💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Мистецтво навколо нас. Урок-бесіда «Уявлювана подорож містом»

Урок 1

Тема. Мистецтво навколо нас. Урок-бесіда «Уявлювана подорож містом»

Мета: 1. Ознайомити з видами візуальних мистецтв (архітектура, скульптура, живопис, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво (ДУМ)), основними засобами їх виразності. 2. Розвивати творчу уяву, спостережливість, зорову пам’ять, розумові здібності. 3. Виховувати дбайливе ставлення до творів мистецтва, повагу до їхніх творців.

Обладнання: матеріали: кольорові олівці, фломастери, фарби, альбом із шаблонами (с. 1)1; зоровий ряд: види образотворчого мистецтва (архітектура, скульптура, живопис, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво).

Хід уроку

I. Організація класу

Учні діляться на чотири групи:

— архітектори;

— скульптори;

— художники-живописці й графіки;

— майстри ДУМ.

II. Актуалізація опорних знань

Фронтальна бесіда.

— Що ми побачимо, коли вийдемо на вулицю?

— Яка роль людини у створенні навколишнього світу?

— Чи є у вас улюблені місця? Назвіть їх.

III. Оголошення теми уроку

Сьогодні на уроці ми переконаємося в тому, що мистецтво супроводжує нас усюди, воно міцно ввійшло в наше життя. Без нього людина не зможе прожити ні у великому місті, ні в селі. Ми пройдемося вулицями міста, створеного нашою уявою.

IV. Вивчення нового матеріалу

Слово вчителя.

Будь-яке місце, де живе людина, мусить бути зручним. У ньому має бути все: будинки, у яких можна жити, будівлі, де можна працювати чи навчатися. Потрібні й місця, де можна гарно відпочити й провести дозвілля. Але, окрім цього, населений пункт має бути ще й гарним. Міста, як і ми з вами, не схожі одне на одне, у кожного є своє «обличчя». Найголовнішим елементом міста є його будинки. Саме вони надають містам неповторного образу. Усі будинки й різні споруди називаються архітектурою. Але будинки не виникають самі по собі, їх спочатку придумують архітектори, і лише потім за кресленнями будівельники починають їх зводити. Архітектори формують уявлення про все: призначення будинку, його міцність і красу. Архітектуру з давніх часів вважають мистецтвом. Вона досить незвичайна, адже належить до об’ємних видів мистецтва. Краса її — у поєднанні об’ємних форм за певними законами. Але об’ємне рішення має ще один вид образотворчого мистецтва — скульптура. Скульптурні споруди ми можемо побачити на вулицях міста, площах, у парках і скверах, ними прикрашені фонтани й будинки. Давайте спробуємо ввійти в яку-небудь будівлю, призначену для великої кількості людей. Це може бути театр, цирк, Палац спорту, вокзал тощо. Стіни такого будинку прикрашені мальовничими творами — фресками, підлога — різнобарвною мозаїкою, віконні прорізи — кольоровими вітражами. У невеликих будинках чудовою прикрасою є картина, виконана фарбами або графічними матеріалами, оформлена в раму. Такі твори належать, по-перше, до живопису, де основним є колір, і, по-друге,— до графіки з її виразними засобами: плямою, лінією, світлом, тінню. А скільки гарних предметів у нас вдома: килими, світильники, вази для квітів, посуд, меблі, прикраси тощо! Ці предмети не тільки необхідні в нашому домі, вони гарні за формою, кольором, візерунками. Скільки своєї праці доклали майстрині, щоб наш одяг або рушник вигравав розшитими мережками, художники, щоб розписати квітами посуд, ткачі, щоб виткати вигадливі орнаменти на килимах. І все це — декоративно-ужиткове мистецтво.

V. Практична робота

Виконання тренувальних вправ.

А тепер ми вирушимо на прогулянку вулицями міста та спробуємо передати побачене на малюнках. У будь-якому місті завжди є головна вулиця. Як правило, вона найкрасивіша.

Групи виконують такі завдання:

архітектори м yy алюють будинки;

скульптори прикрашають фонтани в парках;

живописці та графіки створюють картини;

майстри ДУМ малюють предмети побуту.

Учні в процесі обговорення обирають у своїй групі найкращу роботу й передають її для створення головної вулиці, дотримуючись маршруту: бачимо найкрасивіший будинок міста, заходимо всередину, відпочиваємо в парку біля фонтана, повертаємося додому.

VI. Завершення уроку

З решти робіт учні складають інші вулиці, які прилягають до головної. Діти дають назви своїм вулицям. (Роботи можуть бути розкладені на підлозі у вигляді вулиць.)

Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: SYLER (23.10.2013)
Переглядів: 8815 | Рейтинг: 1.5/2
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Значення праці в житті людини. Правила організації робочого місця. Загальні п...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16
Рослинний і геометричний орнамент. Практична робота «Гарний будинок»
Що можна навчитись самому
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]