Тема: Перевірка дії множення дією ділення Мета: пояснити спосіб перевірки дії множення; вправляти учнів у розв’язанні задач і рівнянь. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання • Один учень повідомляє розв’язання задачі 944. • «Ланцюжком» учні повідомляють розв’язання прикладів 945. II. Актуалізація й корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1. Робота з картками. Картка 1 Обчислити і зробити перевірку. 96 :642 : 380 : 598 :2 Картка 2 Обчислити і зробити перевірку. 92 :248 : 260 : 576 :4 Картка 3 Обчислити і зробити перевірку. 72 :356 : 470 : 598 :7 2. Колективна робота. • З поданих чисел вибрати по 3 таких числа, щоб отримати рівність: 25350 90453 18 2589 76 8954 18719 • Знайти помилки. 8 ■ 10 = 80092 : 2 = 4446 + 54 = 1000 50 ■ 50 = 25081 : 1 = 1 990 - 0 = 0 6 ■ 1 = 640 : 5 = 8 10 + 0 = 10 • Обчислювальний «ланцюжок». Зменшуване 400, від’ємник 200, знайти різницю ...; поділити на 10 ...; поділити на 5 ...; помножити на 13 ... ; додати 4 ... ; поділити на 4 ... ; поділити на 2 ... ; додати 43 ... ; помножити на 10 ... ; відняти 100. Що вийшло? (Відповідь: 400). III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності • У кожній трійці чисел назвати пропущений множник чи добуток. 5, ... , 40;2, 100, .. ;3, 18, ... ; ... , 10, 60;12, ... , 24. IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 946, с. 137. Колективне виконання. • Завдання 947, с. 138. Фронтальна робота. • Завдання 948, с. 138 Самостійне виконання. Перевірку виконати, обмінявшись зошитами. V. Розвиток математичних знань • Завдання 949, с. 138. Колективне виконання. Користуючись виразом, учні роблять стислий запис, аналізують його. Самостійно записують розв’язання. Для полегшення перевірки один учень працює біля дошки. • Завдання 950, с. 138. Прочитавши умову задачі та проаналізувавши її, учні складають план розв’язання. Розв’язання записують самостійно. • Завдання 951, с. 138. Самостійне виконання. Під час перевірки пояснити, як знаходили невідоме число. • Завдання 952*, с. 138. Фронтальне виконання. 1) 28 + 29 + 33 = 90 (д.) — разом; 2) 90 : 3 = 30 (д.) — порівну в кожен автобус. Додаткові завдання (на вибір) а)Порівняти подані добутки. На скільки один з них більший від другого? 8 ■ 9 □ 7 ■ 912■ 4 □ 12 ■ 610■ 1 □ 10 ■ 2 б) Записати 3 нерівності та 3 рівності, використовуючи такі вирази: 48 : 317■ 98+ 830 : 656: 745: 9 в) Скільки годин квітки кульбаби можна бачити відкритими, якщо вони відкриваються о 5 годині ранку, а закриваються о 7 годині вечора? г) Накреслити відрізок завдовжки 13 см. Скільки разів по 3 см уміститься в цьому відрізку? ґ) Поставити дужки так, щоб рівності були правильні: 63 - 33 : 3 = 10200 - 36 + 24 = 40 75 : 25 ■ 3 = 1100 - 90 - 46 = 56 VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 953, 954, с. 138. Підсумки уроку. Перевір множення діленням. 18 ■ 3 = 54. | |
| |
Переглядів: 1514 | |
Взаємозв’язок частин із цілою формою. Практична робота «Ліплення тварини» |
В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила» |
Складання таблиць додавання і віднімання числа 4. Побудова відрізків. Кругові... |
Мікрорайон школи. Практична робота: «Безпечні та небезпечні місця на шкільном... |
Безпека на відпочинку. Практична робота: моделювання правильних і неправильни... |
Всього коментарів: 0 | |