Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел для розв’язання задач і прикладів. Рух у протилежних напрямках

Урок 65

Тема. Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел для розв’язання задач і прикладів. Рух у протилежних напрямках

Мета: розвивати в учнів уміння усно додавати двоцифрові числа; ознайомити із задачею на рух у протилежних напрямках.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиці усних обчислень, предметні малюнки, скорочений запис задачі.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Пояснити розв’язання задачі № 486.

2) Із завдання № 487 зачитати відповіді, більше за 90.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Розв’язати задачу.

У пташиному містечку живуть 94 пташки: 27 — на деревах, 25 — на скелях, а решта — на болоті. Скільки пташок мешкають на болоті?

Картка 2

Розв’язати задачу.

Діти змайстрували для птахів 38 шпаківень, а дуплянок — на 13 більше. Скільки домівок для птахів змайстрували діти?

Картка 3

Обчислити.

43 + 35

56 + 38

49 + 27

98 – 56

65 – 29

61 – 32

3. Завдання для опитування

• Два однакових акваріуми з рибками коштують 39 грн. Один акваріум коштує 9 грн. Скільки гривень коштують усі рибки?

• Дібрати таке число, щоб рівність була правильною.

65 + = 97

4. Усна лічба

1) Гра «Повітряні віртуози»

26

– 14

+ 43

– 26

– 50

+ 42

– 37

+ 25 – 27 + 28

+ 6

– 13

+ 23 82

+ 20

+ 5

– 80 + 9 + 51

– 7

+ 36

– 25

– 31

– 90 – 3 + 54

+ 63

– 2

2) Ведмеді придбали 24 квитки: дорослі — 11 квитків, а решту придбали ведмежата. Скільки ведмежат поїхало в гості?

5. Фізкультхвилинка

II. Розвиток математичних умінь

1. Виконання завдання № 488

2. Виконання завдання № 489

3. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 490.

Учні розглядають малюнок-схему до задачі.

— Яка відстань між ведмежатами?

— Яка відстань буде між ведмежатами, якщо кожен зробить уперед 27 кроків?

2) Творча робота над задачею № 491.

На дошці — скорочений запис задачі.

Ц — 13 кг

П — ? кг, на 39 кг більше

}? кг

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 87 № 493, № 494.
Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1913 | Рейтинг: 0.0/0
СЛОВА — НАЗВИ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ (МАШИНИ — НАШІ ПОМІЧНИКИ)
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Ґрунт. Значення ґрунту. Як люди дбають про ґрунт
Передавання просторового явища способом загороджування в зображенні архітекту...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]