Тема: Аналіз контрольної роботи. Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0 Мета: провести аналіз контрольної роботи. З’ясувати відмінність у поясненні правил множення; вправляти учнів в обчисленні виразів, які включають множення з числами 0 і 1. ХІД УРОКУ I. Аналіз контрольної роботи • Характеристика результатів виконання учнями контрольної роботи. II. Аналіз помилок та розв’язування відповідних прикладів і задач III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності • У кожному рядку назвати зайве число. 67 68 69 70 17 72 73 36910 15 18 21 612 18 24 30 36 42 • Знайти помилки, повідомити правильну відповідь. 7 + 7 + 7 + 7 = 4 ■ 71 + 1 + 1 + 1 + 1 = 4 90 + 0 = 00 + 0 = 20 5 ■ 9 = 9 ■ 56 + 6 + 6 = 6 ■ 3 40 - 0 = 40 - 0 = 0 IV.Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 751, с. 112. Фронтальне виконання. Наголосити, що при множенні 1 на будь-яке число у добутку отримаємо число, на яке множили 1. Наприклад, 1 ■ 43 = 43; при множенні нуля на будь-яке число отримаємо нуль, наприклад, 0 ■ 7 = 0. Правила множення: 1 • а = а, 0 • а = 0. • Завдання 752, с. 113. Фронтальне виконання. Інформація для вчителя. Другий множник дорівнює 1 або 0, результати не можна знайти додаванням, не можна використати і переставлення множників, тому що це нова множина чисел, в якій переставна властивість множення ще не розглядалась. Фронтальне виконання. • Завдання 753, с. 113. Коментоване розв’язання прикладів. V. Розвиток математичних знань • Завдання 754, с. 113. Ознайомлення зі змістом задачі. Колективний аналіз задачі. Самостійно записати розв’язання. • Завдання 755, с. 113. Розглянувши таблицю, учні складають задачу. З’ясовують, як знайти вартість, якщо відома ціна і кількість. Самостійно виконують задачу (І варіант за допомогою окремих дій, ІІ варіант за допомогою виразу). • Обчислити «ланцюжки». Додаткові завдання (на вибір) а) Що більше — сума чи добуток чисел 2, 4, 0, 5, 1? 2 ■ 4 ■ 0 ■ 5 ■ 1 □ 2 + 4 + 0 + 5 + 1 б) Знайти помилки. 37 - 7 + 1 ■ 1 26 + 26 ■ 1 - 26 32 - 23 ■ 0 + 5 5 ■ 4 = 21 3 ■ 7 = 21 8 ■ 8 = 64 9 ■ 3 = 28 4 ■ 7 = 49 6 ■ 9 = 72 6 ■ 8 = 49 5 ■ 9 = 45 2 ■ 2 = 4 4 ■ 6 = 24 5 ■ 6 = 30 7 ■ 4 = 28 в)Розв’язати рівняння. х + 841 = 999 531 + х = 871 х - 432 = 247 762 - х = 283 г) Обчислити периметр прямокутника, якщо: а) його довжина дорівнює 9 см, а ширина втричі коротша; б) його довжина у 2 рази більша, ніж ширина, а ширина дорівнює 2 см. ґ) Мама напекла 19 пиріжків. Скільки гостей прийшло до Василька, якщо кожному дісталось по 2 пиріжки і 1 пиріжок залишився? VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 756,757, с. 113. Підсумки уроку. Прокоментувати. 1 ■ (2 + 1)0■ 4 + 2 | |
| |
Переглядів: 1163 | |
Склад числа 7. Дні тижня |
«І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом». Урок позакласного читання |
Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поня... |
Письмо великої букви К ("ка"), складів, слів із нею |
Ліплення з пластиліну овочів і фруктів |
Всього коментарів: 0 | |