Таблиця множення на число 8

Тема: Таблиця множення на число 8

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення на число 8, удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

II. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

• Декілька учнів повідомляють відповіді прикладів 316.

• Один учень повідомляє розв’язання задачі 317.

1. Робота з картками.

Картка 1 Обчислити.

2 ■ (85 - 79) 56 : 7 + 27

5■9 - 2782 + 49 : 7

Ширина річки становить 18 м, а ширина струмка — 3 м. У скільки разів річка ширша від струмка?

Картка 2

Обчислити.

3 ■ (76 - 68) 63: 7 + 43 - 12

7 ■ 6 - 25 58+ 6 ■ 7 - 5 ■ 7

У сувої було 36 м тканини. Чи вистачить цієї тканини, щоб пошити 6 суконь, якщо на кожну витрачається по 4 м?

Картка 3

Обчислити.

4 ■ (66 - 57) : 648: 6 + 4 ■ 4 + 30 : 6

7 ■ 3 + 6 ■ 2 7 ■ 7 - 2 ■ 8 - 3 ■ 4

У сувої було 40 м тканини. Чи вистачить цієї тканини, щоб пошити 9 костюмів, якщо на кожний витрачається по 3 м?

2. Колективна робота.

Усні обчислення.

Множник 23 45

Множник7 5 76

Добуток 1842 36 40

• Заповнити «віконечка».

□ ■ 5 = 20 3■ □ = 12 □ ■ 2 = 8

6 ■ □ = 48□ ■ 7 = 35 4* □ = 32

3. Математичний диктант.

а) Ділене 16, дільник 4. Знайти частку.

б) Знайти добуток чисел 5 і 5.

в) Множники 7 і 8. Знайти добуток.

г) Знайти частку чисел 24 і 3.

ґ) При множенні якого числа на 6 виходить 30?

д) На яке число треба помножити 7, щоб отримати 14?

III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

• Завдання 318, с. 50. Колективне виконання.

IV. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

• Завдання 319, с. 50. Фронтальна робота. Учні записують приклади таблиці. Відповіді знаходять заміною множення додаванням, потім додаючи число 8 до попереднього результату. Кілька разів зачитують таблицю множення на число 8.

• Завдання 320, с. 50. Колективне виконання прикладів першого стовпчика. Решта прикладів виконується самостійно по варіантах. Для полегшення перевірки біля дошки працює два учні.

V. Розвиток математичних знань

• Завдання 321, с. 50. Ознайомившись зі змістом, учні складають план розв’язання. Самостійно записують розв’язання. Вчитель слідкує за виконанням.

• Завдання 322, с. 50. Прочитавши завдання, учні з’ясовують довжину другого і третього відрізка, потім креслять три відрізки.

• Завдання 323, с. 50. Прочитавши умову задачі, учні аналізують і складають план її розв’язання. Розв’язання записують на дошці і в зошитах.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Розв’язати кругові приклади.

8 ■ 33 ■ 94 ■ 3

12:624:618 : 6

20 - 12 2 ■ 9 27- 7

б) Розв’язати рівняння.

х ■ 6 = 488■ х = 32 х ■ 7 = 568■ х = 40

в) Порівняти іменовані числа.

2 м □ 19 дм5 см □ 5 дм

4 дм 3 см □ 43 см3 дм □ 30 см

20 дм □ 48 см 8 дм 8 см □ 77 см

г) Знайти значення суми і різниці в + 20,в - 20, якщо в = 56.

• У лікаря Айболить задзвонив телефон. Між першим й сьомим дзвінками пройшло у два рази більше часу, ніж між десятим й останнім. Скільки було дзвінків?

VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання

VII. Домашнє завдання:

Завдання 324, 325, с. 50, 51..

• Підсумки уроку.

8 ■ 28 ■ 38 ■ 48■ 5

8 ■ 68 ■ 78 ■ 88■ 9

Категорія: Математика | Додав: SYLER (09.10.2015)
Переглядів: 1415 | Рейтинг: 0.0/0
А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме». Підсумок теми
Різноманітність тварин. Що дають тварини людям
Таблиця додавання числа 8. Задача, до якої поставлено два запитання
Як ставитися до інших, щоб тебе поважали
Чим ми чуємо
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]