💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Таблиці додавання й віднімання числа 8. Розв’язання задач, що мають спільну частину умови. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного

Урок 22

Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 8. Розв’язання задач, що мають спільну частину умови. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного

Мета: вправляти учнів у застосуванні таблиць додавання й віднімання для розв’язання прикладів, що містять дві дії, та задач; продовжувати розвивати вміння розв’язувати просту задачу, до якої поставлено два запитання.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці складу числа 8, схеми задач, сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Усні обчислення

1. Гра «Допоможи назбирати нектар»

9 – 5 14 – 6

15 – 7 10 – 8

11 – 3 5 + 7

6 + 4 12 – 3

2. Гра «Мовчанка»

Діти мовчки розв’язують приклади і показують відповіді за допомогою сигнальних карток.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

Гра «Додай до восьми»

Учитель називає числа. Діти повинні за допомогою сигнальних карток додати назване число до 8.

Учитель називає такі числа: 1, 7, 6, 2, 5, 4, 3.

2. Пояснення нового матеріалу

На дошці записані приклади.

3 + 8

4 + 8

5 + 8

6 + 8

7 + 8

8 + 8

9 + 8

— Які приклади можемо розв’язати за допомогою переставляння доданків?

— Який спосіб застосовуємо для розв’язання двох останніх прикладів?

8 + 8 = 8 + 2 + 6 = 10 + 6 = 16

8 + 9 = 8 + 2 + 7 = 10 + 7 + 17

Бесіда про різні способи віднімання числа 8.

16 – 8 = 16 – 6 – 2 = 10 – 2 = 8

16 – 8 = ; 10 – 8 = 2 ; 2 + 6 = 8

16 — це 8 і 8, отже, 16 – 8 = 8

3. Первинне закріплення

Виконання завдання № 156. Робота в парах.

4. Розв’язання прикладів № 157 з коментуванням

5. Усне виконання завдання № 158

6. Фізкультхвилинка

Усі гарно потрудились

І, напевне, вже втомились.

Будемо відпочивати,

Силою м’язи наповняти.

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Задача з логічним навантаженням.

Маринка, Ольга, Наталка грали з м’ячами різного кольору: жовтого, зеленого і блакитного. М’яч Маринки не жовтий і не зелений, а м’яч

Олі — зеленого кольору. З яким м’ячем грала кожна дівчинка?

2) Розв’язання задачі № 159.

— Чи можемо дати відповідь на друге запитання задачі? (Так. Числа, які потрібно порівняти, нам відомі.)

— Яку дію виконаємо, щоб відповісти на друге запитання?

На дошці з’являється скорочений запис задачі.

Діти записують розв’язання задачі самостійно.

2. Вимірювання довжини ламаної лінії (№ 160)

Сильніші учні вимірюють довжину першої лінії, а слабкіші — другої.

3. Перевірка роботи

4. Гра «Відгадай число» (проводиться за завданням № 161)

5. Заповнити таблицю

Зменшуване 15 11 9 12

Від’ємник 8 7 5 4

Різниця 10 7 8 6

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 32 № 162, № 163.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 1983 | Рейтинг: 0.0/0
Г. Чубач «Я беру своє відерце». М. Стельмах «Сонце стукає в віконце». Прислів...
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
Істинні та хибні висловлення. Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток пр...
Ліплення з пластиліну овочів і фруктів
Екскурсія до шкільної майстерні
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]