💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Коротка форма пояснення письмового додавання. Творча робота над задачею

Урок 58

Тема. Коротка форма пояснення письмового додавання. Творча робота над задачею

Мета: ознайомити учнів з короткою формою пояснення письмового додавання; вправляти в складанні задач за поданим виразом.

Обладнання: таблиці усних обчислень, схема задачі, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень записує скорочений запис задачі № 437.

2) Другий учень зачитує розв’язання задачі.

— Як розв’язати задачу за допомогою виразу?

3) Третій учень зачитує відповіді прикладів № 438.

2. Задачі-вірші

• 30 риб спіймав я вперше.

Гриць впіймав на 10 менше.

Ну, а хто з вас відгадав,

Скільки рибок Гриць впіймав?

• 12 книжок є у мене,

І на 5 більше — у Семена.

Загадаю вам урок:

Скільки разом в нас книжок?

3. Усні обчислення

1) Гра «Лижна естафета».

2 + 10 + 12 + 32 – 12 – 6 + 12 – 28 +

34 + 14 – 23 – 12 + 32 + 3 – 38 + (28 – 6)

2) Назвіть приклади, в яких відповідь більша за 50.

II. Робота над новим матеріалом

1. Пояснення нового матеріалу

— Обчислимо суму чисел 76 і 15.

Виконуючи письмове додавання, міркувати можна так:

6 + 5 — одинадцять, один пишу, один запам’ятовую;

7 + 1 — вісім та ще один — дев’ять, пишу дев’ять; всього 91.

2. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 439.

2) Виконання завдання № 440 з коментуванням.

3) Самостійна робота.

Виконання завдання № 441.

4) Перевірка роботи.

3. Фізкультхвилинка

Відпочиньте всі хвилинку,

Це для вас фізкультхвилинка.

Рученятами всі — мах!

Кожен з вас тепер вже птах!

Дятел, шпак, синиця, сойка —

Та які ж ви жваві, ловкі,

Хутко, хутко політайте,

Сили й міці набирайте!

Відновіть свої всі сили,

Будьте радісні й щасливі!

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачею № 442.

На дошці скорочений запис задачі.

I — 14 с.

II — ? с, на 5 с. більше.

— Про що можна дізнатися, обчисливши такі вирази:

14 + 5; 14 + (14 + 5)?

Діти ставлять запитання, пояснюють, що задача була складена. Самостійно розв’язують задачу.

2. Виконання завдання № 443

За поданим виразом діти складають задачу.

3. Самостійна робота

Виконання завдання № 444.

4. Перевірка роботи

— Змініть запитання задачі, щоб вона розв’язувалася двома діями.

5. Гра «Лісова ялинка»

Прикрашали у лісі звірята

Молоденьку ялинку до свята:

На кожну голочку — сніжинку,

На кожну гілочку — морквинку.

Від кожної лисички — гарну стрічку,

Від кожної синички — грушку-дичку.

Старий ведмідь приніс грибочків трішки.

Руденька білочка розвісила горішки,

А вовченятко спати не лягало

І на верхівку зірочку дістало.

Учитель декламує вірш і показує названі в ньому іграшки. Звертає увагу на те, що на іграшках написані приклади. Їх треба розв’язати, щоб знати, куди повісити кожну іграшку. Число на ялинці відповідає певній іграшці.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 79 № 445, № 446.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1294 | Рейтинг: 0.0/0
Осінь. Рослини восени. Охорона здоров'я восени
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
Бджілка мала, та й та працює
Незвичайний стадіон
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 22
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]