💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Таблиця віднімання числа 6. Попереднє ознайомлення із задачами на знаходження невідомого зменшуваного

УРОК 88

Тема: Таблиця віднімання числа 6. Попереднє ознайомлення із задачами на знаходження невідомого зменшуваного

Мета: ознайомити учнів з прийомами віднімання одноцифрових чисел з переходом через десяток (віднімання частинами); скласти таблицю віднімання числа 6 з переходом через десяток; вдосконалювати обчислювальні навички; вчити розв'язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного; виховувати акуратність, працьовитість.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усна лічба

— Цікаво провести УРОК нам допоможуть казкові герої. А от з якої вони казки, ви дізнаєтесь, виконавши перше завдання.

Розв’яжемо ланцюжок прикладів! Прочитаємо назву казки.

 ©±Ю±Ю-Ю-Ю±Ю±Ю±Ю-Ч5)

0123456789

н АлЕМКЕТР

10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

ОДЕСКЗВяXф

(Теремок)

 2 Розв'язування прикладів

— Згадайте, хто жив у теремку?

— У нашому теремку будуть жити: Лисиця, Заєць, Їжачок, Мишка і Півник. А щоб вам дізнатися, хто в якій квартирі живе, ви маєте правильно розв’язати приклади.

Півник. 6 + 6 =Їжачок. 7 + 4 =

Заєць. 6 + 9 = Мишка. 9 + 5 =

Лисиця. 8 + 5 =

 3 Повторення складу чисел 6; 10

III. Повідомлення мети і задач уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новими прийомами віднімання одноцифрових чисел з переходом через десяток (віднімання частинами), складемо таблицю віднімання числа 6 з переходом через 10, будемо розв’язувати задачі і приклади.

IV. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Пояснення нового матеріалу

На дошці схематично записані всі вирази на табличне віднімання числа

6.Зменшуване — це числа від 7 до 15. Вони записані у стовпчик.

7 -= 1

8 -= 2

9 -= 3

10 - = 4

11 - 6 =

12 -=

13 -=

14 -=

15 -=

 Від’ємником у виразі є число 6.

— Прочитайте приклади, до яких записані відповіді.

— Прочитайте приклади, які ми ще не вміємо розв’язувати. (11 - 6; 12 - 6; 13 - 6; 14 - 6; 15 - 6)

 2 Первинне закріплення

— За даним записом поясніть, як знайти різницю 11 - 6; 14 - 6.

 15 4 2

 3 Робота над складеною таблицею

— Прочитайте таблицю віднімання числа 6.

— Прочитайте таблицю віднімання числа 6, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці і прочитайте її напам’ять.

 4 Запис прикладів у зошиті

5 + 6 = 5 + 5 + 1 = 11

6 + 6 = 6 + 4 + 2 = 12

7 + 6 = 7 + 3 + 3 = 13

8 + 6 = 8 + 2 + 4 = 14

9 + 6 = 9 + 1 + 5 = 15

● Фізкультхвилинка

 Ви, напевно, вже втомились?

 І тому всі дружно встали,

 Дружно витягнули шиї

 І, як гусаки, засичали: «ш-ш-ш».

 Пошипіли, помовчали Й працювати далі стали.

V. Розвиток математичних знань

 1 Завдання від Лисички. Коментоване розв'язування прикладів

14 - 6 + 3 =15 -6 + 2 =13 -6 + 4 =

 2 Завдання від Їжачка. Конкурс «Кращий математик»

Самостійне розв’язування задачі.

Сестрі 12 років, а брат на 6 років молодший. Скільки років братові?

 3 Завдання від Зайчика. Розв'язування задачі на знаходження невідомого зменшуваного

На дошці — короткий запис задачі.

 Було — ?

 Вийшло — 3 пасажира Залишилося — 8 пасажирів Повторення задачі за коротким записом.

— Покладіть на парті стільки квадратиків, скільки вийшло пасажирів.

— Поруч покладіть стільки кружечків, скільки пасажирів залишилося.

— З яких двох частин складається кількість пасажирів, які були в автобусі?

— Покажіть це число на фігурках. (Діти поєднують фігурки.)

— Якою дією розв’яжемо задачу?

Запис розв’язання задачі в зошитах.

8 + 3 = 11 (пас.)

● Фізкультхвилинка

Йшов по лісу їжачок,

В нього шубка з голочок.

Ніс багато грушечок,

Аж болів йому бочок.

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Зупинився спочивать.

Піклувався їжачок Про маленьких діточок, чарівних, непосидючих,

Дуже милих і колючих.

Десять, дев’ять, вісім, сім!

Грушечки ці ніс він їм.

 4 Завдання від Мишки. Складання за малюнком задачі на знаходження остачі

 5 Завдання від Півника. Розв'язування логічних задач

 • У відрі 9 л води. Чи вистачить цієї води, щоб наповнити 5 дволітрових банок?

 • Щука важить більше, ніж карась, а карась — більше, ніж в’юн. Хто найлегший?

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— З якою новою темою ми сьогодні ознайомилися?

— Кому сподобався УРОК?

— Покажіть, з яким настроєм ви підете з УРОКу?

— Я дуже рада за вас!

 (Ходьба на місці.)

 (Нахилення тулуба в сторони.) (Стрибки.)

 (Вправи для кистей рук.)

 (Стрибки.)



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 1568 | Рейтинг: 0.0/0
Л. Забашта «Берізонька», Л. Костенко «Перекинута шпаківня». І. Сенченко «Жаль...
З чого все почалося
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
Елементи графічної грамоти. Виготовлення «Монгольської гри»
Ліна Костенко «Баба Віхола» і «Пряля»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]