носа, а потім угору і вниз, кожна вправа — по 5 разів.

 • Сильно примружтеся і розслабте очі — по 10 разів.

 • Швидко кліпайте очима впродовж 1 хвилини.

 • Дивіться поперемінно ліворуч і праворуч.

 4 Самостійна робота

11 - 4 + 612 - 5 + 7

13 - 9 + 816 - 9 + 5

1 варіант — 1-й рядок; 2 варіант — 2-й рядок.

Перевірка.

— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.

— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.

 5 Геометричний матеріал

— Скільки фігур сховалося на малюнку? (6)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чого ви навчалися на уроці?

— Оцініть свою роботу смайликом.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2307 | Рейтинг: 0.0/0
Л. Забашта «Берізонька», Л. Костенко «Перекинута шпаківня». І. Сенченко «Жаль...
Урок людяності «Краса і добро врятує світ»
Міні-проект. Як облаштувати джерело?
Київ — столиця України
Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поня...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]