Тема: Письмове додавання і віднімання (сумісні дії) Мета: продемонструвати зразки записів сумісних дій; опрацювати розв’язання задачі двома способами ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання • Учні повідомляють «ключ» до кожного квадрата (завдання 740). • Кілька учнів зачитують відповіді прикладів 741. II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1.Робота з картками. Картка 1 У парку росло 270 беріз, 326 каштанів і 120 тополь. Скільки всього дерев росло у парку? Виконати додавання. + 507+340+ 200 + 273+164 + 347 423662 Картка 2 У перших класах нашої школи навчаються 150 учнів, у других класах — 272 учні, у третіх класах — 308 учнів. Скільки всього учнів вчиться у початковій школі? Виконати додавання. + 273+ 374 + 586 + 125+ 248 + 186 28 102 206 Картка 3 У парку росло 194 берези, 235 каштанів, 312 тополь і 156 дубів. Скільки всього дерев росло у парку? Виконай додавання: + 346 +426+ 536 + 182+232 + 137 212 244246 2. Колективна робота. • Бліц-турнір. а) Сукня коштує 250 грн., костюм — 130 грн. Скільки коштують сукня і костюм разом? На скільки сукня дорожче, ніж костюм? б) У Олени було 43 грн., а у Олександра — 23 грн. Скільки грошей у них залишиться після того, як вони куплять іграшку за 51 грн.? • Замість зірочки поставити знаки арифметичних дій. 5 * 3 = 1516 * 2 * 3 = 104 * 3 + 2 = 14 4 * 8 = 327 * 5 * 5 = 407 * 8 * 24 = 32 • Завдання 742, с. 111. Усне виконання. III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності • Розв’язування кругових прикладів. 9 + 4 - 3 1 + 4 + 2 7 + 2 - 6 8 - 8 + 9 10 - 8 + 12 - 1 + 7 5 + 2 - 6 3 + 3 - 4 3 - 2 + 4 • Обчислити. 7 + 2 - 5 7 - 2 - 5 7 - 2 + 5 7 - (2 + 5) IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 743, с. 111. Ознайомлення із умовами задачі, її аналіз та розв’язання. • Завдання 744, с. 111. Творча робота над задачами. Учні складають задачі, аналізують і пояснюють її розв’язання. • Завдання 745, с. 111. Самостійне виконання прикладів після коментованого розбору зразка. V. Розвиток математичних знань • Завдання 746, с. 112. Фронтальна робота над змістом задачі. Словникова робота «квартал». Складання плану розв’язання, після чого учні можуть записати розв’язання самостійно. 1) 275 + 178 = 453 (шт.) — пошили дитячих костюмів. 2) 380 + 406 = 786 (шт.) — пошили жіночих костюмів. 3) 786 - 453 = 333 (шт.) — більше пошили жіночих костюмів. • Завдання 747, с. 112. Після ознайомлення зі змістом учні аналізують задачу, складають план розв’язання, з’ясовують способи розв’язання. 1-й спосіб. 1) 7 ■ 8 = 56 (деталей) — до вдосконалення; 2) 9 ■ 8 = 72 (деталей) — після вдосконалення. 3) 72 - 56 = 16 (д) 9 ■ 8 - 7 ■ 8 = 16 2-й спосіб. 1) 9 - 7 = 2 (деталей) — різниця 2) 2 ■ 8 = 16 (деталей) (9 - 7) ■ 8 = 16 (деталей) Додаткові завдання (на вибір) а) Гра «Лабіринт». Знайти всі можливі способи проходження лабіринту. • Виконати дії з іменованими числами. 58 см - 3 дм 6 см = І І см - І І см = І І см 58 см - 3 дм 6 см = І І см - І І см = І І см 1 дм 8 см + 5м = І І см + І І см = І І см 26 дм - 1м 46 см = ІІ см + І І см = І І см 7 м 8 см - 3 м 5 дм = □ см - □ см = □ см в) Накреслити такі відрізки: АВ, який становить третину від 1 дм 2 см і КМ, який становить чверть від 3 дм 6 см. г) Виконати дії та розмістити числа у порядку збільшення. + 384 + 534 + 222 + 314 + 217 + 123 + 478 + 322 323247257286 + 137 + 288 + 243 + 412 + 312 + 371 379400325 ґ) Розв’язати рівняння і зробити перевірку. х - 542 = 138х + 247 = 836 765 - х = 234328 + х = 519 VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 749, 750, с. 112. Підсумки уроку. Обчислити значення виразу 537 - 289 + 673. | |
| |
Переглядів: 1256 | |
«Зима-білосніжка». Урок позакласного читання |
Бджілка мала, та й та працює |
Охайність й особиста гігієна першокласників: як правильно вмиватися, купатися... |
Що таке культурна спадщина. Правила поводження у громадських місцях |
СЛОВА — НАЗВИ ПІР РОКУ (ЧОТИРИ СЕСТРИ) |
Всього коментарів: 0 | |