Тема: Письмове віднімання трицифрових чисел з трьома переходами Мета: з’ясувати особливість письмового віднімання трицифрових чисел з двома переходами через розряд, опрацювати ускладнену задачу на знаходження невідомого доданка; виконати практичне завдання на побудову квадрата і прямокутника з однаковим периметром. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання • Повідомити відповіді прикладів 720. • Пояснити план розв’язання задачі 721. II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань 1.Робота з картками. Картка 1 Обчислити. + 243+ 532 + 478 + 378+ 198 + 245 36 кг слив розклали в 4 корзини. Яблук в одну таку корзину вміщається на 1 кг менше. Скільки кілограмів яблук розклали в 6 корзин? Картка 2 Обчислити. + 477+328 + 254+ 569 + 356+393+168 + 272 Один трактор за 4 години витратив 24 л пального. Другий трактор за 1 годину витратив палива на 2 л більше, ніж перший. Скільки палива витратить другий трактор за 8 годин? Картка 3 Обчислити. + 623+545 + 423+ 346 + 289+386+399 + 275 42 кілограми в’яленої риби розклали в 6 ящиків. В одну бочку вміщається на 2 кг в’яленої риби більше. Скільки кілограмів риби розклали у 8 бочок? 2. Колективна робота. КК-20 К-47 К-62 К-84 К + 100 К + 234 К +411 3. Математичний диктант. Записати чотири послідовних числа, починаючи з 634. Записати цифрами такі числа: 3 одиниці ІІІ розряду і 4 одиниці ІІ розряду; 9 одиниць ІІІ розряду, 7 одиниць ІІ розряду і 5 одиниць І розряду; 4 одиниці ІІІ розряду і 6 одиниць І розряду. До суми чисел 124 і 124 додати 2. Від числа 272 відняти суму чисел 50 і 50. III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності Віднімання виду 12 - 5; 86 - 39; 240 - 129. IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу • Завдання 723, с. 108. Учні разом з учителем аналізують зразок письмового віднімання трицифро-вих чисел з переходом через розряди. Вчитель звертає увагу учнів на те, що 6 одиниць ми віднімаємо від 15 одиниць і в зменшуваному десятків залишається на 1 менше, а 4 десятки ми віднімаємо від 11 десятків і в зменшуваному сотень залишається 2. • Завдання 724, с. 109. Коментоване розв’язування одного-двох прикладів, решта прикладів виконується самостійно. • Завдання 725, с. 109. Самостійне розв’язування задачі. V. Розвиток математичних знань • Завдання 726, с. 109. Фронтальна робота над змістом задачі. • Завдання 728, с. 109. З’ясувати: а) як знайти сторону квадрата, якщо відомий периметр квадрата; б) як знайти суму довжини та ширини прямокутника. якщо відомий периметр прямокутника; в) сума довжини і ширини прямокутника дорівнює 8 см. Скільки прямокутників можна побудувати? • Завдання 727, с. 109. Самостійне розв’язування задачі. Додаткові завдання (на вибір) а) Завдання 722, с. 108. Розв’язання кругових прикладів. б) Розв’язати задачу, склавши рівняння. в) Сума трьох доданків дорівнює 956. Перший доданок 236, другий доданок 320. Знайти третій доданок. г) Обчислити. 390 - 80 + 100 588 - 44 - 20 289 -193 + 4 524 220 410 792-237+154 432 683 - 295 - 100 325 + 297 + 121 541 + 362-471 743 709 288 ґ) Побудувати замкнену ламану лінію, що складається з трьох ланок і проходить через чотири дані точки: .. • Завдання 729, с. 109. • Як поділити порівну між двома сім’ями 12 л соку, який міститься у дванадцятилітровій посудині, використавши для цього дві порожні посудини — восьми-літрову і трилітрову? VI.Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання VII. Домашнє завдання Завдання 730, 731, с. 109. Підсумки уроку. | |
| |
Переглядів: 1830 | |
Утворення й назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89. Знаходження значень в... |
Дослідницький практикум. Як живуть мурахи? |
Сюжетні композиції з рослинних форм. створення колективних сюжетних композиці... |
Підготовка до виконання перевірної роботи. Робота з дитячою книжкою. І. Малко... |
Право дитини на здоров'я. Як звертатися за порадою та по допомогу у разі ... |
Всього коментарів: 0 | |