Тема: Аналіз контрольної роботи. Ділення з остачею (ознайомлення) Мета: проаналізувати помилки, допущені у контрольній роботі, виконати роботу над ними. Пояснити запис чисел при діленні з остачею, назви чисел при діленні з остачею, вправляти учнів в запису чисел при діленні з остачею. ХІД УРОКУ I. Характеристика результатів контрольної роботи • Розв’язання завдань, схожих на ті, в яких були допущені помилки. • Проаналізувати помилки. II. Аналіз помилок та робота над ними III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності • Завдання 1010, с. 146. Усне коментоване виконання. IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 1011, с. 146. Ознайомившись зі змістом, учні з допомогою вчителя з’ясовують, як записуються та читаються приклади на ділення з остачею. • Завдання 1012, с. 146. Коментоване виконання. Порівнявши приклади, учні з’ясовують, що у прикладах кожної пари остача дорівнює різниці ділених. • Завдання 1013, с. 147. Фронтальне виконання. • Завдання 1014, с. 147. Ознайомившись зі змістом та прокоментувавши розв’язання, учні практично перевіряють розв’язання задачі. 2 6 10 1 3 5 | 1 7 91 1 V. Розвиток математичних знань • Завдання 1015, с. 147. Самостійне виконання. Для полегшення перевірки один учень працює на закритій частині дошки. • Завдання 1017, с. 147. Ознайомившись із задачею, учні аналізують її. Повідомляють план розв’язання. Самостійно записують розв’язання. Один учень працює на закритій частині дошки. Додаткові завдання (на вибір) а) Виконайте ділення, зробивши малюнок. 10 : 38 : 3 12 : 59 : 2 б) У Ганни була 1 гривня. Вона купила ручку за 62 копійки. На решту грошей дівчинка вирішила купити цукерок по 14 копійок кожна. Скільки вона може купити таких цукерок? в) Накреслити відрізок завдовжки 14 см. Показати на малюнку, скільки разів по 4 см уміститься в цьому відрізку? г) Розв’язати приклади з перевіркою. 158 + 34028• 3 81 : 27 283 + 67196: 4 84 • 2 ґ) Борис зробив уроки за 1 год 30 хв, Сергій — за 2 год, а Микола — за 1 год 45 хв. Хто швидше від усіх зробив уроки? Хто довше за всіх робив уроки? VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 1018, 1019, с. 147. Підсумки уроку. Обчислити. 18 : 2 19 : 2. | |
| |
Переглядів: 1118 | |
Добре жити з добрими людьми |
Товариш, приятель, друг. Хто мої друзі? Чим вони мені подобаються? Як необхід... |
МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ЛЮДИНУ |
Додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв’яза... |
Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Задачі н... |
Всього коментарів: 0 | |