Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Урок 4–5

Тема. Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки

Мета: ознайомити дітей із квітковими рослинами, особливостя-ми й правилами їх збирання та зберігання в різних місцевостях, розвива-ти спостережливість, творчість, уяву; виховувати пізнавальну активність у дітей, бажання пізнавати та берегти природу.

Обладнання: аркуші картону, ножиці, клей ПВА, пензлик, трафарети, висушені квіткові частини рослин.

ХІД УРОКУ

І. організація класу

II. Повідомлення теми і завдань уроку

1. Бесіда.

— До нас завітала на урок Королева квітів. Вона познайомить нас з різ-ними видами квітів нашої місцевості, допоможе нам виготовити колектив-ну квіткову абетку.

2. Гра «Відгадай, хто я?» (загадки про квіти).

3. Підбір малюнків до відгадок.

III. Формування нових знань

1. Ознайомлення з видами квітів.

1) Лікарські рослини.

В ліс по лікарські рослини

Ми ходили так далеко.

В лісі затишно і тихо,

Не страшна була нам спека.

Ось ромашка

Й валер’янка,

Материнка

Й толокнянка —

Всякі трави і квітки

Ми збирали в торбинки.

Ми спочить хотіли трохи

Під одним дубком високим,

Та хіба ж усидиш — де там,

Коли скрізь, де глянеш оком,—

І ромашка,

Й валер’янка,

Материнка

Й толокнянка —

Всякі трави і квітки

Ми збирали залюбки.

Всі ми вивчили у школі,

Що збирать, щоб не хворіть,

Тільки Ваня все поплутав,

Невпопад усе говорить:

На ромашку — валер’янка,

Материнку — толокнянка.

Заглянули ми — ану!

В нього повно бур’яну!

В ліс по лікарські рослини

Ми ходили так далеко.

Назбирали повні торби,

Тож приймай тепер, аптеко,

І ромашку, й валер’янку,

Й материнку,

Й толокнянку!

Знову рушимо у путь.

Як рослини підростуть.

2) Кімнатні рослини (розповідь вчителя, доповнення учнів).

3) Декоративні рослини (розповідь вчителя, доповнення учнів).

2. Демонстрування малюнків різних видів квітів.

— А зараз Королева квітів запрошує нас на екскурсію в природу для зби-рання квітів. (Повторення правил поведінки з ножицями та в природі.)

IV. Практична частина

1. Дидактична гра «Якого кольору квітка?».

2. Знайомство із правилами збирання квітів.

3. Збирання квітів.

V. Повернення до школи

1. Організація практичної діяльності дітей.

2. Демонстрування зразка «Квіткової абетки».

Квіткова абетка

А — айстра, азалія

Б — барвінок, бальзамін

В — волошка, верес

Г — гладіолус, герань, гіацинт

Д — дзвіночок

Е — едельвейс

Ж — жоржина

З — звіробій

І — ірис

К — кульбаба, капуцин (настурція), конвалія

Л — лілія, лотос, любисток, лаванда

М — мальва, маргаритка, магнолія (квітка)

Н — нарцис, нагідки, настурція

О — орхідея, очиток

П — пролісок, піон, примула, петунія

Р — ромашка, рута

С — седум

Т — тюльпан, троянда, традесканція

У — унгернія, уруть

Ф — фіалка, флокс, фуксія

Х — хризантема

Ц — цикламен

Ч — череда, черемша

Ш — шалфей, шафран

Щ — щитовник

Ю — юбея (слоняча пальма)

Я — яблуня (квітки), яснотка (медонос)

3. Правила користування ножицями і клеєм.

4. Послідовність виконання колективної роботи.

1) Наклеювання букв на аркуші картону.

2) Приклеювання висушених квіткових частин рослин.

5. Аналіз дитячої діяльності.

VI. Підсумок уроку

Учитель

В Червону книгу ми занесли

Світ неповторний і чудесний,

Що поступово вимирає

І порятунку в нас благає.

Діти, якщо ви ще не знаєте назви багатьох рослин, що прикрашають нашу чудову країну, не сумуйте! Навчаючись у школі, ви познайомитеся із ними на уроках природознавства, а пізніше — на заняттях з ботаніки (так називається наука, що вивчає світ рослин). Головне ж — навчитися любити природу, не знищувати її, берегти кожну квітку, кожну травичку в лісі, гаї, парку. І тоді природа щиро віддячить вам за вашу любов!

Здається, просто, бур’яни...

Та це не так!

Лікують часто нас вони,

Без них — ніяк!

Природні ліки, дар землі

Твої захисники малі.

Це мати-й-мачуха трава,

Це звіробій,

Це подорожник, кропива

І деревій,

Ромашки цвіт,

Чорниці плід —

Усім їх дякувати слід!

(В. Бутрім)

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 2217 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 18
Незабаром літо. Спостереження за природою влітку
Що можна навчитись самому
«Бременські музиканти» (німецька народна казка). Продовження
Природні та рукотворні об'єкти (тіла)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]