Тема: Письмове додавання і віднімання трицифрових чисел. Письмове ділення на одноцифрове число Мета: вправляти учнів у письмовому додаванні і відніманні три-цифрових чисел. Розглянути нові випадки ділення на одно-цифрове число. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Кілька учнів повідомляють відповіді прикладів 1067. II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1.Робота з картками. Картка 1 Обчислити. 642 : 2500 + 300160 + 220 844 : 4820 - 120390 - 150 Накреслити квадрат зі стороною 3 см. Знайти його периметр. Картка 2 Обчислити. 963 : 3400 + 200240 + 310 + 100 442 : 2590 - 240800 - 100 - 200 Накреслити квадрат зі стороною 4 см. Знайти його периметр. Картка 3 Обчислити. 826 : 2500 + 300 380 + 410 + 200 396 : 3680 - 230 900 - 400 - 200 Периметр квадрата дорівнює 24 см. Чому дорівнює його сторона? 2. Колективна робота. • Заповнити таблиці. Доданок 500260 330 880 Доданок 200 420120110 Сума650 240280 520 Зменшуване 900 470 520 980 Від’ємник300510 200 420 Різниця270 210 200440 • Вставити замість крапок потрібні числа. а) 342, ..., 344, ..., ..., ..., 348, 349, .... б) 831, 830, ..., ..., ..., 826, ..., ..., 823. в) 610, 611, ..., 613, ..., ..., 617, ..., ... . • Прочитати числа 321, 546, 200, 478. Скільки цифр потрібно для запису кожного числа? III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності 3.Математичний диктант. а) Написати по порядку числа від 521 до 527. б) Збільшити число 370 на 10. в) Зменшити число 840 на 200. г) Записати шість тризначних чисел, використовуючи цифри 5, 7, 6 і не повторюючи жодної з них в одному числі. IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 1076, с. 155. Фронтальне виконання. • Завдання 1078, с. 155. Коментоване виконання. • Завдання 1079, с. 155. Прочитавши умову, учні аналізують задачу, ознайомлюються з розв’язанням і коментують його. V. Розвиток математичних знань • Завдання 1080, с. 155. Ознайомившись зі змістом, учні складають план розв’язання. Самостійно записують розв’язання. Для полегшення перевірки один учень працює біля дошки. • Завдання 1075, с. 155. Коментоване виконання першого та третього прикладів. Решту прикладів учні обчислюють самостійно. • Завдання 1082*, с. 156. Колективне виконання (користуючись макетом годинника). Додаткові завдання (на вибір) а) Обчислити, використовуючи закони множення (сполучена властивість, переставна властивість). 2 ■ 6 ■ 5 ■ 312 ■ 5 7 ■ 2■6■515 ■ 4 б) Розв’язати рівняння. 10 ■ х = 500х : 3 = 213 248 + х = 900х - 73 = 615 в) Виконати дії. 46 см - 3 дм 1 см4 м 6см - 2м 2 дм 25 дм - 1 м 45 см3 дм 6 см + 4 м г) Олександр задумав число, відняв від нього 7, додав 75, потім додав ще 4 і одержав 35. Яке число задумав Олександр? ґ) У числах деякі цифри замінили зірочками. Там, де можна, поставте знаки >, <, =. 8 □ *1* * 4 □ 7* * 2 □ * * 5 3 * □ 4*43 □ 2 * *4 * 2 □ 49 * 2 * □ 237 * * □ 9 * *621 □ 62 * VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 1077, 1081, с. 155, 156. Підсумки уроку. | |
| |
Переглядів: 1354 | |
«Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком |
Коло і круг. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівнян... |
Лічба десятками. Утворення чисел з десятків та одиниць. Творча робота над зад... |
Число і цифра 7. Написання цифри 7. Порівняння чисел у межах 7. Складання і р... |
Вибір безпечного маршруту від дому до школи |
Всього коментарів: 0 | |