Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд

Тема: Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд

Мета: ознайомити учнів з усним відніманням круглих трицифрових чисел з переходом через розряд; формувати навички усного додавання і віднімання круглих трицифрових чисел, закріплювати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

• Один учень працює біля дошки, записує розв’язання задачі за допомогою виразу. Другий пояснює, як розв’язував за допомогою дій задачу 642.

• «Ланцюжком» учні повідомляють розв’язання прикладів 643.

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Робота з картками.

Картка 1

940 - 30800 - (100 + 200)

520 - 7050 + (500 - 300)

310 + 250440 + 60 - 400

У 6 ящиках знаходиться 24 кг бананів. Скільки потрібно таких ящиків для 40 кг бананів?

Картка 2

870 - 90 - 100800 - (150 + 150)

520 + (120 + 120)(670 - 600):10

450 - (200 + 50)770 + 140 + 90

У 6 ящиках знаходиться 36 кг бананів. Скільки потрібно таких ящиків для 48 кг бананів?

Картка 3

200 + 340 + 180650 - 180 - 400

370 + (890 - 250)300 - 80 - 140

130 + 490 + 280470 - 180 + 350

У 6 ящиках знаходиться 36 кг бананів. Скільки потрібно таких ящиків для 48 кг бананів? (Скласти обернену задачу).

2. Колективна робота.

• Скласти і розв’язати приклади.

540 80

300 + 180 - 200

20

• У посилці було 800 г вафель і горіхів разом. Горіхів було 350 г. Скільки грамів вафель було у посилці?

• З множини метр, кілометр, кілограм, дециметр, сантиметр, міліметр вилучити зайве. Якою спільною ознакою можна об’єднати слова, що залишились?

• Знайти суму а + 150 та різницю 480 - а, якщо а = 220.

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Завдання 644, с. 98.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 645, с. 98. Розглянувши запис, учні з допомогою вчителя з’ясовують, що спочатку віднімають сотні, а потім десятки.

• Завдання 646, с. 98. Коментоване розв’язання прикладу.

V. Розвиток математичних знань

• Завдання 648, с. 98. Самостійна робота. Один учень працює на закритій частині дошки.

• Завдання 647, с. 98. Ознайомившись із задачею, учні роблять стислий запис:

М. — 640 мм С. — 340 мм

Потім учні з’ясовують, як будуть розв’язувати задачу.

• Завдання 649, с. 99. Фронтальна робота над задачею. Ознайомившись зі змістом задачі, учні аналізують її. Складають план розв’язання і самостійно розв’язують задачу.

1) 14 : 7 = 2 (кг) — один день

2) 2 + 1 = 3 (кг) — після збільшення норми.

3) 18 : 3 = 6 (днів)

на ? мм б.

• Завдання 650*, с. 99. Прочитавши задачу, школярі з’ясовують, про що треба дізнатися першою дією? другою дією? Розв’язання задачі можна запропонувати записати виразом: □ : □ - □ = □.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Є два пакети. В одному міститься 300 г цукрового піску, а в другому — 650 г. Як за допомогою цих пакетів відсипати 1 кг цукру?

б) Яку цифру можна поставити замість зірочки, щоб одержати правильну рівність?

*22 + 20* = 5224*0 +22* = 660

840 - *30 = 510*30+ 4*0 = 720

792 - *92 = 2005*0-10* = 450

в) Накреслити два відрізки — один завдовжки 1 дм 5 см, а другий у 5 разів менший.

г) Марко виготовив 18 літаків, а Микола у 3 рази менше. Всі літаки хлопці розставили на чотирьох поличках порівну. Скільки літаків поставили на кожну поличку?

ґ) 5 картоплин зварились у каструлі за 30 хв. Як довго варилася кожна картоплина?

VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Завдання 651, 652, с. 99.

Підсумки уроку.

Пояснити розв’язання.

530 - 270760- 390

Категорія: Математика | Додав: SYLER (28.10.2015)
Переглядів: 998 | Рейтинг: 0.0/0
Cтворення з кольорового паперу орнаментів геометричних та рослинних форм на з...
Що вивчає курс «Основи здоров’я». Здоров’я та його ознаки. Практична робота «...
П. Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»
Н. Забіла «Вовк і козенята», М. Підгірянка «Безконечні казочки»
Цілісність форми. Особливості створення складної форми на основі простих форм...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]