Тема: Ділення виду 80 : 8; 700 : 7 Мета: пояснити спосіб знаходження відповіді на вказані випадки ділення; опрацювати пояснення розв’язання задачі на дві дії, вправляти учнів у складності рівностей за текстовою умовою. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання • Повідомити відповіді прикладів завдання 794. • Пояснити розв’язання задачі 795. II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1. Робота з картками. Картка 1 Обчислити. 50 ■ 104 ■ 10010 : 10 500 : 10070: 1060 : 10 9■107 ■ 100 Накреслити квадрат зі стороною 4 см. Знайти периметр цього квадрата. Картка 2 Обчислити. 40 ■ 1010■ 8 : 18 ■ 100 5 ■ 100 + 25080 : 10330 + 7 ■ 10 700:1001000 - 3■100 Накреслити квадрат зі стороною 5 см. Знайти периметр цього квадрата. Картка 3 Обчислити. 30■10 + 2510 ■ 5 : 19■100 -600 7■100 + 300 50 :10 ■ 9280 + 2■10 600 : 100 ■ 61000 - 8 ■ 100 Накреслити квадрат зі стороною 3 см. Знайти периметр цього квадрата. 2. Колективна робота. • Назвати результати першої дії у кожному виразі. 20 + 60 : 10 200 + 300 : 100 5 ■ 10 + 307 + 100 + 200 (20 + 60):10 (200 + 300) : 100 5 ■ (10 + 30)7■(100 + 200) • Завдання 796, с. 118. Усне виконання. III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності • Обчислювальний «ланцюжок». Ділене 64, дільник 8, знайти частку ... Зменшити у 8 разів ... ; збільшити у 4 рази ... Збільшити на 46 ...; збільшити у 10 разів ... Поділити на 100 ...; помножити на 10 ... Помножити на 1 ... ; помножити на 0 ... ; збільшити на 700; зменшити на 300 ...; зменшити у 10 разів. Що вийшло? (Відповідь: 4). IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 797, с. 118. Учні з допомогою вчителя з’ясовують, що 80 — це 8 десятків. Якщо 8 десятків поділити на 8 рівних частин, буде 1 десяток, тобто 10. 700 — це 70 десятків. Якщо 70 десятків поділити на 7 рівних частин, буде — 1 сотня, тобто 100. Решту прикладів розв’язати за зразком. V. Розвиток математичних знань • Завдання 798, с. 119. Ознайомившись зі змістом і проаналізувавши задачу, учні самостійно записують в зошит розв’язання. • Завдання 799, с. 119. Прочитавши задачу, учні аналізують умову задачі, з допомогою розв’язання у підручнику з’ясовують, що знаходили першою, другою дією. Запропонувати учням скласти обернену задачу з подальшим її розв’язанням. • Завдання 800, с. 119. Фронтальна робота. Запропонувати розглянути два способи розв’язання: 1-й спосіб — а - 680 = 140; 2-й спосіб — 680 + 140 = а. • Завдання 801, с. 119. Фронтальна робота над задачею. Додаткові завдання (на вибір) а) Обчислити. (72 : 9) ■ (63 : 7) - 7 ■ 7 5 ■ 9 - (18 + 7) : 5 + (42 : 6) ■ 4 (13 + 8 ■ 4) : 9 - (27 : 9 - 3 ■ 0) б) Виконати дії з іменованими числами. 3 м 4 см + 2 дм 7 см 9 м 8 дм 4 см - 2 м 4 дм 2 см 5 м 3 дм 7 см + 2 м 1 дм 7 м 3 см - 5 м 4дм 1 см в) Андрій задумав число, збільшив його на 4, відняв 5, результат помножив на 3 і поділив на 2. В результаті отримав 9. Яке число задумав Андрій? г) Ганнуся купила 38 повітряних кульок. 14 кульок вона залишила собі, а решту поділила порівну між 4 подругами. Скільки повітряних кульок вона дала кожній подрузі? ґ) Будинок має 12 поверхів. У скільки разів шлях по сходах на дванадцятий поверх довший, ніж шлях на четвертий поверх? VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 802, 803, с. 119. | |
| |
Переглядів: 1501 | |
Симетричне вирізування. Виготовлення гірлянд-хороводів «Дерева» |
Перетин прямих. Точка. Відрізок. Порівняння відрізків завдовжки |
Ознайомлення зі словами, що називають ознаки предметів. Логічні вправи для вм... |
Вирізування з паперу серветок, сніжинок |
Практична робота: моделювання ситуацій спілкування про небезпеку за телефонам... |
Всього коментарів: 0 | |