💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 72 : 3; 50 : 2

Тема: Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 72 : 3; 50 : 2

Мета: пояснити зазначений вище спосіб ділення; опрацювати складання задачі за поданим виразом та розв’язати задачу на три дії.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

• По черзі учні повідомляють відповіді прикладів 917.

• Два учні, які розв’язали задачу 918 різними способами повідомляють розв’язання.

 II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

Обчислити.

84 : 2 42 : 2

96 : 3 + 18 86 : 2 - 13

 Розв’язати рівняння.

24 : х = 2

46 + х = 83

 Картка 2

 Обчислити.

48 : 2 : 6 64 : 2 : 8

 36 : 3 : 4 86:2 + 17

 Розв’язати рівняння.

96 : х = 3

87 - х = 19

 Картка 3

 Обчислити. 99 : 3 + 14 84 : 4 : 3

48 : 4 • 2 + 15 69 : 3 + 2 • 14

 Розв’язати рівняння.

86 : х = 2

94 - х = 58

2. Колективна робота. • Заповнити таблицю.

Ділене8133 5048

Дільник10 3136 2

Частка982

Пояснити, що зробити з числами першого рядка, щоб отримати числа другого рядка (збільшити, зменшити).

15425312950827

307203426608149

• Знайти число, від якого можна 6 разів відняти число 3; 2 рази число 5; 7 разів число 4; 8 разів число 8.

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

3. Математичний диктант.

• Записати вирази й обчислити їх.

а) Суму чисел 3 і 7 помножити на 4.

б) Перший множник 5, другий — сума чисел 3 і 6.

в) Перший множник 8, другий — сума чисел 20 і 8.

г) Суму чисел 16 і 8 поділити на 3.

• Завдання 919, с. 134. Коментоване виконання.

IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 920, с. 134. Колективне виконання. Учні з допомогою вчителя з’ясовують спосіб ділення — двоцифрове число треба розкласти на зручні доданки, перший доданок при діленні на одноцифро-ве число дає десятки, другий доданок — одиниці.

• Завдання 921, с. 134. Коментоване усне виконання.

• Завдання 922, с. 134. Самостійне виконання. Під час перевірки учні пояснюють спосіб ділення.

V. Розвиток математичних знань

• Завдання 923, с. 134. Ознайомившись зі змістом задачі, учні аналізують її. Якщо виникає потреба, роблять стислий запис. Прокоментувавши план розв’язання, самостійно записують розв’язання.

• Завдання 924, с.134. Колективне виконання.За даним виразом учні складають і розв’язують задачу.

• Завдання 925, с. 134. Колективне виконання.

• Завдання 926, с. 134. Самостійне виконання по варіантах. Представник кожного варіанта працює біля дошки.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Завдання 927*, с. 134, 135.

б) Розв’язати рівняння.

88 : х = 463 : х = 3

х • 2 = 46х • 2 = 84

в) Обчислити вирази, якщо Ь = 50, а = 10, с = 20.

Ь : а • с; Ь + а - с; Ь • а + с.

г) Скільки відрізків зображено на кресленні? Назвати їх.

СБВОА

І-------------1-------------1------------1

ґ) Де знаходяться стрілки годинника, якщо від початку доби пройшло 5 годин, 10 годин, 15 годин, 20 годин?

VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Завдання 928, 929, с. 135.

Підсумки уроку.

Обчислити.

52 : 3.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (14.11.2015)
Переглядів: 2527 | Рейтинг: 3.0/1
Сюжетна композиція. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної композиці...
Декоративна форма й колір. Практична робота «Диво-птах»
Чому пташки в'ють гнізда по-різному? Англійська народна казка «Сороче гні...
Сонце — джерело світла і тепла
Київ — столиця України
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]