💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Задачі на дві дії

УРОК 104

Тема: Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Задачі на дві дії

Мета: ознайомити учнів з виразами, у яких використовуються дужки; дати уявлення про правила порядку дій у виразах з дужками; сприяти розвитку амінь і навичок розв'язування текстових завдань; виховувати в учнів моральні якості (організованість і доброзичливість).

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Дзвенить дзвінок веселий,

Скликає на УРОК.

Такий порядок в школі —

Не забувай, дружок.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Гра «Рівна лічба»

На дошці записаний приклад з відповіддю. Учні придумують свої приклади з тією самою відповіддю. Їх приклади на дошці не записуються. Діти на слух повинні сприймати числа і визначати, чи правильно складений приклад.

14 - 6 = 8 (приклад учителя)

□ □ □ = 8

 2 Розв'язування прикладів

□ + 5 = 12□ - 8 = 4

□ + 6 = 15 13- □ = 9

□ - 6 = 812- □ = 3

 3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Запишіть пропущені числа.

1; 1; 3; 3; 7; ?; 4; 4; ?; 9. (7; 9)

 4 Підготовка до вивчення нового матеріалу

Учитель читає приклади і показує картки із записом відповідних чисел або виразів, діти показують (чи записують) відповіді.

— Знайдіть суму чисел 5 і 4 і додайте її до 8.

— Знайдіть різницю чисел 17 і 7 і відніміть її від 15 (і відніміть від неї 8). І так далі.

Учитель виставляє на набірному полотні заздалегідь приготовлену картку із записом 7 + 3, пропонує прочитати цей запис, використовуючи слово «сума», обчислити суму.

— Тепер до суми чисел 7 і 3 додайте 8.

На набірному полотні виставляються картки зі знаком « + » і цифрою 8; на нижній поличці під карткою із записом 7 + 3 ставиться картка із записом числа 10, до 10 додають 8 і отримують 18. Аналогічно розглядають випадок.

— До різниці чисел 8 і 2 додати 10.

— На які дві групи можна розділити ці числа?

15 6 20 7 13 10 5

— Сума яких чисел дорівнює 13? (7 і 6)

— Різниця яких чисел дорівнює 13? (20 і 7)

— Різниця яких чисел дорівнює 10? (15 і 5)

— Сума яких чисел дорівнює 20? (15 і 5)

— Прочитайте вираз.

20 - 10 - 5

— Скільки всього відняли? (15)

— Подивіться на другий вираз.

20 - (10 + 5) = 5.

— Що змінилося в записі виразів? (З’явилися дужки.)

— Що знаходиться в дужках? (Сума чисел 10 і 5)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці математики ми навчимося читати, записувати вирази з дужками, обчислювати їх значення.

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Вправляння в читанні виразів з дужками

— Якщо у виразі звучить слово «сума» або «різниця» чисел, то ми їх беремо в дужки. Дія, записана в дужках, обчислюється першою.

Пам’ятка

1) Подивись на знак в дужках і скажи — це сума або різниця.

2) Подивись на інший знак і скажи — потрібно додати або відняти.

При читанні потрібно також стежити за словами: «Додати до...»., «відняти від...».

 2 Первинне закріплення

1) Прочитати вирази. Знайти значення виразів (з коментуванням)

 7 + (3 + 2) = 12 6+ (18 - 8) = 16

8 + (2 + 5) =

 2) Прочитати та

 13 - (4 + 3) = обчислити. З’єднати вирази з відповіддю.

9 + 4 + 3 9 - (4 - 3) 9 - (4 + 3) 9 - 4 + 3

● Фізкультхвилинка

Ходить качка по двору, Зазиває дітвору:

 — Встаньте швидко по порядку,

 Розпочнем мерщій зарядку.

 Покрутили головою,

 Стали всі, немов до бою,

 Крила в боки розвели Й полетіли, попливли.

 Ліва, права, ліва, права,

 Роблять ніжки наші вправи.

 Не лінуйтесь, присідайте,

 Ви здоров’ячко зміцняйте,

 Щоб хвороби оминали,

 Смутку й заздрості не знали.

V. Розвиток математичних знань

Розв'язування задачі

У шкільній їдальні було на підносі 20 склянок компоту. 1 «А» клас випив 9 склянок, 1 «Б» клас — 8 склянок. Скільки склянок компоту залишилося на підносі?

На дошці — схема задачі.

1

 Залишилось?

— Щоб дізнатися, скільки склянок компоту залишилося, потрібно спочатку знайти, скільки склянок компоту випили, а потім відповісти на головне питання задачі.

Учні самостійно розв’язують задачу.

Перевірка розв’язання задачі різними способами (діти пояснюють).

1 спосіб: 20 - 9 - 8 = 3 (с.)

2 спосіб: 20 - (9 + 8) = 3 (с.)

Відповідь: 3 склянки компоту залишилося у шкільній їдальні. 2 Офтальмологічна пауза

 • Скласти пальці в кулак, мізинець покласти на точку внутрішнього кута ока.

 • Зробити дев’ять рухів головою за годинниковою стрілкою і дев’ять — проти неї.

 • Провести мізинцем по кромці очній западини знизу до зовнішнього кута ока і згори до внутрішнього. Ці рухи виконувати по три рази.

 • Зробити три аналогічних рухи в протилежний бік — три рази.

 • Провести кінчиками пальців по бровах від середини назовні. (9 разів)

 • Після масажу розтерти долоні, заплющити очі і покласти долоні рук на очі так, щоб центр долоні співпадав із зіницями. Постаратися відчути тепло, яке виходить з ваших долонь. (1-2 хв)

 3 Самостійна робота

1 варіант

 1) Задача.

У Марійки будо 8 яблук і стільки ж груш. Скільки фруктів було у Марійки?

 2) Обчислити.

8 + 714 - 7 12 - 3 + 6

5 + 97 + 77 + 9 - 6

6 + 515 - 6 -5

 3) Знайти значення виразу 8 + а, якщо а = 6.

2 варіант

 1) Задача.

У річці плавало 7 качок і стільки ж гусей. Скільки птахів плавало у річці?

 2) Обчислити.

9 + 48 + 911 - 3 - 5

6 + 613 - 7 8 + 4 - 7

8 + 514 - 6 -3

 3) Знайти значення виразу 12 - а, якщо а = 4.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які знання та вміння стали вам у пригоді під час виконання завдань?

— Оцініть свою роботу на уроці смайликом.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 4795 | Рейтинг: 0.0/0
Ґрунт. Значення ґрунту. Як люди дбають про ґрунт
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...
Здоров'я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щепл...
Праця людей у місті (селі)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]