Тема: Множення і ділення на 10 і 100. Розв’язування задачі на три дії Мета: пояснити правила множення і ділення на 10 і 100, проаналізувати систему простих і складних задач, які входять до сукупності задач на спосіб зведення до одиниці. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання • Повідомити розв’язання задачі 785 (за допомогою дій та виразу). • Повідомити відповіді прикладів 786. II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1.Робота з картками. Картка 1 Обчислити. 10 ■ 4 100 ■ 5 УРОК 93 10■2+23 1 ■ 8 + 72 Знайти значення виразу. 100■5 - 270 10 ■ 3 + 100 ■ 6 а + 10 ■ 5, якщо а = 26; а =143. Картка 2 Обчислити. 100■4 - 320 100■7 - 10■6 10■8 - 62 7 : 7 + 33 Знайти значення виразу. а - 10 + 8, якщо а = 243; а = 180. Картка 3 Обчислити. 10 ■ 6 - (15 + 15) 100 ■ 9 - 10 ■ 90 10 ■ 4 + 27 9 : 9 ■ 1 + 34 Знайти значення виразу. а + 100 ■ 3, якщо а = 240, а = 360. Усні обчислення. 10 ■ 5 100 ■ 8 10 ■ 9 + 34- 732+ 100 - 3+ 4+ 10 : 9: 9- 194 ■ 0■ 1+ 0 • Не обчислюючи, доведи, що рівність правильна. 3 + 3 + 3 = 3 ■ 3 7 + 7 + 7 + 7 + 7 = 7 ■ 5 6 ■ 6 ■ 6 ■ 6 = 6 ■ 45 + 5 = 5 ■ 2 18 ■ 18 ■ 18 = 18 ■ 322 ■ 22 ■ 22 ■ 22 = 22 ■ 4 • Бліц-турнір. а) У 2-му класі 18 хлопчиків, а дівчаток у 3 рази менше. Скільки всього дітей у 2-му класі? б) У 3-му класі 21 дівчина, а хлопців у 3 рази менше. На скільки менше хлопців, ніж дівчат? в) У 1-му класі 9 хлопців, а у 2-му класі 27 хлопців. У скільки разів у 2-му класі більше хлопців, ніж у 1-му класі? III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності • Обчислити, застосовуючи переставну властивість дії додавання, наприклад, 30 + 3 = 33. 171 + 100 831 + 99 23 + 59857 + 276 IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 787, с. 117. Колективне виконання. Учні застосовують при цьому переставну властивість дії множення. • Завдання 788, с. 117. Ознайомившись із завданням, учні з’ясовують, що 5 помножити на 10 дорівнює 50, тобто до числа, яке множили на 10, приписали один нуль. 3 помножити на сто дорівнює 300, тобто до числа, яке множили на 100, приписали два нулі. Учні читають правило. • Завдання 789, с. 117. Фронтальна робота. • Завдання 790, с. 117, 118. Ознайомившись із завданням, учні роблять такий висновок: 40 ділили на 10 отримали 4, тобто при діленні на 10 у числі треба відкинути справа один нуль. 500 ділили на 100 — дістали 5, тобто при діленні на 100 у числі треба відкинути справа два нулі. Учні читають правило. V. Розвиток математичних знань • Завдання 791, с. 118. Використовуючи правила, учні розв’язують приклади. • Завдання 792, с. 118. Ознайомившись із задачею, учні з’ясовують, що для того, щоб розв’язати задачу, треба перетворити 1 хвилину 40 секунд у секунди. Узагальнення і систематизація знань. • Завдання 793, с. 118. Ознайомитись зі змістом задач. Проаналізувати кожну задачу. Записати розв’язання. Додаткові завдання (на вибір) а) Обчислити. 563 + 278 - (195 + 314)563 + (278 - 195) + 314 б) Накреслити прямокутник із сторонами 6 і 9 см. Знайти його периметр і виразити його в дециметрах. в) Записати рівняння і розв’язати їх. • На скільки треба зменшити число 456, щоб одержати 234? • До якого числа треба додати 365, щоб одержати 989? г) Як записати число 6 трьома однаковими цифрами, з’єднавши їх знаками дій? Шістьма однаковими цифрами? ґ) У нашій школі навчаються 394 хлопчики і 352 дівчинки. Скільки всього дітей навчаються у школі? На скільки дівчат менше, ніж хлопчиків? VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 794, 795, с. 118. Підсумки уроку. Пояснити: 70 : 10 ■ 5 400: 100: 4. | |
| |
Переглядів: 2869 | |
Як людина сприймає інформацію |
Елементарні засоби компонування простих форм на площині. Створення композиції... |
Таблиця віднімання числа 8. Розв'язування задач |
Таблиці додавання й віднімання числа 4. Розв’язання парних задач. Довжина лам... |
Елементарне поняття про скульптуру як вид образотворчого мистецтва. Практична... |
Всього коментарів: 0 | |